Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
ja jenom uvedu pro ujasneni, jak se rika CESKY dvouhlavym a jednohlavym ptakum z hlediska heraldiky, neb v tom byva pomerne casto zmatek, pritom existuji jasne dana pravidla (ovsem jsou to ceska specifika, ale jsou platna):

jednohlavy ftak = orlice
dvouhlavy ftak = orel

v zahranicni literature je to jinak, tam se specifikuje u orla pocet hlav (tj. orlice neni nic). tudiz pokud budete nekdo psat cesky text, jednohlavy ftak je proste a jednoduse orlice, dvouhlavy je proste a jednoduse orel. bez dalsi specifikace, tj. jednohlava orlice nebo dvouhlavy orel jsou vlastne nesmyslne pojmy.

pro ty, kteri chteji vedet vic:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Orel_%28heraldika%29
http://cs.wikipedia.org/wiki/Orlice_%28heraldika%29

a pro zasmani:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je něco podobného jako s "dvouocasým českým lvem". :evil:
Původně ti lvi byli dva, ale ten jeden vlezl tomu druhému ......(někam)
a tak vznikl ten dvouocasý lev. :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Z toho logicky vyplývá, že ti orli byli také původně dva, ale ten jeden, spolkl toho druhého a .............. :twisted: :twisted: :roll:
Registrovaný uživatel
Kucera a ostatní- moc děkuji, to mi určitě pomůže!
Registrovaný uživatel
..dnes mi přišel tento mazlík, který nebyl zrovna nejlevnější, a proto mne hned napadlo to co vždy- znáte mou paranoiu- je pravý?
Podle toho, co se mi podařilo zjistit, pak by to měl být 3 krejcar, Svatý Vít 1624, Hanz Matz.
Prosím o kontrolu určení a konzultaci k pravosti mince ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
uklidním Tě, je pravý a je vidět opravdu méně často... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
..uf, děkuji :D
Registrovaný uživatel
Tato mince byla ražená ve Svatém Vítu,ale pro mincovnu Krain
Moderátor
Nikoliv, není to ražba pro Kraňsko (Krain, Krajina - země, ne mincovna). Ražba pro Kraňsko vypadá obdobně, ale má tyto odlišnosti:
- na reversu pod označením nominálu (3) je znak Korutan a pod ním znaky Štýrska a Kraňska.
- na reversu je i odlišný opis: ARCHI.AV.ET.CARI.D.STYRI.CARN

Ražba prezentovaná Korunkou je tedy standardní ražba mincovny Sankt Veit, typ Herinek 1110a. Vzhledem k absenci mincm.značky nelze mincmistra jednoznačně určit.
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 13. 8. 2013, 7:38. »
Moderátor
Ještě doplním ukázku ražby pro Kraňsko kterou tu před časem prezentoval Jozino89:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..nojo,ta je opravdu podobná a pokud to chápu dobře, tato je alespoň vzácná, ta má je standardní, takže běžná, nebo také není tak běžná?
Registrovaný uživatel
vzácna je aj tá tvoja ;)
Moderátor
Ja tady utnu specialitky a bouchnu sem uplne obycejnou vec, navic ne zrovna asi ve stavu, ktery by kazdy do sbirky zaradil. Jedna se o trikrejcar 1627, mincovna Styrsky Hradec (Graz). Chtel jsem nekoho moc poprosit, jelikoz nemam na rakouske razby literaturu, o upresneni mincmistra a typu. Snazil jsem se dohledat na webu, ze by to mohl byt Herinek 1082 c, nepohrdnu ani urcenim dle jineho katalogu, je-li to smysluplne (KM nechci, nasel sem na webu pokazde s jinym cisle a asi se to ani moc nepouziva).

Mimochodem, neodpustim si (pro nektere) zajimavou poznamku, kdo nevi o cem je rec, tak se tim nemusi trapit. Mince je trosku zkorodovana, jak je patrne predevsim z detailnich fotek. Zda se ale, ze cistena prilis brutalne nebyla, na te fotce jsou patrne i zbytky zeminy (nejen). Bohuzel ten, kdo ji cistil zrejme neprovedl desalinaci, protoze to, co mu tam napr. kvete vedle nosu a pred ksichtem, je hmota, ktera se splachla i vodou. Stanoveni ryzosti by tedy bylo poznamenano chybejici vykorodovanou medi. Mince presto, ze je dokonce pod lupou videt misty porozity strizku, krasne zvoni (jako i hromada jinych minci ve srotovych stavech - a samozrejme i u tech zachovalych kusu, tam take). Hmotnost 1,89 g, strizek je pekne prohnuty od razby.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mincmistrem by mohl být Hans Fröhlich v letech 1624-1637
Moderátor
Je to opravdu typ Herinek 1082c. Ražby Ferdinandů (II. a III.) má Herinek zpracovány na rozdíl od pozdějších období podrobně, přídavným písmenem rozlišuje opisové varianty. V literatuře co mám k dispozici nejsou v tomto období v Grazu mincmistři uváděni, první je zmiňován až k roku 1648.
Moderátor
moc diky obema!
Registrovaný uživatel
last of the Mohycans

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Praha, mincmistr Jan Suttner
Revers i přes mírný dvojráz ujde, avers by mohl být lepší.
Registrovaný uživatel
Prosím vás, viděli jste někdo někdy na nějaké aukci 6 krejcar 1630 F (Fürth) od Ferdinanda II.?
Moderátor
Dle údajů v katalogu Herinek (vydání z roku 1984) se jeden kus dražil v aukci Dorotheum č.260 (jiné údaje k aukci nemám).
Registrovaný uživatel
tak omylom som vyhral lot mincí, síce nie v super stavoch ale niektoré sú zaujímavé, tak to tu budem po troche vkladať.
široký groš Ferdinanda II. 1630 NB.
To ako keby zlaté je lakované.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
3 Krejcar Ferdinanda II, rok 1638 Praha Wolker.

To se razily i posmrtně? Vidím to prvně. Ještě mám 1637. Nechápu proč, však Wolker už v Praze razil Ferdinandy III stejnej nominál.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už to vidim v Halačkovi, 1638 Wolker.
Moderátor
Ve 30.letech 17.století byly v Praze masově raženy právě 3 krejcary které představovaly až 85% z celkové produkce mincovny. Razidla mohla být připravována s předstihem a tak mohlo dojít i k posmrtné ražbě.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1