Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zajimavost. Jiz jsem podbne veci videl.Bude to spise ten Hubmer, jelikoz je to vice pravdepodbne a a existuji 3 krejcary Hubmera s touto velkou prapodivnou hvezdou
Registrovaný uživatel
Pravděpodobnější je to "pouze" z geografického hlediska. Kdyby jsi viděl tenhle groš s nepřeraženou značkou mincmistra asi bys neváhal kam jej přiradit.
Zajímalo by mně, co měl tenhle Beneš Hübmer ve znaku - pokud by to byla hvězda a půlměsíc, divil bych se, kdyby si nechal své znamení takhle okleštit. Kdyby byla primární hvězda tak je zase klidně možné, že to udělal natruc holzl neholz (seběvědomí bylo velké a všudypřítomný bordel ještě větší). Což je ovšem jen teorie vařená z vody, ale pokud ji někdo vyvrátí, posune nás to dál :D Problém je prostě v tom, že tohle je špatně udělaný od začátku.

Prozatím poskytuji další možnost (po pivu): Suttner umřel, tak rytec tu jeho značku prostě škrtnul (žádná hvězda, žádná značka mincmistra...) :)
Registrovaný uživatel
Před začátkem aukce jsem malinko doufal, ale nakonec jsem to neodhadl docela zásadně. :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Trocha oživení vlákna....
Na Aukro,není špatný...tak jsem ho vzal.
Štýrsko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaujímavý opis. FERDI•II• (Ferdinand II.) som prvýkrát prečítal ako FERD•III• (Ferdinand III.) :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Mám tady jednu grešličku Ferdinanda, vím že stav je katastrofální. Snažil jsem se ji určit podle Halačky, ale nějak se mi to nedaří. Tipoval jsem Vratislav, ale žádný z vyobrazených tipů se mi na to nehodí.
Poradíte mi?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím chci se zeptat zda se jedná o běžný groš Ferdinanda II. Mincovna Praha, ale mincmistr Wolker

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nejspíš ano, přesně ho určit podle Halačky je umění.
Rozhodně se jedná o rok 1637 už podle portrétů staři Ferdinanda..
Záhadou je i límec také mezi erbem a hlavami orlů...
Značka, Kutnohorského Hölzl,nebo špatně čitelna Pražského Hümbera.. (možná, upravená přeražená)
Rozhodně zajímavý kus,kdybys ho chtěl pustit napiš...
Registrovaný uživatel
Proč "ale Wolker"? Je i ročník 1638.Za F III.Pracuje dál W. v Praze.
Moderátor
magorcondoria napsal
Proč "ale Wolker"? Je i ročník 1638.Za F III.Pracuje dál W. v Praze.


A jsme doma, složité přelomové období ano jedná se o Wolkera... značka pěst s hvězdou...
Začátk období Ferdinanda iii. Wolker pracuje v Praze dál.... díky
Registrovaný uživatel
Je jasné že je to Wolker. Jde mi o to, že razil za Ferdinanda II. asi jen chvilku než Ferdinand II zemřel. Samozřejmě vím že pokračoval i za Ferdinanda III.
Registrovaný uživatel
1637 mám,tak to asi rarita nebude.
Registrovaný uživatel
Nikdo se neptal jestli se jedná o raritu
Registrovaný uživatel
Pardon.
Registrovaný uživatel
Občas se objevuje - asi by se dal označil za "lepší", ale žádná velká vzácnost to není (soudě podle toho jaké ceny dělá, určitě ne).
Registrovaný uživatel
Zdravím pánové...mám jednu prosbu. Potřeboval bych někoho, kdo má velmi odborné znalosti, odbornou literaturu a nebo ideálně oboje.
Zrovna sedím nad 3krejcarem vyraženým roku 1613 v Klagenfurtu. Opis reverzu je: ET CARINTHI.ZC.
Nevíte nebo nemůžete mi prosím prosím zjístit co znamená to "ZC"???
Ještě přidávám fotku reverzu jiné mince ražené v Klagenfurtské mincovně...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V tomto případě znamená ZC "et cetera", tzn. "a další" nebo "atd."
Registrovaný uživatel
Byla by prosím i druhá strana?
Registrovaný uživatel
Aha..myslel jsem si, že to znamená něco takového - ale na žádnou takovou latinskou suspenzi nebo kontrakci (nebo kýho čerta by to ještě mohlo být) jsem nenarazil. Každopádně díky za odpověď :)
PS: náhodou zkrácenina čeho by to mohlo být nevíte???
Registrovaný uživatel
pro magorcondoria ještě averz :)

Ale není můj - fotku jsem ukradl z internetu. Když už je to tu komplet, tak jako správný slušňák dám i odkaz:
https://en.numista.com/catalogue/pieces96633.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Forpus v 29. 10. 2018, 22:07. »
Registrovaný uživatel
Nahlédl jsem do školního Latinského slovníku.Nic jsem nenašel.Má jen 1348 stran.
Registrovaný uživatel
https://latin.stackexchange.com/questions/85/are-there-any-recorded-classical-roman-abbreviations-of-et-cetera
Registrovaný uživatel
Etc. tam jistě bude,hledal jsem pod Z.Co by to mohlo být jiného.
Registrovaný uživatel
to magorcondoria - asi to bude chtít silnější slovník :)


to Kacuro: moc děkuji! tohle jsem nemohl za boha dohledat. Takže zetera et cetera :) člověk se pořád učí....
« Poslední úpravu provedl(a) Forpus v 30. 10. 2018, 15:04. »
Registrovaný uživatel
Myslím si že to je trochu jinak, ale třeba se pletu. Nečetl bych to jako zetera et cetera ale jenom et cetera ;)
Nejde totiž o zkratku ve smyslu počátečních písmen slov, ale o užití paleografické písařské zkratky/značky. Již Ciceronův propuštěnec Marcus Tullius Tiro vytvořil systém "těsnopisných" značek pro urychlení psaní (tzv. Tironské noty). Některé z těchto značek různě modifikované se užívali i ve středověku a novověku.
Na 1. obr. je porovnaní tironského znaku pro et se zápisem zkratky pro et cetera v textu z 15.st. a v německém textu z 18.st.
Na dalším obr. je pak porovnání různých tvarů značky na mincích, kde je zřejmé, že nejde o klasické ZC.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1