Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ešte raz, lebo som z toho idiot. Ročník 1546 to je, čo je bez debaty. Averz je číslo 5, to som písal a znamienko vidím šesťlistú ružicu, čo nechápem? :)
Moderátor
oliver napsal
ano, zda se, ze by to mohlo byt. 1546, neco jako g nebo h, ale uvodni znamenko opisu ze zda byt typ. 1, nikoliv 3 ci 4.

avers mas cislo 5


prvni pasaz je cela o reverzu. znamenko na reverzu je podle mne takove to "X", tj. typ. 1, nikoliv 3 ci 4 (ty jsou u g a h reversu)
Moderátor
Jéééžiš Oli musím sa na to pozrieť, maj so mnou strpenie prosím. Poprosím Santu o viac vedomostí... :) Viem čo mi odpovie. Ale inak sa chápeme a herr Chvojka to nepopísal, tak?
Moderátor
presne tak jak rikas, nepopsal, to jsem myslel tim "ano, zda se, ze by to mohlo byt" :)

jinak tech nepopsanych zalezitosti ohledne Chvojky - obcas se neco objevi (jen je potreba pohledat, zda uz s necim takovym nekdo ven nesel). neni to zazrak, ale prijemne to je a za clanek to stoji rozhodne.
Moderátor
No to si nie som až taký istý, ale keďže ide o nález z ČR a mám povolenie od majiteľa, tak nad tým reálne aj premýšľam. Lenže zas... už som to tu vyprezentoval, takže tak. :)
Moderátor
toto forum neni totez co tisteny casopis. pri svych schopnostech mas takovy clanek pro NČ napsany za vecer dva. nejvic prace da zkontrolovat, zda to v nejakem zasadnim obecne znamem periodiku uz nebylo prezentovano (NL, FN, NS, NČ, SZHK...). nevahej. navic, zde jsi odprezentoval jen foto a zadne dalsi podrobnosti (rozmery, vaha...). nepremyslej, konej! :) :) :)
Registrovaný uživatel
Pokud je to nález, tak podle mě nestačí pouze minci popsat a dát rozměry. Chce to vždy ten nález uvést do širších souvislostí vzhledem k regionální historii. Takový článek za dva večery nenapíšeš. Osobně moc neuznávám články, kde jen napsáno jen tam a tam se našlo to a to. To je odfláknutá práce, takových článků napíšu za večer pět ...
Moderátor
vsak napis. casaky knouraji, ze nemaji clanky. prej jen sama grosovina (=nuda asi, me visi asi 5 clanku uz rok) a jinak nic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Takové články právě psát nechci a nebudu, neboť nemají v podstatě žádnou úroveň a je vidět, že zpracování nálezu autor odfláknul. Také mám odevzdáno několik článků, každý z nich mě stál spoustu hodin práce u PC i v knihovnách, neboť se právě snažím ty nálezy uvést do určitého historického kontextu ... ;) Z důvodu takto zdlouhavé práce tu mám asi desítku dalších rozepsaných článků, které čekají na to, až ještě ověřím některé info právě k regionální historii. Teď v listopadu jsem např. odevzdával článek o dvou mini depůtcích, na kterém jsem pracoval rok a půl, neboť dohledat něco k historii místa nálezu bylo celkem složité ... Chrlit stručné nálezové zprávy ve formě, s jakou se můžeme setkat ve starých NL apod. mě osobně nebaví, to bych raději nepublikoval ...
Moderátor
kacuro napsal
Pokud je to nález, tak podle mě nestačí pouze minci popsat a dát rozměry. Chce to vždy ten nález uvést do širších souvislostí vzhledem k regionální historii. Takový článek za dva večery nenapíšeš. Osobně moc neuznávám články, kde jen napsáno jen tam a tam se našlo to a to. To je odfláknutá práce, takových článků napíšu za večer pět ...

Tak napis, sucha faktografie je lepsi nez zadny clanek.
Ja vim, rika to ten pravy.. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Jeden z Aukra, zajímavé dělící znaménko mezi Ferdinandus a pri, křížek nastojato. Rok 1544 a dle Chvojky 13c/k

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
kacuro napsal
Takové články právě psát nechci a nebudu, neboť nemají v podstatě žádnou úroveň a je vidět, že zpracování nálezu autor odfláknul. Také mám odevzdáno několik článků, každý z nich mě stál spoustu hodin práce u PC i v knihovnách, neboť se právě snažím ty nálezy uvést do určitého historického kontextu ... ;) Z důvodu takto zdlouhavé práce tu mám asi desítku dalších rozepsaných článků, které čekají na to, až ještě ověřím některé info právě k regionální historii. Teď v listopadu jsem např. odevzdával článek o dvou mini depůtcích, na kterém jsem pracoval rok a půl, neboť dohledat něco k historii místa nálezu bylo celkem složité ... Chrlit stručné nálezové zprávy ve formě, s jakou se můžeme setkat ve starých NL apod. mě osobně nebaví, to bych raději nepublikoval ...


V tomto s Tebou urcite nesouhlasim. Kde by dneska byla ceska (a i slovenska) numismatika, kdyby byla odkazana pouze na prace akademiku? Kolik clanku podobneho formatu dokazi numismaticti odbornici a akademici rocne vyprodukovat? Vzdyt by je bylo mozne na prstech spocitat. Ja mam dojem, ze publikacni cinnost amateru ci sice zkusenejsich, ale stale v realu neakademiku, je prinejmensim stejne dulezita. Myslim si, ze kdokoliv ma neco zajimaveho, at uz minci, nebo myslenku, nemel by mit vycitky ji v nejake rozumne forme opublikovat. Pokud ma cas, trpelivost, moznosti a schopnosti, muze se u toho valet pul roku v knihovne (kor kdyz je za to navic placenej), ale pokud ne, posle proste jednodussi clanek do odborne mene narocneho periodika (= Numismaticky casopis, Mince&Bankovky nebo pobockove casopisy jako SZHK - tedy casopisy, ktere nejsou na seznamu recenzovanych neimpaktovanych periodik) a neni na tom nic spatne. Samozrejme redakce by mela nejvetsi kopance byt schopna usmernit, ale to uz je detail.

Rozhodne ale publikovat. Vsechno, co je zajimave, byt by to mela byt kratka zprava na 1-2 stranky.
Moderátor
Ja rozumiem aj jednému, aj druhému. Súhlasim s Olim, že je treba publikovať aj kratšie články,ktoré by bolo možné nazvať krátkymi správami o náleze mince (mincí), inak sa o tom numizmatická verejnosť nikdy nedozvie. Pri svojej naozaj dlhoročnej práci o nálezoch PG na Slovensku boli pre mňa neraz dôležité aj krátke správy, ako napr. od Minarovičovej o náleze pražských grošov v Bukovej, bolo to na pár riadkov, ale pre mňa to bolo nesmierne dôležitá správa.
Chápem aj kacura, samozrejme že chceš publikovať články vyvážené, s pomerne dlhodobou prípravou a s historickým záberom v rámci lokality nálezu.
Pravda je asi niekde uprostred, aj keď viac sa prikláňam k Oliverovi, niektoré veci (nehovorím konkrétne) je nutné vypublikovať okamžite, pretože to môže mať zásadný dosah v rámci bádania niekoho iného - zas nikde nie je napísané, že sa autor k pôvodnej publikácii nemôže vrátiť, ak má relevantné nové závery, tak ich aj doplniť.
Moderátor
peclive propracovane odborne clanky nejsou nic spatneho a melo by jich byt co nejvic. to by ale nemelo na strane druhe odrazovat od psani lidi, kteri na to proste nemaji bunky nebo cas (takze jsem proti tomu dehonestovat tyto kratke zpravy). pokud se napr. nekde objevi zajimava varianta ci typ, nevidim jediny duvod to neopublikovat ve strucnosti (metrologie, kvalitni foto). to samo o sobe je dostatecne a napr. pro autory typologii je to cenny material pri aktualizacich nebo tvorbe novych typologii (napr.). Kacuruv postoj nezpochybnuju, ale nemel by byt ani zdaleka meritkem pro vsechny. a presne jak pise Archy, to jsou jedny z tech duvodu, proc publikovat i z neciho pohledu dilci vysledky. mimochodem, ruku na srdce, kdo jste uz neco napsal, kazdy urcite mate ve skrini alespon jednoho kostlivce, neco, u ceho jste si rekli "jo jasne, to je zajimave, jen na to ted nemam cas, jen mi tam chybi to a to...". hodne z techto veci, dobre to vime, se nakonec ven nikdy nedostane. prave diky prehnane snaze o perfekcionismus a vycerpavajici podani. a to si myslim je proste skoda. netvrdim, ze by se mely publikovat nejake nedodelky, ale nevidim nic spatneho na kratke dilci informaci bez snahy o zasazeni do historickeho kontextu. ostatne, co brani nekomu uplne jinemu, nejakemu historikovi (ci znalci regionalni historie) na tento clanek hezky zareagovat v doplnujici zprave a historicky kontext doplnit a objasnit? na tom prece neni vubec nic spatneho!
Registrovaný uživatel
Mě se líbilo zpracování nálezu grošú s moravskými kontamarkami z Pardubicka.Trochu mě nejdřív překvapila ta barevnost,ale pěkně prezentované. Maximum přehledných informací.Bez nějakého zbytečného balastu.Díky :-)
Registrovaný uživatel
http://www.medievalcoinage.com/saurma/someoldcoins.org/saur/1/0196.htm
Mam taką samą w pięknym stanie rok 1562.
Czy F w koronie oznacza mennicę?
Moderátor
F z koroną to marka - mennica Praga (1557-1564).
Registrovaný uživatel
Moja ma 26 mm średnicy.
Czy to często spotykana moneta?
Pardom, że w groszach praskich, identyfikuję.
Dziękuję ślicznie Oliver
Moderátor
byłoby właściwe, aby wstawić zdjęcie lub przynajmniej skanowanie.
Monety będą całkowicie normalne, średnio około mogą się nieznacznie różnić.

to takie monety?
http://www.acsearch.info/search.html?id=228439
Registrovaný uživatel
INF. HIS. AV. DVX. BV. 1562.
FERD: D: G.RO:MS F(w koronie). AV. GER. HV. B.R*
Średnica 26 mm
Registrovaný uživatel
Oliver dokładnie taka :)
W ładniejszy stanie.
Ślicznie dziękuję za pomoc :D
Registrovaný uživatel
To punk: Można wysłać zdjęcie?
trinitr@volny.cz
Registrovaný uživatel
to punk Możesz wysłać zdjęcie?
honnval@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Oto zdjęcia (moneta nie czyszczona). :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Więc proszę monetę nie czyścić.
Jest to 10 Krajcar Ferdynanda I., mennica Praha, jak napisał Oliver.
Jeśli jest moneta na sprzedaż lub zamianę, chciałbym kupić go w kolekcji. dziękuję
trinitr@volny.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1