Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji moc za ochotu,ten Smělý byl jen součástí NL nebo už se dá sehnat samostatně?Kdybych mohl na oplátku pomoci Vám,tak velice rád,ale při Vašich znalostech mě nenapadá jak. 8)
Moderátor
Pokud je mi známo tak typologie nedatovaných pražských grošů Ferdinanda I. od T.Smělého vyšla zatím pouze ve dvojčísle NL 5/6-1996 s.129-153.
Registrovaný uživatel
Díky pokusím se sehnat
Registrovaný uživatel
Zdravím,
potřeboval bych pomoci s určením tohoto grošíku Ferdinanda. Původně jsem si myslel, že je to Václav IV., ale opis začíná FE, tak to Venda nebude :D
Moc děkuji ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to Karel, ne Ferda!
Moderátor
ten tip s Václavem byl blíže pravdě
je to Karel IV. - vnitřní lícní opis začíná KA (ev. BA) - KARLOVS PRIMVS
vypadá to na typ Pinta V. (a to dle všech vydání jeho typologie)
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 25. 10. 2015, 17:49. »
Registrovaný uživatel
Tak opět vedle. Děkuji za upřesnění:)
Registrovaný uživatel
Mám tady jednoho sice chudáka otřelého,ale zato se značkou Wolkl ještě než začala dělat lyže 8) ;) jinak dle Chvojky snad císařská-ocasC - Av T47 Rev. g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nabídl bych to Völklům do lyžařského muzea :-)
Moderátor
Dle Smělého V.b/1. Jinak zajímavá opravená chyboražba ve FERDINANDVS (alias Davidova hvězda) ;)
Moderátor
nojo, sem blbej, nelyžuju :oops:
Registrovaný uživatel
Díky za dourčení Smělého,ještě jsem ho nesehnal
Moderátor
staci koukat v aukcich po starsich NL 1996:

SMĚLÝ, Tomáš: Nedatované groše Ferdinanda I. Numismatické listy 51, č. 5/6, 1996, s. 129–153.
Registrovaný uživatel
Oliver- díky, koukám ale zatím se štěstí neunavilo a ne a ne si sednout ;) kdyby náhodou měl někdo tuplovaně rád odkoupím a budu ho hýčkat ;)
Moderátor
a co treba toto? tedy pokud je to kompletni rocnik:

http://www.sbazar.cz/nikesonte/detail/13463316-numismaticke-listy-rocnik-1996-poslu
Registrovaný uživatel
Díky Oli za odkaz
Registrovaný uživatel
Poprosil bych o určení, pokud to půjde. Vřele děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dle Chvojky: mincovna Kutná Hora, ročník 1533, avers Chvojka neuvádí (jako C2, ale místo BOEMIE je na minci zkrácené BOEMI), revers b, ocas K.
Moderátor
Ferdinand I. - pražský groš, Kutná Hora, 1533
vlivem výrazného dvojrázu nejsou na líci zřetelně patrná všechna znaménka ani litery opisu

teoreticky by to mohl být dle Chvojky: 1533 - C2,b, ocas K královská koruna - to v případě, že by vnější lícní opis byl zakončen kompletním slovem BOEMIE a litera E by chyběla jen vlivem dvojrázu s pootečením

pravděpodobnější se mi však zdá, že tam je pouze BOEMI - v takovém případě tuto variantu líce Chvojka nezná, znaménko mezi GRATIA a REX také není jasně patrné - ale jeví se mi to spíše na dva kroužky podle prostoru i náznaku kroužku dole za zbytkem A
Registrovaný uživatel
Děkuji za určení
Registrovaný uživatel
Při hrabání se ve sbírce jsem objevil tenhle nadprůměrný kus, bezletopočtový, který se Vlašskému dvoru povedl. Všude jsou tu v poslední době v sekci groše šroty nebo odražky v hliníku, tak aspoň něco na co se dá koukat

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten je skutečně moc pěkný ;)
Moderátor
ten se poved, hezkej, gratulace.
Moderátor
ten se ti povedl - připojuji se ke gratulantům
tos nás teda zase na.... (natěšil, namotivoval a nabudil ke studiu)

olivere - podívej se na korunu - známé poškození punce, kterým byla koruna do raznice vytvořena + stejný mírný sklon středové lilie ;)
Moderátor
vidis to, byl jsem liny to srovnavat, rikal jsem si, ze by to mohlo byt ono :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1