Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Fajansa, fajáns - džbány, karafy, taniere... určovanie, rady:-)

Vykupminci.cz
Numisargo

Fajansa, fajáns - džbány, karafy, taniere... určovanie, rady:-)

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Skúsim založiť túto tému a do nej pridávať veci ohľadom fajansy, možno to budeme mať viac pohromade.

Mám možnosť kúpiť túto karafu, je v celkovo dobrom stave, výška 40 cm. Predávajúci tvrdí že sa jedná zrejme o Dolné Rakúsko okolo roku 1800. čo myslíte?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
podle mého usudku se nejedná o fajans ale majolika,fajans není dekorován zlatem..
Registrovaný uživatel
Áno - to môže byť majolika, niektorí ale všetko volajú fajansa:-)
Registrovaný uživatel
nevím nemám nastudované,myslím si,že zakladát vlakno je celkem zbytečné...není tady žádný sběratel nebo znalec prozatím,já soupřeřím s kameninou Germany.chce to publikace-nastudovat..v knihovně jich mají dost.
Registrovaný uživatel
Áno, už mám pripravené veci na štúdium. Pridám sem ešte tanier - diskutovali sme o ňom, ja som ho nakoniec kúpila a doma som zbadala zle viditeľnú vtlačenú značku. Tanier pochádza z dielne Oldřicha Úředníčka z Tupes z rokov 1936-1947, čo potvrdila aj jeho vnučka keramikárka Zuzana Hartlová. Jedná sa však o málo známy dekor z jeho produkcie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten znám,prodávala paní na bazaru z Prostějova.
Registrovaný uživatel
linka na karafě není zlatá jak jsem si myslel ale žlutohnědá?žlutozelená?muže jít o produkci Italie majolika.
Registrovaný uživatel
tvar karafy mi připadá- jako renesance.
Registrovaný uživatel
Tak som sa trošku pohla - karafa je novodobejšia záležitosť, pán Pajer ju určil do 30-50 rokov 20. storočia, v aukčnej sieni Dorotheum dokonca tvrdia, že je stará max 30 rokov. Od kúpy som teda ustúpila, pán pýtal za ňu dosť veľa a tvrdil, že je okolo roku 1800. Prikladám link:

https://fahrzeuge.dorotheum.com/auktionen/aktuelle-auktionen/list-lots-detail/auktion/10433-winterauktion-antiquitatenbr-mobel-und-bilder/lotID/7031/lot/1637966-prunkkanne.html?currentPage=11
Registrovaný uživatel
Pridávam ešte foto jedného taniera, ak by náhodou niečo niekomu vravel ten vzor, prípadne vek. Ja budem zase pátrať a ak niečo zistím, doplním:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Fajansa, fajáns - džbány, karafy, taniere... určovanie, rady:-)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1