Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jo a mezi FERDINANDVS a PRI je podle me to same znamenko, 2 trojlistky nad sebou
Registrovaný uživatel
Tak takovou variantu pokud se dobře dívám Chvojka neuvádí.
Registrovaný uživatel
Jak by si je Hurley zhruba ocenil?
Registrovaný uživatel
To bude těžké, protože se Ferdinandovým grošům moc nevěnuju, tedy skoro vůbec (jeho první groš jsem si pořídil teprve nedávno viz několik příspěvků výše), tak bude můj odhad velmi laický a jen podle toho co vídám v aukcích a když nevezmu v potaz to, že by ten první mohl být pro někoho zajímavější kousek, tedy nepopsaná Chvojkova varianta, standardně za Ferdinandovy groše v tomhle průměrném stavu plácnu zhruba do té tisícovky.

Čtu to po sobě a to byla tedy dlouhá a stylisticky otřesná věta :)
Registrovaný uživatel
Ok, tak mam si o obema napsat realna cena cca 1000? No malicko jsem preplatila, ale nic hrozneho, touha je zvlastni vec :)
Registrovaný uživatel
No jestli jen maličko tak to nebude nic hroznýho :) Ferdinandové se bohužel pohybují v těchto cenových relacích nad tisícovku dost často i v takovýchto stavech.. Přitom těch grošů je taková spousta..
Registrovaný uživatel
Chtěl bych poprosit místní znalce o určení a ocenění tohoto Grošíku.Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Groš bez letopočtu typu GRATIA, Chvojka neuvádí tuto variantu aversu, blíže typ T7 s rozdílem zmanénka č.11 před FERDINANDVS, císařská koruna. Revers l, typ ocasu asi J.
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Groš bez letopočtu typu GRATIA, Chvojka neuvádí tuto variantu aversu, blíže typ T7 s rozdílem zmanénka č.11 před FERDINANDVS, císařská koruna. Revers l, typ ocasu asi J.

Dík.A cena přibližně?
Registrovaný uživatel
Cena tak 800-1200 Kc plus minus.
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Cena tak 800-1200 Kc plus minus.

Dík ;)
Registrovaný uživatel
Nedavno se prodaval tento grosik. Zajimalo by me jaky je vas nazor na vznik teto nejspise chyborazby, nemam uplne technicky zvladnuty postup razby, dvojraz tam patrny neni, jak to mohlo vzniknout?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj. Je to dvojráz. Niekedy vznikajú naozaj zaujímavé obrazy, opisy a pod.
« Poslední úpravu provedl(a) maci v 18. 2. 2013, 21:19. »
Moderátor
neni ten gros z nejmenovaneho obchodu z Brna? dival jsem se tam na nej cca pul roku a cekal jsem, jestli nezlevni :D jinak presne, jak pise maci, je to dvojraz, ale zajimave vyvedeny, takze budi zdani nejake vetsi zvlastnosti... presto vsechno ma velmi slusny obraz
Registrovaný uživatel
Nee Oli, sel na nejmenovanem serveru cca za 15 stovek, tak diky zobjasneni, je to celkem pekna zajimavost, tenhle dvojraz asi nejspis tolik nesnizuje cenu mince.
Moderátor
jo to je mozne, on to obcas bouchne i na aukce. prodava i na zahranicnich. myslim, ze je to on (tento kus, co jsem mel v ruce).

otazka ceny je v tomto pripade subjektivni. ja o nem vazne premyslel, ale nechtel jsem dat, kolik prodejce chtel. je to rekneme pekna ukazka dvojrazu, kdy je velka cast obrazu mince citelna. celkovy dojem je dobry. nekomu to vadit muze, jinemu ne.

z hlediska invetsice je to diskutabilni (ale pocitam, ze sbiras, tak te toto zas tak trapit nemusi), pokud ti to prislo zajimave a zaujalo te to, tak proti tomu se rict nic neda (a mezi sberateli najdes dost tech, co maji pro tuto zalezitost pochopeni)

no a na aukru? tam se vzdycky najde dost inteligentu, co to koupi treba za tri litry, kdyz tomu das popisek vzacna varianta, nepopsana v literature... takze je to i takova "aukroinvestice"... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Cena tak 800-1200 Kc plus minus.

Trochu podceněné nemyslíš? :?
http://aukro.cz/prazsky-gros-ferdinand-i-b-l-i3030358518.html#tabsAnchor
Moderátor
Tak ses nemel ptat... navic cenu urcuje mnoho dalsich faktoru a aukro je kapitola sama pro sebe.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Tak ses nemel ptat... navic cenu urcuje mnoho dalsich faktoru a aukro je kapitola sama pro sebe.

Proč bych se neměl ptát?Na to snad toto forum je ne?!Já sem se slušně zeptal a dostal sem informaci,která není v reálu.Kdyby tam byl rozdíl 50% tak nad tím mávnu rukou,ale tady je rozdíl skoro 200%. :evil:
Podle mě,kdyby ten groš byl daný do nějaké ČNS aukce a udělal tam tuto cenu tak by se zase tady psalo o předražených aukčních cenách.Bylo by to to samé jak tady píšeš o té dosažené cenně na Aukru. :lol:
Moderátor
co se tu rozcilujes? ptat se muzes, ale chovej se slusne, neni duvod, abys tady nekoho osocoval jen proto, ze sam necemu nerozumis. je naprosto bezne, ze v aukcich dosazene ceny jsou mimo realnou cenu a odhadnout dopredu se je nepodari ani znalcum. prave o aukru se to vi moc dobre a pokud to nevis sam, je to tvoje chyba. opet zopakuji co rikam kazdemu: pokud chces nakupovat za aukro ceny, muzes. nakupuj. ja nakupuji levneji a nebo radeji nekupuju vubec.

ja takovy gros nemam a jiste bych ho chtel. dival jsem se na nej, ale mel jsem svuj limit, ktery byl dokonce nizsi, nez horni hranice zde zmineneho odhadu. a to naprosto bez ohledu na to, zda to je nebo neni znama varianta. u grosu Ferdinanda je to bezne, tech nepopsanych je i pres relativne novou a kvalitne zpracovanou typologii jak hub po desti. tolik, ze ja sam mam pri poctu ferdinandu, ktere bys spocital na prstech jedne ruky hned dva nepopsane. jednu variantu jsem dokonce uz publikoval v NL, druhou budu casem. obe staly cenu okolo 1000,-, obe jsou v mnohem lepsim stavu nez tato (a ta jedna je dokonce taktez razba bez letopoctu).

s prihozem jsem nespechal, takze jsem brzy vedel, ze se te aukce uz ani ucastnit nebudu, cena sla mimo mne (jako ostatne u 99,9 % aukci, na nez se podivam). proc jsem neprihazoval na takovou minci? protoze kdyz za takovou minci neutratim takove penize, koupim si bez problemu deset krasnejsich, pekne vyrazenych stredovekych minci a to klidne i vcetne nekolika grosu. jo akorat se nesmim fixovat jen na aukro.

proc za ni nekdo dal tolik penez? ja nevim, mozna nevi co s prachama. mozna jedine co sbira jsou grose Ferdinanda a tohle byla posledni mince, co mu do sbirky chybela. avers je sice pekny a pusobi rozumnym dojmem (nelze rict o centralni casti obrazu, koruna je nevykreslena). revers? lze zde mluvit o reversu? naprosto tragicky, jeho stav cenu mince rapidne snizuje. na kolik, to uz je subjektivni dojem. u me na 900-1000, u nekoho zrejme asi na 3000. je to jeho pravo na tu minci prihodit, kdyz ma ty prachy a veri tomu, ze tu cenu ma.

takze, mily kolego, studuj dostupne ceny na aukcich, v obchodech a klidne i na aukru a treba budes nakonec umet predvidat konecne ceny v aukcich lip, nez nekteri zkuseni sberatele a nebude nutne je osocovat z neodborneho odhadu. a to bude fajn a bude tu pratelska atmosfera a vubec to bude cele pekne. predem diky, ze se nad tim zamyslis.
Registrovaný uživatel
Ten groš opravdu za moc nestál, já osobně rád platím za pěkné a dobré věci, původně jsem ho chtěl dražit do 1600, pak jsem se na něj díval pozorněji a opravdu lev je trága a navíc ta koruna je taky ničemná, tak jsem tam ani nepřihodil. Pokud se něco na Aukro hezky vyfotí a umístí přednostně tak se to většinou dobře prodá bez problémů. Jinak se nám blíží spousta aukcí čns, tak není třeba přeplácet průměrný materiál. P
Registrovaný uživatel
Navic je opravdu nefer si tu nechat nezistne poradit a zjistit ze se jedna o neznamou variantu, toto info pak vyuzit v popisu aukce a pak sem jeste plivnout ze jsme ti udali nerealnou cenu.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
co se tu rozcilujes? ptat se muzes, ale chovej se slusne, neni duvod, abys tady nekoho osocoval jen proto, ze sam necemu nerozumis. je naprosto bezne, ze v aukcich dosazene ceny jsou mimo realnou cenu a odhadnout dopredu se je nepodari ani znalcum. prave o aukru se to vi moc dobre a pokud to nevis sam, je to tvoje chyba. opet zopakuji co rikam kazdemu: pokud chces nakupovat za aukro ceny, muzes. nakupuj. ja nakupuji levneji a nebo radeji nekupuju vubec.

ja takovy gros nemam a jiste bych ho chtel. dival jsem se na nej, ale mel jsem svuj limit, ktery byl dokonce nizsi, nez horni hranice zde zmineneho odhadu. a to naprosto bez ohledu na to, zda to je nebo neni znama varianta. u grosu Ferdinanda je to bezne, tech nepopsanych je i pres relativne novou a kvalitne zpracovanou typologii jak hub po desti. tolik, ze ja sam mam pri poctu ferdinandu, ktere bys spocital na prstech jedne ruky hned dva nepopsane. jednu variantu jsem dokonce uz publikoval v NL, druhou budu casem. obe staly cenu okolo 1000,-, obe jsou v mnohem lepsim stavu nez tato (a ta jedna je dokonce taktez razba bez letopoctu).

s prihozem jsem nespechal, takze jsem brzy vedel, ze se te aukce uz ani ucastnit nebudu, cena sla mimo mne (jako ostatne u 99,9 % aukci, na nez se podivam). proc jsem neprihazoval na takovou minci? protoze kdyz za takovou minci neutratim takove penize, koupim si bez problemu deset krasnejsich, pekne vyrazenych stredovekych minci a to klidne i vcetne nekolika grosu. jo akorat se nesmim fixovat jen na aukro.

proc za ni nekdo dal tolik penez? ja nevim, mozna nevi co s prachama. mozna jedine co sbira jsou grose Ferdinanda a tohle byla posledni mince, co mu do sbirky chybela. avers je sice pekny a pusobi rozumnym dojmem (nelze rict o centralni casti obrazu, koruna je nevykreslena). revers? lze zde mluvit o reversu? naprosto tragicky, jeho stav cenu mince rapidne snizuje. na kolik, to uz je subjektivni dojem. u me na 900-1000, u nekoho zrejme asi na 3000. je to jeho pravo na tu minci prihodit, kdyz ma ty prachy a veri tomu, ze tu cenu ma.

takze, mily kolego, studuj dostupne ceny na aukcich, v obchodech a klidne i na aukru a treba budes nakonec umet predvidat konecne ceny v aukcich lip, nez nekteri zkuseni sberatele a nebude nutne je osocovat z neodborneho odhadu. a to bude fajn a bude tu pratelska atmosfera a vubec to bude cele pekne. predem diky, ze se nad tim zamyslis.

Já se vůbec nerozčiluji.Jenom sem chtěl vědět,jestli tento PG je něčím zajímavý a jakou má cenu.Když mě byl tady oceněný na zhruba 1000Kč a prodal se za 2800+120Kč poštovné tak mě to přijde dost divné.Podle mě je to tak,že každý si chce své mince ohodnotit na co nejlepší cenu.U nákupu nebo hodnocení mincí je to naopak. ;)
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Navic je opravdu nefer si tu nechat nezistne poradit a zjistit ze se jedna o neznamou variantu, toto info pak vyuzit v popisu aukce a pak sem jeste plivnout ze jsme ti udali nerealnou cenu.

Bylo tam uvedené:ZAJÍMAVÁ VARIANTA. :roll:
A nikdo na tebe neplive :lol:
Podle mě bych tuto zbytečnou debatu v klidu ukončil ;)
Registrovaný uživatel
iger napsal
Já se vůbec nerozčiluji.Jenom sem chtěl vědět,jestli tento PG je něčím zajímavý a jakou má cenu.Když mě byl tady oceněný na zhruba 1000Kč a prodal se za 2800+120Kč poštovné tak mě to přijde dost divné.Podle mě je to tak,že každý si chce své mince ohodnotit na co nejlepší cenu.U nákupu nebo hodnocení mincí je to naopak. ;)

Ale co na tom pořád nechápeš? U grošů se zkrátka často neví jaká je jejich skutečná "tržní" cena, kterou se dozvíš až po prodeji, cena je ovlivňována řadou faktorů které jsou navíc často doplňovány i řadou nahodilých událostí (na aukru se zrovna ve chvíli dražby objeví blbec co neví co kupuje ale přihazuje hlavně aby to vydražil on - tzv. sběrač ješita, nebo blbec co neví že jsou groše Ferdinanda samá zajímavá varianta atd..). Těch 800-1200 je zkrátka průměrná cena za jakou se běžně dají pořídit Ferdinandovy groše v podobné zachovalosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1