Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Jééééj aký pekný Ferďas. Rok 1547. To je dobré, nie? Posledný paholek v rade, asi ho kúpim a budem sa chváliť... :P
Registrovaný uživatel
Je to otázka spíše ceny...
Moderátor
Uvidíme... ;)
Registrovaný uživatel
Připomíná mi dvojrázem jeden co byl na Aukru v Polsku.
Registrovaný uživatel
http://www.allegro.pl/item527657687_p146_grosz_praski_1547_rok_ferdynand.html

To bude asi tento že....;)
Že bych si přihodil a koupil si ho????
Moderátor
Áno, prihoď a kúp si ho...
Registrovaný uživatel
Bohužel tento prodejce odmítá odeslat mince za hranice a vyžaduje adresu kupujícího pouze v Polsku,mám s ním již zkušenost :?,stornoval mi skončenou aukci .Pokud to máte s ním zařízené jinak,nebo máte adresu v Polsku,tak máte vyhráno.
Registrovaný uživatel
No kamarádův brácha žije v Polsku, takže pokud by to bylo akutní, zavolal bych mu a nějak by se to myslím domluvilo... ;)
Moderátor
Vkladam sem - na vhodnejsi misto - poupraveny harlyho prispevek:

harly27 napsal
Zdravim,
pred par dny jsem ziskal sveho prvniho Ferdinanda-bez letopoctu a ma krouzky vedle koruny.....pod korunou je bohuzel setrely.
Posilam foto....doufam,ze se to povede,zkousim to poprve 8)

Obrázek vložený uživatelem


bohuzel se ti harly nepovedlo vlozit druhou stranu...
Moderátor
Citelne je:

DEI : GRA??? ? ??X : BOEMI "X - rozdelovaci znamenko 1"
FERDI???DVS ° PRIM " * - rozdelovaci znamenko 3"
koruna je cisarska se dvema krouzky po stranach (patrny dvojraz), zda je pritomna tecka pod korunou je otazka

lze predpokladat, ze se jedna o gros typu GRATIA (GRACIA maji udajne vyhradne kralovske koruny)

podobnou kombinaci znamenek a opisu Chvojka neuvadi

budu-li povazovat znamenko 3 za znamenko 4 (coz stejne neni) tak me to taky nepomuze...

nezkusi to jeste nekdo?
Registrovaný uživatel
ahoj Olivere,
omlouvam se ze jsem to dal do spatne sekce,ale jen jsem chtel zareagovat na prispevek tam.....jinak druhou stranu jsem tam nedaval tak zkusim ted.... ;)
[img] http://img198.imagevenue.com/loc1134/th_98147_DSC03020_122_1134lo.JPG[/img]
Moderátor
nedavej to do tagu "obrazek" - uz to v tom kodu je nadefinovany - jinak to delas dobre...:

Obrázek vložený uživatelem

ono o nic nejde, jen ze na ferdu tu kazdej kasle a tak sem to tu chtel trosku vic rozproudit...
Moderátor
Je pravda, že momentálne sa Ferdinandom veľmi nezaoberám. Mám čo robiť so spracovávaním Václava IV. z jedného nálezu a neustálom vŕtaní sa v Jánovi Luxemburskom (nie doslova preboha ;)). Groše Ferdinanda sú tak trochu na okraji môjho záujmu, u ostatných zberateľov je to vidím podobne. Nie že by si tieto groše nezaslúžili našu pozornosť, ale z akéhosi dôvodu sú trošku na okraji. Je to vlastne aj škoda, jedná sa o nádherné mince, ale... chýby mi predsa len tá gotika. 8)
Nemyslím si že tu na groše Ferdinanda Habsburského niekto kašle, len ich nie je "na trhu" až tak veľa, aspoň som sni nepostrehol, že by tu na diskusii bol nejaký zberateľ vyslovene orientovaný na ferdinandovské groše.
Moderátor
je tu jeden Archy... spion co jen kouka a nikdy nepise ;) nekteri ho dobre zname :mrgreen: sbira jen Ferdiky a nic jinyho... a je to naramnej provokater, pac ma more nadhernejch kousku a ja mu zcela nepokryte zavidim...

je skoda, ze nepise...
Moderátor
Ty brďo, snažím sa rozpomenúť, na nič neprichádzam. Poznám ho?
Je to škoda že nepíše, sám dobre vieš, že písaním a klábosením o minciach sa rozprúdi vždy aj záujem o ne. Viď pražské groše ako celok pred cca troma rokmi. Veľa sa tu o nich nepísalo, teraz je grošmi zaplavené celé fórum. No a ako negatívum z toho vyplýva jediná vec; s určitosťou môžeme konštatovať, že aspoň zčasti máme vysoké ceny na aukciách na starosti zrovny my. :o
Bolo by dobré o ferdinandovských grošoch písať viac, ako som spomínal, sú to nádherné mince a excelentne ukončujú grošové obdobie.
Moderátor
kazdopadne...

no videls ho, vic bych to tu nerozebiral z jistych duvodu (netykajicich se tebe - abys to nepochopil tak, ze narazim na to, zes byl ve forme :mrgreen: )...
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Nemyslím si že tu na groše Ferdinanda Habsburského niekto kašle


jednoho takového tu teda znám :)
Moderátor
Už je mi to jasné. Hnedá kožená (?) bunda a absencia írečitého českého spisovného jazyka, je tak? ;) Práveže som vo forme bol a ešte v akej... :mrgreen: :oops: Škoda že nemôžem ísť za vami opäť. Nabudúce. :|
Moderátor
To kacuro: Znáš tu někoho kdo teda na ty groše kašle? ;) lebo sa to z tvojich slov nedalo presne vydefinovať... 8)
Registrovaný uživatel
kašle, neřkuli se** :D
Moderátor
Archy: trefa do cerneho ;)

se kluci poperte :mrgreen:
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

prosim o nazor na tento gros. cituji Chvojku, str. 94:

Chvojka napsal
Jestlize se v roce 1541 poprve objevuje zkratka "A" pred letopoctem, v roce 1542 je jeji pouziti jiz univerzalni. Prozatim neni znamo zadne razidlo, ktere by ji postradalo.


to se tyka grosu kutnohorskych, o grosich s timto letopoctem razenych v Praze je psano (str. 124):

Chvojka napsal
Podle V. Katze (viz pozn. 30) byl razen z razidel z roku 1539, pricemz na rubu byl ovsem upraven letopocet.


tou pozn. 30 mysli citovanou literaturu [30]???

zaver tedy zni, ze chybi-li "A" pred letopoctem u grose s let. 1542, je to bud ve Chvojkovi nepopsana kutnohorska razba a nebo se jedna o zminovanou prazskou razbu? protoze upravou razidla z roku 1539 by samozrejme bylo jasne, ze "A" by nebylo...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
... prosim o nazor na tento gros ....


fuj ten je hnusnej :twisted:
Moderátor
gregy???? vem hrebik, ne skobu... dneska...
Registrovaný uživatel
Kam ty na ty zajímavosti chodíš? ;)
Díval jsem se do Halačky ale toho Ty máš taky a pražský by měl značku mincm.Sauermanna a i obrazově je úplně odlišný. Domnívám se že to je určitě kutnohorská ražba.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ferdinand I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1