Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Faleristický časopis SIGNUM

Vykupminci.cz
Numisargo

Faleristický časopis SIGNUM

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
:twisted: Pro kolegy a přátele s opravdovým zájmem o faleristiku mohu zajistit několik volných přihlášek k odběru našeho faleristického časopisu SIGNUM. Časopis vydávají naši moravští přátelé z Brna a garantem je pan MUDr. Jedlička, Ing. Hrdý. Do časopisu nám svými příspěvky pomáhají a píši zajímavé věci přátelé z Vídně. Časopis vychází 4x ročně na křídovém papíru. Cena v Česku je 300Kč na Slovensko 400Kč.Každý z Vás nám může poslat svůj rozumný článek, který můžeme i tisknout. Mnozí z Vás časopis možná i znají, ale pro jistotu jako ukázka obrázek. V případě zájmu mi pište:
lfslfs@atlas.cz
Každý Vás dotaz zde rád zodpovím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Časopis lze objednat třeba přímo u vydavatele (MUDr. Roman Jedlička), přímý kontakt je třeba na konci stránky zde:
http://zpravodaj.nume.cz/zpravodaj/post/show/325
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Děkuji za pomoc, jinak rád zodpovím každý Váš dotaz k tomuto časopisu. Ten můj meil pochopitelně platí také. Děkuji Alt.
Registrovaný uživatel
Souhlasím - perfektní časopis, pro zájemce o českou nebo rakousko-uherskou faleristiku nepřekonatelný,ale i články z jiných oblastí velmi fundované a objevné !
Registrovaný uživatel
Zdravím, kde se dá zpravodaj Signum sehnat? Díky za odpověď
Moderátor
Kolega Dráček uvedl adresu, stačí si to otevřít a je tam adrese dr. Jedličky. Nebo pošlete mně na meil svoji žádost a já to zařídím.Každého, kdo má zájem vítáme.
Registrovaný uživatel
Nechci zakládat další vlákno, tak jsem si dovolil navázat na faleristickou literaturu. Požádám zde přítomné, zda neví o dostupném seznamu nositelů řádu Rudé hvězdy a řádu Rudé zástavy. Na stránkách archivu pražské hradu nejsou uvedeny. Děkuji.
Registrovaný uživatel
lossak napsal
Nechci zakládat další vlákno, tak jsem si dovolil navázat na faleristickou literaturu. Požádám zde přítomné, zda neví o dostupném seznamu nositelů řádu Rudé hvězdy a řádu Rudé zástavy. Na stránkách archivu pražské hradu nejsou uvedeny. Děkuji.

Rád by som sa mýlil,ale zatiaľ platí info,že Archív MNO bol počas povodne v r.2002 poškodený.Neviem,že by dovtedy sa niečo zmenilo.Takže zoznamy o udeleniach Radov rudé zástavy a hvězdy sú nedostupné kvôli danej skutočnosti.
Registrovaný uživatel
-mikulas napsal
lossak napsal
Nechci zakládat další vlákno, tak jsem si dovolil navázat na faleristickou literaturu. Požádám zde přítomné, zda neví o dostupném seznamu nositelů řádu Rudé hvězdy a řádu Rudé zástavy. Na stránkách archivu pražské hradu nejsou uvedeny. Děkuji.

Rád by som sa mýlil,ale zatiaľ platí info,že Archív MNO bol počas povodne v r.2002 poškodený.Neviem,že by dovtedy sa niečo zmenilo.Takže zoznamy o udeleniach Radov rudé zástavy a hvězdy sú nedostupné kvôli danej skutočnosti.


Z dotazem na uložení matrik vyznamenání jejíhž udělování bylo delegováno na ministra obrany neuspěl zatím žádný batatel. Sám jsem to zkoušel. Na MO mě odkázali na Kancelář prezidenta republiky a tam mě odkázaly na MO. Obě instituce se dušovaly, že oni matriky nemají, že je má ta druhá. Takže můj soukromý názor je, že matriky neexistují (ztratily se, jsou zničené, zapadlé v nějaké zapomenuté krabici v hloubi skladu).
Moderátor
Kolega mi psal, že jemu vysvětlovali, že povodeň zničila podklady. Ale lepší zpráva.Je možné, že SIGNUM přežije. Snad pan Dr. Koláčný převezme velení.Naše generace je fakticky stará a unavená.
Registrovaný uživatel
Poslední info z minulého měsíce od pana Hrdého je:
"Pro Vaši informaci uvádím ceny čísel archivních, protože vzhledem k ukončení vydávání časopisu jsme se rozhodli také rozprodat náš archiv."
Registrovaný uživatel
Z dotazem na uložení matrik vyznamenání jejíhž udělování bylo delegováno na ministra obrany neuspěl zatím žádný batatel. Sám jsem to zkoušel. Na MO mě odkázali na Kancelář prezidenta republiky a tam mě odkázaly na MO. Obě instituce se dušovaly, že oni matriky nemají, že je má ta druhá. Takže můj soukromý názor je, že matriky neexistují (ztratily se, jsou zničené, zapadlé v nějaké zapomenuté krabici v hloubi skladu).


Mám tu samou zkušenost :(
Moderátor
Stani,
omlouvám se za promazání, nezlobte se, nejde o Vás.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Stani,
omlouvám se za promazání, nezlobte se, nejde o Vás.

Nevadí, nie je to prvý raz. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Vážení přátelé,

na vědomost se dává, že pokračuje vydávaní časopisu Signum.
Kdo má zájem o odběr časopisu nechť pošle na e-mail RNDr. Ivana Koláčného (ivan.kolacny@seznam.cz) nebo na e-mail Ing. Pavla Sedláčka (pav.sedl.@seznam.cz) oznamující zájem o odběr s uvedením zda od roku 2020 (jedno číslo) nebo až od roku 2021 (dvě čísla).
Napište svoje jméno a příjmení, poštovní adresu kam bude Signum zasíláno a sdělte i svoji platnou e-mailovou adresu pro korespondenci.

Účet k zaslaní plateb je veden u FIO banky:
2101832489 / 2010
Pro mezinárodní platby použijte:
IBAN: CZ04 2010 0000 0021 0183 2489
BIC: FIOBCZPPXXX

Pošle odpovídající částku 100 Kč za rok 2020 a částku 300 Kč za 2021 nebo 400 Kč dohromady za oba roky.
Příchozí platba bude potvrzena e-mailem.

Redakce ráda přivítá nové autory a nové faleristické náměty do příštích čísel Signa. Využijte možnosti, které poskytuje 21. století s počítači a digitálními fotoaparáty a tvořte, fotografuje a posílejte.
Zřízeny by měli být i internetové www stránky.
Rádi budou také za šíření této informace.
Případné dotazy a informace zasílejte a výše uvedené e-mailové adresy.

Za spolupráci děkuji Ivérovi a Altmannovi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Faleristický časopis SIGNUM

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1