Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hmm, teď jsem se podíval do nového Halačky a podle nové to bude opravdu 818. Je tam s ročníkem 1624...
Moderátor
To Mazar - Dovolim si to malinko upresnit. Halacka nerozlisuje jiny typ podle typu mincmistrovske znacky, je to stejny typ i tehdy kdyz je tam znacka jineho mincmistra. Pokud by vsak byla mincm.znacka treba u jednoho kusu dole a u druheho nahore tak to budou odlisne typy.
Zpatky k tomu krejcaru - rozliseni typu Halacka 817 a 818 je v letopoctu: typ 817 ho ma ze trech poslednich cislic, typ 818 ho ma uplny. Takze poradne prozkoumejte jaky letopocet je na minci a podle toho urcite typ.
Moderátor
Díky,už v tom mám jasno,bohužel u mého krejcaru je zrovna to místo nečitelné,takže typ se určit nedá...
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
Rád bych se zeptal na ražby 1 krejcaru v mincovně Hlohov od Jana Jakuba Husera, s jeho iniciály IIH se razily jaké ročníky? Jeden mám na ruce, ale ročník je nečitelný. Je možné, že se zde pod jeho jménem vyrazil jen jediný ročník, a to 1623?
« Poslední úpravu provedl(a) Hurley v 9. 10. 2012, 9:47. »
Registrovaný uživatel
já si spíš myslím, že to bude mincovna Nisa ... krejcar 1624 ... v Hlohově se krejcary nerazily ...
Registrovaný uživatel
Aha, díky. Zde jsou Huserovy iniciály IIH nikoli v opisu jak je tomu např u DVB (Daniel z Breenu), ale přímo pod bustou císaře, sedí to?
Registrovaný uživatel
ano ... sedí ..... :-)
Registrovaný uživatel
Zdravim,
prosím Vás bolo bežné na 3 krejciaroch,že letopočet bol vyrazený pod portrétom?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
úplně běžné to není, ale nejedná se o žádnou raritu .... tenhle groš je z mincovny Sv. Vít, kde se to používalo nejčastěji
Registrovaný uživatel
Vdaka, no tak na internete som fakt nič nenašiel. Kupil som si ho hlavne kôli tomu letopočtu, že je tak zobrazený, lebo som fakt nevidel nikde podobné niečo.
Registrovaný uživatel
to jozino,kdyby byl někdy k mání určitě bych měl co nabídnout i z českých a moravských mincí.Jinak blahopřeji.
Můj email je honnval@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Minca je skôr zaujímavá nie bežne vyrazenou hodnotou 3, ktorá je na hornej strane minci, nie dolu ako u iných.
Registrovaný uživatel
já také nemyslím,že bych ho vyměnil za minci za 500 kč
Registrovaný uživatel
Tak momentalne na predaj nieje. Inak aku literaturu by ste mi prosim odporučili? Alebo vlastni niekto taký istý?Zišla by sa taktiež fotka:D
Moderátor
Jozino - velmi zajimavy 3 krejcar a navic ve velmi peknem stavu. Byl razen v mincovne Sankt Veit pro Kransko a to pouze tento rocnik 1624. Na rubu jsou zemske znaky Korutan (pod oznacenim hodnoty 3), Styrska a Tyrol. Blahopreji.
Registrovaný uživatel
to Kucera: Dakujem za tieto informacie doplnim si to k nemu.
Inak mohol by mi prosím niekto napisať zhruba cenu, aby som vedel či som ho preplatil alebo nie.
dakujem
Moderátor
nasel jsem jeden v nabidce - viz zde:
http://www.wimstore.com/muenzen/rdr---geistlichkeit/1619-1637-ferdinand-ii/groschen-1624-krain-her-1137-ag-vz-stgl.php
Registrovaný uživatel
Ale môj je asi v horšom stave nie čiže určite by nestalo toľko.
Registrovaný uživatel
Podľa mňa, reálne cca 100-200 Eur.
Registrovaný uživatel
Jozino , zarobene mas, predaj a kup nieco ine , ked si si ho kupil len zo zaujimavosti :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
já si myslím,že u nás by to mělo být okolo 150 euro
Registrovaný uživatel
Vdaka ze približne ceny. Chcel by som sa opytať či niekto vie o akeho mincmajstra išlo? dakujem
Moderátor
Pro Sv.Vít a rok 1624 mám jméno mincmistra Hanse Matze
Registrovaný uživatel
to pavelgregor: ďakujem za info.
Registrovaný uživatel
Mám tu jeden uhorský denár v zlom stave,ale napriek tomu môže byť zaujímavý...
Opis PATRONA je zrkadlovo obrátený,ide o inkusnú razbu? V prípade že to sem nepatrí,prosím moderátora o presunutie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1