Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Vykupminci.cz
Numismatika

Ferdinand I.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
už dlouho se tu nic nedělo, tak dám k diskuzi jednu malou kabinetní záhadu. Dostal se mi do ruky jeden vcelku nadprůměrný bílý peníz Ferdy I. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že rub není hladký, jak by měl být, ale jsou na něm evidentně stopy nějaké ražby..... může to být přeražba z jiné mince ... nebo něco jiného ? ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Moderátor
Tak prerazba urcite nejde vyloucit, mozne to principielne je a stat se to mohlo (a o prerazbe cernych penez na bile se napr. vi), urcite to vyslo levneji, nez vyroba celeho polotovaru (i v pripade mince podobne ci stejne ryzosti, resp. stejneho obsahu Ag). Zcela jiste to ale posoudit v tomto pripade neumim.
Registrovaný uživatel
Zdravím. Pomůže někdo určit tohoto Ferdíka 1546? Jedná se o lepší ročník nebo o běžný? Díky.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
Dobrý den, chci se zeptat, jestli je tato varianta PG Ferdinanda I. někde popsána? Konkrétně mi jde o rozdělovací znaménko před slovem GROSSI. V Chvojkovi se tahle varianta u roku 1541 nevyskytuje.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
je tu nějak v této sekci mrtvo, tak dávám na kouknutí nejstarší typ bílého peníze Ferdinanda, s gotizujícím písmem a ludvíkovským lvem

Obrázky:

Moderátor
to kekule - moc hezký penízek - vypadá to na variantu: Veselý I.a/3

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1