Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
aha, tak uvidim kto sa este vyjadri k tomu oceneniu..pytal som sa, lebo som az tak casto 22 nevidel..
_______________
Registrovaný uživatel
Můj úlovek z nedávné aukce... Myslím že na kiprový 15 krejcar z Brna je i stav slušný

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, možná trochu otázka k základům: při prohlížení katalogu nadcházející (77.) aukce ČNS Šumperk mi opět napadla otázka, z jakého důvodu bývá tak často rozdělováno mincovnictví Ferdinanda II. (kiprové x dobrého zrna). Vždyť se přece jedná o jednoho panovníka. Mohl by sem někdo dát nějakou rozumný a logický názor?
Registrovaný uživatel
Zdravím, možná trochu otázka k základům: při prohlížení katalogu nadcházející (77.) aukce ČNS Šumperk mi opět napadla otázka, z jakého důvodu bývá tak často rozdělováno mincovnictví Ferdinanda II. (kiprové x dobrého zrna). Vždyť se přece jedná o jednoho panovníka. Mohl by sem někdo dát nějakou rozumný a logický názor?
Registrovaný uživatel
Zikmund napsal
Zdravím, možná trochu otázka k základům: při prohlížení katalogu nadcházející (77.) aukce ČNS Šumperk mi opět napadla otázka, z jakého důvodu bývá tak často rozdělováno mincovnictví Ferdinanda II. (kiprové x dobrého zrna). Vždyť se přece jedná o jednoho panovníka. Mohl by sem někdo dát nějakou rozumný a logický názor?


Tady se dovíte hodně o inflačních mincích!

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kiprove-mince-9728
Registrovaný uživatel
nevím, jestli je můj názor rozumný či logický :-) ..... ale myslím, že v tomhle případě jde o převzatou dávnou tradici z německých aukcí už někdy od 19. století .... myslím, že hlavním důvodem bylo upozornění na mnohem nižší obsah drahého kovu (Ag), než u ostatních mincí Ferdy II.
Registrovaný uživatel
Kekule: Tohle mi dává smysl. Má otázka směřovala právě na podmínku, proč bývá právě u tohoto panovníka rozdělováno mincovnictví na dvě časové kategorie, i když se jedná o stejnou měnu.
Registrovaný uživatel
[quote=Zikmund]
Kekule: Tohle mi dává smysl. Má otázka směřovala právě na podmínku, proč bývá právě u tohoto panovníka rozdělováno mincovnictví na dvě časové kategorie, i když se jedná o stejnou měnu.
[/quote
jakou stejnou měnu?
po roce 1623 se za Ferd.II. 12,15,24,37,48,60,70,75,120,140,150 krejcary vůbec nerazili. ;)[/quote=Zikmund]
Registrovaný uživatel
tak kolega Zikmund měl na mysli zřejmě ražby jako takové ..... u Maxmiliána II. například také v aukčních katalozích většinou nerozlišujeme měnu tolarovou a zlatníkovou, i když jsou to různé měnové systémy
Registrovaný uživatel
kekule má pravdu. Také to souvisí s tím, že dle zvyku aukčních společností ohodnocují zachovalost mince kiprové trochu jinak než mince dobrého zrna. Prostě ohodnocení 1/1 u kiprové mince je dost jiná kvalita než 1/1 u mincí dobrého zrna.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Pár mincí co mi udělalo radost:
1. Běžný brněnský 3krejcar, který se mi ale zalíbil krásnou ražbou portrétu.
2. Olomoucký 3krejcar. Když jsem ho kupoval tak jsem si jím nebyl moc jistý, ale nakonec jsem od zkušenějších kolegů dostal velkou pochvalu :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o pomoc s určením této poškozené mince? Děkuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mně to evokuje krejcar ražený v mincovně Olomouc - typuju 1628 nebo ještě spíš 29...
Registrovaný uživatel
Ahoj nejdříve všem krásné Vánoce. Mám tu čtyři 3 krejcary dva horní jsem snad určil správně 1624(7) Vratislav-Riedel+Ziesler nikde ve vláknu jsem variantu s letopočtem pod ramenem nenašel pouze u Kladska, druhý 1629 Vratislav-Riedel+Ziesler. Ty spodní mince opravdu nevim 163O Vratislav-Riedel+Ziesler ? 1633 Praha Tobiáš Šustr ale tam co jsem našel, že razil pouze do 1630 opravdu hádám.Mincí Ferdinanda mám několik , proto prosím nemáte něco k určování těchto mincí na netu jsem toho moc nenašel literaturu zatím nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1. 1627, Vratislav, Riedel + Ziesler, Herinek 1282
2. 1629, Vratislav, Riedel + Ziesler, Herinek 1286
3. 1630, Vratislav, Riedel + Ziesler , Herinek 1289
4. 1633, Praha, Schuster, Herinek 1157

Jako literaturu doporučuju minimálně Mince zemí koruny české od Halačky. Dá se to koupit za pár stovek. Tyhle mince konkrétně by jsi všechny našel ve druhém svazku.
Přeji krásné vánoce :)
Registrovaný uživatel
Ahoj mohl bych se zeptat na tento 3 krejcar je pouze vykorodovaný nebo by se mohlo jednat o dobové falzum váha cca 0,4 g. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímavý pětník :) Dobové falzum, má to nesmyslné opisy.
Registrovaný uživatel
díky ještě pětník toho jsem si nevšiml je ta vůbec nějaký ročník já ho nevidim :-)
Registrovaný uživatel
Zdravím, mohu poprosit o určení mincovny a mincmistra u tohoto 15 krejcaru. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To ladin13: Brno, mincmistr, tusim, neni znam
Registrovaný uživatel
Děkuji. Já jsem si to tak nějak myslel, když jsem to po netu hledal, právě že když nebyly značky mincovny ani mincmistra, tak to bylo určeno jako Brno. Jen netuším, podle čeho se to přesně určí.
Registrovaný uživatel
myslíte že by to mohol byť rok 1626 , mincovňa Olomouc a mincmajster Fritsch?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1626 ano, mincovna Praha, mm. Hübmer.
Registrovaný uživatel
ook, ja som ako značku videl kotvu, ale teda to bude asi polmesiac a hviezda.
Moderátor
urcite to druhe

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1