Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ten Garfieldův byl luxusní, co udělal? Nějak nám zmizel rozcestník numismatika.cz
Registrovaný uživatel
ten jihlavský byl podobný jako ten Garfildův a stál asi 70 000.Jinak garfild má krásnýho Rolla
Moderátor
Halačka uvádí v příloze s cenovými výsledky 48t.
Registrovaný uživatel
Ypsilony, gotické opisy, Roll, Kempf, Sauermann, lev v kleci, tolik špeků u jednoho panovníka a všechno za takový pecky! Zlatej Jan nebo Karel
Registrovaný uživatel
ještě grossus novus
Registrovaný uživatel
Sauermann byl tento ve WAGo, pak ve 30. aukci ČNS Praha, v 75. aukci ČNS Jihlava a Garfieldův. Řazeny vzestupně podle kvality. Jen Garfieldův byl opravdu krásný i když ten v Jihlavě mohl být taky hezký - podle mizerných fotek těžko říct.
Registrovaný uživatel
Díky za info, něco bude ještě po muzeích, tak jich může být dnes kolem 10 kusů?
Registrovaný uživatel
to spíš více tak kolem 20 kusů.Jelikož takovou minci má několik sběratelů,kteří se tímto moc nechlubí.Navíc jsem ho viděl i v několika starých katalozích do první republiky.Ale vzácnost to je.Jelikož,to je jediný pražský groš ražený v Praze.
Registrovaný uživatel
Také byl jeden Sauermann asi před 5-6 lety v Plastice. Odrbanej udělal asi 20 T.
Nicméně některé se za století asi i prodávaly opakovaně, takže jich zase tolik nebude.
PS: ten můj je z té Prahy asi před 15-ti lety.
Registrovaný uživatel
Jeden měl také Polívka. :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Ty ceny v Halačkovi jsou více-méně nevěrohodné. Uvádí tam mj. také asi 10 mincí co jsem po všelijakých akucích koupil já, a ty ceny se liší i o několik desítek tisíc Kč. Ani jedna cena není správně.
Úplně si ty ceny "vymýšlí". :evil: :evil: :evil: :evil:
Kucera napsal
Halačka uvádí v příloze s cenovými výsledky 48t.
Registrovaný uživatel
To Garfield52: důvod uvádí v úvodu - používá univerzální kurz EUR a ostatních měn bez ohledu na to, jaký byl v době aukce. Jsou tam ale taky mince neexistující a spousta dalších tam naopak není uvedena. Dopletené jsou i aukce, kde měla být ta která mince dražena.
Registrovaný uživatel
Malé doplnění k této tématice:

ČNS Praha 6.září 2003, položka 1178, -1/1-, Pražský groš 1539, Praha-Sauermann, Chv. C1/a, královská koruna, J.4, MKČ.70, 2,639 g, nedoražený, patina, vyvolávací cena 22.000 Kč, konečná cena bez aukčního poplatku 60.000 Kč (viz obrázek z katalogu).

Drobná plastika Praha 27.října 2007, položka 56, -2/2-, Pražský groš 1539, Sauermann, MKČ. 27, nedoražený, nepatrně naprasklý, vyvolávací cena 150 Kč, konečná cena bez aukčního poplatku 19.000 Kč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Opět si zde dovolím jednu prosbu o pomoc - nemohli by jste někdo poskytnout pro studijní účely lepší fotografii reversu níže uvedeného groše se specifickými rozdělovacími znaménky? Jedná se o typ GRATIA, revers d (dle Chvojky), respektive typ IV.a1, b1, c1, c2 (dle Smělého), resp.Ludvík Hásk.III.a/1.
Předem díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zdravím,chtěl bych poprosit o přesné určení a popřípadě ocenění tohoto PG.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Smělý V. e1, ale bez tečky před GROSSI

stejná varianta a narychlo, bez podrobnějšího zkoumání, bych si tipnul, že snad i stejná razidla jsou vidět zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ferdinand-i-_post_-285061#post285061
(jen v určení dle Smělého je tam překlep - místo e je c)
Registrovaný uživatel
jacx napsal
Smělý V. e1, ale bez tečky před GROSSI

stejná varianta a narychlo, bez podrobnějšího zkoumání, bych si tipnul, že snad i stejná razidla jsou vidět zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ferdinand-i-_post_-285061#post285061
(jen v určení dle Smělého je tam překlep - místo e je c)

díky ;)
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Opět si zde dovolím jednu prosbu o pomoc - nemohli by jste někdo poskytnout pro studijní účely lepší fotografii reversu níže uvedeného groše se specifickými rozdělovacími znaménky? Jedná se o typ GRATIA, revers d (dle Chvojky), respektive typ IV.a1, b1, c1, c2 (dle Smělého), resp.Ludvík Hásk.III.a/1.
Předem díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Pokud je to ještě aktuální, pošlete mi e-mail na smely.tomas@centrum.cz.
Moderátor
Děkuji za kontakt, poslal jsem email.
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o určení?
Moc děkuji

Citronek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezký, rok 1541? Dle Chvojky 2/j/k, asi, je v místech znamének pro přesné určení troch unavený...
Registrovaný uživatel
Nedokážu vůbec říci, zda tam letopočet je či není, ale díky za určení.
Moderátor
letopocet tam je zcela jiste a pred nim je pismeno A (= ANNO). velmi pravdepodobne to na 1541 vypada
Moderátor
Veľmi dlho som neurčoval groše Ferdinanda I., dostal sa mi tento kúsok do ruky, tak som sa trochu snažil. Ide o ročník 1546, Chvojka 1546 - 5, (?), K ... sakra ani neviem či to zapisujem správne. :) Ide mi o to, že neviem či som niečo neprehliadol, ale mám dojem, že to nie je popísaný variant, nakoľko pred a za A na reverze sú dvakrát dva ležaté krížiky, čo Chvojka nepopisuje. Vidím to správne? Nehovorím že by to bola raritka, tých nepopísaných ešte bude, že áno... možno aj v tomto vlákne už niekto túto mincu prezentoval, priznám sa nechce sa mi pátrať. Keď vezmem do úvahy že ročník 1546 nie je úplne bežný, tak sa celkom teším.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ano, zda se, ze by to mohlo byt. 1546, neco jako g nebo h, ale uvodni znamenko opisu ze zda byt typ. 1, nikoliv 3 ci 4.

avers mas cislo 5

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1