Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » FALZA ČS. MINCÍ

Vykupminci.cz
Numisargo

FALZA ČS. MINCÍ

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
http://www.ecoins.cz/NU_033_Falza___cvs__dot_minc__ii/falza_cs_minci_lk.pdf
Registrovaný uživatel
http://www.richtera.cz/numismatics/loadframe.html?interest_18.html
Registrovaný uživatel
Před nějakou dobou tu někdy byla řeč i o novoražbách šlikovského tolaru pro Montreal, existuje také ale nooražba ve stříbře 959/1000 ražená v Jablonci v roce 1994 puncovaná BIJ a čs. puncem pro udanou ryzost. Jaký byl její náklad mi není známo, ale neukazuje se moc často.
Někde ji mám odloženou jako ukázku ražby, protože pravý asi nikdy mít nebudu...
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Taky tak ale já stále ještě doufám :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen pro zajímavost zde uvádím link na "čínského výrobce" falz a jeho e-shop
http://www.jinghuashei.com/html/category/class_475.html
Registrovaný uživatel
Zaujímal by ma názor odborníkov na kvalitu tých falzifikátov. Naviem, či existuje najaká stupnica na určovanie kvality falzifikátov, ale ak nie a určili by sme stupnicu od 1 po 10 (1 - nepodarený falzifikát, 10 - verný originálu) kde by ste zaradili tieto falzá ?
Moderátor
Někde jsem viděl takovou stupnici (se slovním rozlišením nebezpečnosti padělku od "primitivní" po "velmi nebezpečný"), přičemž to bylo ještě ve 3 kategoriích (méně zkušený sběratel, obchodník, zkušený sběratel/znalec). Bohužel už si nepamatuju, kde to bylo, což je škoda, ten systém mi přišel vcelku dobrý, zvlášť to rozlišení kategorií, protože jsou padělky, které průměrný obchodník rozpozná bez problémů, protože jich viděl mnoho, zatímco méně zkušený sběratel třeba ne a pak jiné padělky, které obchodník nerozpozná a sběratel i s menšími zkušenostmi třeba ano, protože je zaměřený na určitou oblast a ví, že na minci nějaký důležitý detail špatně.
Registrovaný uživatel
Tak přímo falzum to není ale je to Anežka s LK bez LK :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chtěl bych si do sbírky pořídit 3 hal. 1962, ale u této mince jsou častá falza. Nemáte někdo pdf soubor od p. Havla. Z odkazu již nejde stánout. Uvítal bych i snímek této mince v dobrém rozlišení nebo další informace. Něco jsem na netu našel. Předem děkuji. Mail malapom@seznam.cz
Registrovaný uživatel
taho - uložil som to sem: http://www.uloz.to/9859025/falza-cs-minci-lk-pdf
Registrovaný uživatel
Staženo. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Viete niekto, prečo bol ten havlov súbor z ecoins stiahnutý ? autorské práva ? Alebo falzifikátorská lobby ? :)
Moderátor
Tak zde uvádím slibované fotky.
Co vy na to, jsou to falza, nebo pravé ( deseťáky jsou dva kusy )?
V9m, že to jsou horší fotky, ale lepší mi nevyšly. Na mincích jsem žádné nálitky a běžně popisované znaky falza neobjevil.

Takže co vy na to?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
PavelGregor, jsou to originální ražby, pokud bys je chtěl prodat dej mi vědět a určitě se domluvíme.
Moderátor
Trutnovak Dík.

Bohužel nejsou moje, a je to s nima trošku složitější.

Chci se pokusit kontaktovat majitele, protože původně na prodej byly. Bohužel zná ho pouze člověk, kterej má na ty mince taky spadeno. Pokud by to náhodou dopadlo, tak je tady určitě nabídnu. Mě toto období nezajímá, takže s tím nebudu mít problémy. :lol:
Registrovaný uživatel
Pavle díky za informace, kdyby něco tak víš kde mě hledat :-))
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Někde jsem viděl takovou stupnici (se slovním rozlišením nebezpečnosti padělku od "primitivní" po "velmi nebezpečný"), přičemž to bylo ještě ve 3 kategoriích (méně zkušený sběratel, obchodník, zkušený sběratel/znalec). Bohužel už si nepamatuju, kde to bylo, což je škoda, ten systém mi přišel vcelku dobrý, zvlášť to rozlišení kategorií, protože jsou padělky, které průměrný obchodník rozpozná bez problémů, protože jich viděl mnoho, zatímco méně zkušený sběratel třeba ne a pak jiné padělky, které obchodník nerozpozná a sběratel i s menšími zkušenostmi třeba ano, protože je zaměřený na určitou oblast a ví, že na minci nějaký důležitý detail špatně.

Něco podobného fungovalo za Rakouska-Uherska, hezky a stručně je to popsaný tady: http://p-numismatika.cz/index.php?get=kapitola19 Penězokazectví v době rakouské a korunové měny.
Registrovaný uživatel
ahoj, poprosím Vás o posouzení 3 h 1962 asi jasné falzum na 3 je výstupek ,ale nejsem si jistej s 5 Kč a 50hal?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak 5 Kč bude taky falzum, ale přikládám ještě 10 hal, ten vypadá o.k.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
3h a 10h je falzum
« Poslední úpravu provedl(a) khhhh v 8. 3. 2013, 17:08. »
Registrovaný uživatel
mají ta falza nějakou cenu?? nebo je mám vyhodit :-)
Registrovaný uživatel
pokud mne paměť neklame, prodávaly se kolem 5 stovek na áčku a byl o to celkem zájem
ještě 5Kčs asi také falzum (i když fotky nic moc) a 50h vypadá na originál, ale v tomto stavu stejně velkou cenu nemá
Registrovaný uživatel
jj ta 5 Kč má znaky falza, moc děkuji
Moderátor
Za těch 5 stovek se ale asi neprodávaly s nápisem FALSUM, že?
Registrovaný uživatel
tenzor: prodávalo se jako "pozdější ražba", pokusím se dohledat, jestli ještě někde mám

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Padělky a podvody » FALZA ČS. MINCÍ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1