Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dostalo sa mi do rúk minca,ktorého ročník podla katalógu neexsistuje,alebo predsa?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 8. 5. 2013, 6:53. »
Registrovaný uživatel
V mojom existuje :D
(Unger 917.a)

L.M.
Registrovaný uživatel
Musím ti oponovať, štít v Unger 917a je zo spodu "vyrezaný" a sedí na kruhu, kým ta moja je celá a dotýka sa len v jednom bode toho spodku, mince takto umiestnením štítom však datum majú mimo, na obvode ;)
« Poslední úpravu provedl(a) namur v 14. 3. 2012, 7:15. »
Registrovaný uživatel
Musím ti oponovať, štít v Unger 917a je zo spodu "vyrezaný" a sedí na kruhu, kým ta moja je celá a dotýka sa len v jednom bode toho spodku, mince takto umiestnením štítom však datum majú mimo, na obvode ; ďalej lavá strana štítu nie je prúžkovaná ale pásikovaná
Registrovaný uživatel
Je to uplne bezny denar a rocnik. Nakolko sa v tom obdobi razili denare velmi zbrklo a rychlo, preto tych variant je velke mnozstvo.
Registrovaný uživatel
To namur:
Ako myslíš 8) .
Ak sa Ti nepáči Unger, možno Ťa presvedčí Huszár:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To už ano, diky,teraz už kludne budem spať :D


Ako myslíš 8) .
Ak sa Ti nepáči Unger, možno Ťa presvedčí Huszár:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Moderátor
Ponúkam na pokuk jedného kutnohorského Ferdu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dělala jsem nucenou probírku ve sbírce a našla jsem tam i tyto kousky, které si zatím asi nechám. Jak víte, zabývám se středověkem, takže zde nevím vůbec nic a proto bych prosila, víte-li k nim nějaké info. První Ferda má rozděl. znaménka křížky, tak mne hned napadlo- "škoda že to není Jan Luc." :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ten napravo: Ferdinand II., 3 krejcar 1627, mincovna Viden, mincmistr Matthias Fellner, typ Herinek 1044
Ten dole: Ferdinand II., 3 krejcar 1630, mincovna Vratislav, mincmistri Jan Riedel + Jan Ziesler, typ Halacka 1020
Moderátor
Ten nalevo: Ferdinand II., 3 krejcar 1625, mincovna Sankt Pölten, mincmistr J.J.Edling, typ Herinek 1063
Registrovaný uživatel
Tak to je supr, moc děkuji!
Registrovaný uživatel
Mám prosbu, jestli je tu někdo, kdo se vyznáte dobře v ražbách Ferdinanda II, ozvěte se mi prosím na mail. Budu pro známého kupovat jednoho Ferdu, ale nezdá se mi pravost.
Registrovaný uživatel
pošli mi foto a já se na to podívám
můj email je honnval@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Podařilo se mi najít 49 mincí Ferdinanda II a budu rád za jakékoliv info k nim. Foceno pohromadě, kdyžtak nafotím i jednotlivě
díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jde tedy o depot? Zajímavé!
Pokud můžu soudit, jedná se vesměs o kiprové inflační ražby před rokem 1624. Některé nominály jsou krásně zachovalé. Vidím tam i jeden 3 krejcar vratislavského biskupa Karla Rakouského z mincovny v Nise.
Každopádně by to chtělo lépe nafotit.
Fotky mi můžete poslat na mail RolencH@seznam.cz a já na to mrknu ;)
Registrovaný uživatel
Jak okomentovat vystavení něčeho takového, to fakt nevím... Pokud je to kompletní soubor, chtělo by to minimálně požádat někoho, kdo se o toto období zajímá, aby celý nález zdokumentoval. Byla by obrovská škoda to neudělat.

Co se týká nálezu- dokážu si představit, kdybych tohle někde našla já- prvních pár sekund bych myslela, že mám halucinace, dalších pár sekund bych se snažila vzpamatovat a po té, co by se to podařilo bych nejspíš dostala infarkt :lol: :lol:
Moderátor
korunka napsal
Pokud je to kompletní soubor, chtělo by to minimálně požádat někoho, kdo se o toto období zajímá, aby celý nález zdokumentoval. Byla by obrovská škoda to neudělat.


Presne tak, minimálne zdokumentovať - nafotiť a urobiť aspoň základnú metrológiu. Pokiaľ by tam bolo nieč zaujímavé, tak by si to zaslúžilo aj publikovanie.
Registrovaný uživatel
korunka napsal
.... - dokážu si představit, kdybych tohle někde našla já- prvních pár sekund bych myslela, že mám halucinace, dalších pár sekund bych se snažila vzpamatovat a po té, co by se to podařilo bych nejspíš dostala infarkt :lol: :lol:

Objevit takový depot v dukátech tak by nejednoho bez halucinací hned trefil šlak ...
Rozhodně by to chtělo celé zadokumentovat.
Registrovaný uživatel
Ak chcete presnejšie určenie, je potrebné mince nafotiť jednotlivo. Mince sú v peknom stave. Môžete prípadne fotky poslať aj mne blasko.juraj@post.sk
Registrovaný uživatel
díky za reakce, dnes to lépe nafotím po jednotlivých mincích a dám to na rajče, ať se mohou kouknout všichni. Mailem mi velké soubory odeslat nejdou.
Na některých mincích byly kousky látky, asi šlo o měšec nebo takového něco. Chvíli jsem se bál že se z toho snu probudím :)
Co znamená udělat metrologii?
Registrovaný uživatel
Ide o to aby určili najmladšiu a najstaršiu mincu, odhadli kedy bol depot uschovaný, aké mince sa v ňom nachádzali a tak. Prípadne budú chcieť nález publikovať.
Moderátor
Vizuálně můžeme akorát posoudit rok vydání, mincovnu a mincmistra (pokud je znám)
Archy nejspíš myslel každý kus přeměřit a zvážit. K tomu se přikláním i já. Taky by bylo dobré poslat někomu z nás na mail nálezové okolnosti, tedy datum, místo nálezu, v jaké hloubce byl nález uložen, v čem byl uložen (teď už víme, že nejspíš v nějakém měšci). Na základě těchto údajů se dají vykonstruovat i přibližné historické okolnosti ukrytí depotu.
Moderátor
Jimm22 napsal
Co znamená udělat metrologii?


Základná metrológia - každú mincu odvážiť (najlepšie aspoň na dve desatiny gramu) a odmerať primer šublerou. Pri nepravidelných minciach meriam primer do kríža - najväčší a najmenší.
Registrovaný uživatel
Pokud jsi z okolí Prahy(nebo se sem v dohledné době chystáš), uvítal bych možnost zpracování (změření,zvážení, nafocení...) s tím, že bych z toho časem udělal článek(asi do Num.Listů nebo Num.sborníku) nebo data předal k publikování známému do NM. :)
Můj mail je: 2002martin@seznam.cz
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1