Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand II. ( 1619-1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. ( 1619-1637)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nemá tu ještě zastoupení, tak aspoň jedna mince, groš 1631 Velká Baňa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) facctory v 1. 2. 2014, 10:52. »
Registrovaný uživatel
Veľmi pekný, gratulujem. Mám dojem, že ho odniekiaľ poznám, pamätám si to bledé miesto vedľa hlavy madony.
Registrovaný uživatel
Měl ho Vili, KV numism., poměnili jsme...
Registrovaný uživatel
Zdravim vas, pridavam zaujimavejsi obol ferdinanda II najskor 1637 Kremnica, nevidi sa tak casto- alebo ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
To určite áno. Aj keď je strížok trochu ozobaný, tak je na ňom všetko, čo tam má byť, vrátane roku a značky. Gratulujem.
Registrovaný uživatel
Bola to súbežná ražba Ferdinanda II. a III. JEden obol je aj v Habsburgovcoch Ferdinand III. Sú to v celku vzácne mince, ale bude ich pravdepodobne pribúdať, vzhľadom na kvalitnejšie detektori.
Registrovaný uživatel
dula no vzhladom k tomu, ze tato je od kamarata, ktory ju mal v konvolute s denarmy ferdinanda II. sa priklaniam k tomu, ze ani on sam nevedel, ze je to Rkova vec. Ale popozeral som skoncene aukcie a fuu :D
_______________
Registrovaný uživatel
Tak nakoniec obchod sa podaril a skoncila u mna, posielam lepsie fotky pre pokuk... Co som pozeral skoncene aukcie, tak cena tam je dost zaujimava :)
moj prvy obol a stav urcite nie je na hanbu vzhladom na Ferdinandove razby :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Dula má pravdu. Na poslednej burze mi boli ponúknuté tri kúsky.
_______________
Registrovaný uživatel
no parada...Ale myslim, ze som ju aj tak nepreplatil
_______________
Registrovaný uživatel
To neviem za čo si ju kúpil. Ceny od toho pána boli na môj vkus hrozne vysoké a to nedosahovali aukčné ceny. Mňa tie mince odradili hneď tým, že neboli dočistené.
A tvoj obol je určite krajší ako je ten môj mrzák FERIII.
_______________
Registrovaný uživatel
ceny týchto prckov klesajú a záleží od záujmu. Napríklad obol Leopolda I. som teraz kúpil za zhruba polovičnú cenu ako pred 2-3 rokmi. Osobne by som tu cenu tohoto obolu odhadol na 50 Eur ale ja by som asi nedal ani toľko, kedže to nie je moja srdcovka.
Registrovaný uživatel
za 50 euro bych ho hned bral :)
Registrovaný uživatel
mne zas minule ponukali tento rocnik 1638, tiez sa mi zdalo cca 90€ vela, najma preto ze je trochu okusany, ale pekny letopocet je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pozeram, ze existuju varianty s bodkami kolo madony a bez bodiek.. NIekedy sa daju kupit za babku a niekedy nie, ide o to, ze malo ludi sa venuje drobotine prave ferdinanda II. - 21 aukcia pannoniaterra 2007 skoncil tento obol dost prehnane. Navyse ho vela ludi prisudzuje k denarom, nakolko vsetky ferdinandove drobne mince su z takto ,,kvalitneho,, striebra
_______________
Registrovaný uživatel
ten obol co mne ponukali nedavno bol v akcii este pred 7 rokmi?
Registrovaný uživatel
nebyl by k mání nájaký obol v krásném stavu?Dobře bych zaplatil
Registrovaný uživatel
to neviem saracen :) ci ho tebe nukali a za kolko, ale ako aj dula pisal, ze ceny sli dole..napisal som to len pomimo :P
_______________
Registrovaný uživatel
len tak na oživenie, stretli ste sa niekto s takto vyrazeným letopočtom? Je to podľa vás iba nedorazené, i keď si neviem predstaviť ako - iba jedno miesto v strede, alebo tak bolo vyrobené razidlo? Na porovnanie posielam dva s rovnakým letopočtom a jeden z nich má číslice obdobne umiestnené voči štítu ako tento. A ešte iba tak na pokuk dvojráz (?) s vcelku na Ferda peknou madonou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podľa mňa je to chyborazba, teda posledná číslica nebola ani na razidle. Celkom zaujímavá vecička, gratulujem.
Spodný denár je razba Mateja II., madony na jeho denároch sú podľa mňa najkrajšie vypracované v porovnaní s ostatnými Habsburgovcami.
Registrovaný uživatel
Kdyby to bylo v 16. stol., tak by se nebylo čemu divit, protože při přechodu z římských číslic na "arabské" číslice byl s nulou problém, neboť u římských číslic nula není a při postupném přechodu na "arabské" číslice si s ní často nevěděli rady a tak ji mnohdy špatně zapisovali nebo ji nepsali vůbec. V této době už by to však neměl být problém, takže je možné, že se na ni opravdu zapomělo, nebo se tvůrce razidla domníval, že mu tam na ní nevyzbylo místo ...
Registrovaný uživatel
:) ta dík - a ja som ho mal stále za Ferdu, asi preto lebo som ho kúpil v konvolute Ferdových denárov
Registrovaný uživatel
ešte jedna špecialitka - letopočet jak zo sci-fi. Už dlho si nad tým lámem hlavu, kolopis je v poriadku okrem písmena N, ktoré z fotky pripomína obrátené D, ale na minci to nesie znaky N s akoby nejakou jamkou v mieste kde je šikmá spojnica medzi nohami, ale oba konce spojnice sú vidieť. Na tej fotke ale nie - minca je celkovo dosť lesklá a blbo sa mi fotí. :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja tam vidím náznaky dvojrázu s pootočením, teda ročník 1633. Som zvedavý, čo povedia ostatní.
Registrovaný uživatel
Tak jeden roztomilý grošík z dnešního Hradce Králové. I na stolech byly hezké drobnosti...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand II. ( 1619-1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1