Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I. (1526-1565)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ďakujem. Presne to som si myslel. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pridám tento zaujímaví denár s opisom FERDINAND+D+G+R+UN+1544,je tam mierne prerazený dátum ale G tam nie je vôbec vidieť a ani miesto tam nie je aby ho tam rezač mohol dať.Na bežných denároch som to nevidel,poprosil by som o názor a či niekde bol publikovaný takýto denár.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ferdinand na rozdiel od Jagelovcov mal na denároch už pomerne unifikované opisy. Štandard je VNG, občas sa vidí VNGA. Priznám sa, že VN vidím teraz prvýkrát. Podľa mňa tam G nie je.
Registrovaný uživatel
Ten dátum to tam skresľuje,ale bude to tak že tam to G nie je.Aj keď porovnáš opis pri madonne tak tam je vidieť aké by to bolo široké,čo som videl opis tak N bolo obrátené a nad štítom bolo X.
Registrovaný uživatel
Nemáte niekto na výmenu denáre s opisom VNGA? Mohli by biť ročníky 1529,30,31,32 po prípade aj iné ročníky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám len tento...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zuzi napsal
Nemáte niekto na výmenu denáre s opisom VNGA? Mohli by biť ročníky 1529,30,31,32 po prípade aj iné ročníky.

:shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ale no tak, každému niekedy utečie...Je tu zopár (a jeden obzvlášť ;) ) dlhoročných užívateľov, pri ktorých sa Štúr a spol. v hroboch točia na 2400 rpm...
Registrovaný uživatel
sigur napsal
každému niekedy utečie...


...vrátane mňa... :twisted:
Registrovaný uživatel
Mňa to tiež zaujalo,ale tiež si myslím,že sa stane..
2400,to už sú dobré "točky."
Tam by musela byť hrubka aj v K... :P
Občas sa to tu objaví..
-s-
Registrovaný uživatel
Fidzi, nie sme v škole.
Registrovaný uživatel
Sigur až máš záujem o výmenu tak si vyber.
Registrovaný uživatel
Na kvetinky a bodky som toto už prestal zbierať, ale opisové varianty denárov Ferdinanda I. sa nevyskytujú často. Zatiaľ si ho nechám, ale keby mal ísť preč, tak máš predkupné právo ;)
Registrovaný uživatel
Mal som na mysli kremnické razby a kvetinky a bodky vedľa hlavy madony resp. pod ňou a v opise. To by sa jeden nedozbieral ;)
Mám ale jednu výnimku z týchto pomerne unifikovaných razieb. Je to ročník 1531 s tromi kvetinkami okolo gotického štítu, s opisom "VN" a pre písmeno "A" bol použitý punc "V". Kvetinky sú aj rozdeľovacími znamienkami v opise. Mimochodom, tvár Ježiška vyzerá tiež ako jedna veľká kvetina :D
Pre porovnanie prikladám aj štandardný denár 1531.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Keď sa rozhodneš daj vedieť,ja mám len ročníky 28+33+50,ktovie aké roky boli razené s opisom VNGA.Až máte niekto aj iné ročníky,bolo by dobré dať sem foto nech máme nejaký prehľad.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tá 31 je super, pekné kvietky a opis VN,pekná.Keď sú tam nejaké iné odlišnosti tak tie zbieram ale bodky a kvietky už tiež nie,to fakt nemá konca.
Registrovaný uživatel
Jedna zaujímavosť.
Asi dobová napodobenina, denár rok 1529 K-A

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vypada to hodne neumele, ale nejake stribro tam zdase bude, zajimave
Registrovaný uživatel
Tak toto je veľmi pekná vecička :) Také habsburgovsko-jagelovské falzum. Značka K-A (Alexius Thurzo) bola naposledy použitá, myslím, že na posmrtnom denári Ľudovíta Jagelovského, ročník 1527. Aj v stredovom štíte je skôr náznak orlice. Na druhej strane ročník 1529 a Ferdinand v opise. Fakt podarené...
Registrovaný uživatel
Dula tebe nič neunikne. Máš určite najzaujímavejšiu zbierku falzifikátov na Slovensku. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
neprehaňaj :P . Toto sa ku mne dostalo náhodou, vieš, že mňa zaujímajú iné kolieska.
Registrovaný uživatel
Ahoj, včera jsem si v jednom znovuotevřeném starožitnictví udělal během osmi minut před zavíračkou malou radost z toho mála, co tam měli, tím, co jinak nesbírám (antiku neměli).
Mohu tedy poprosit, zde se o tomhle denárku dá napsat něco víc než Ferdinand I., Kremnica, 1557? Nějaké určení, specifikum madony/erbu apod.? Předem díky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi ťa sklamem, ale podľa mňa úplne tuctový denár Ferdinanda I.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
díky, to mě nezklameš, je mi vlastně úplně jedno, že je běžný, ani jsem nepopočítal s něčím jiným. Chtěl jsem spíš slyšet, zda to má třeba nějaké katalogové určení, nebo zda se na tom něco nějak popisuje (erb, madona...) třeba ne.
Registrovaný uživatel
Je to Huszár 935 alebo Unger 745.a
Je to typ s hruškovitým (renesančným) štítom, kvetinkou a dvoma bodkami pod madonou a štandardným zakončením opisu (VNG). Veľmi pekná razba s kompletným mincovým obrazom a opisom, navyše s krásnou pôvodnou patinou. Gratulujem ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1