Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o více informací o této minci
3 Krejcarova Klipa
Mincovna Praha
Mincmistr – Benes Hubmer
Hmotnost 4,35g rozmer 20x20x1.5mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V podstate všetky informácie ste si už našiel. Cena je aukčná.
Registrovaný uživatel
Někde uvedeno v katalogu ?
Registrovaný uživatel
Jaj, to je ale krásná věc. Že zajímavosti jsem se snažil dohledat nějaký záznam o prodeji a nenašel jsem vůbec nic.
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Jaj, to je ale krásná věc. Že zajímavosti jsem se snažil dohledat nějaký záznam o prodeji a nenašel jsem vůbec nic.

Veď preto Dula napísal - "Cena je aukčná."
Krásna vec? Si zhulený ? Stav je desivý. Možno je to jedinečná vec, ale krásna určite nie... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi já bych jí bral i v tomhle stavu. Asi bude výskyt dost ojedinělý takže pro mě stav není až tak zásadní.
Registrovaný uživatel
Rozumiem ti. Keby som videl klipu Leopolda I. v stave šrot, tak po nej túžim ako keby bola tým najkrajším dukátom ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
dohaduje se tu o vzácnosti a ceně, ale pravost se tu vůbec neřeší a dle fotky je vysoká pravděpodobnost, že je to jen odlitek vyrobený za posledních cca 150 let
Registrovaný uživatel
Jaké vlastnosti naznačují odlitek? Dávám lepší fotografie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Karel99 napsal
dohaduje se tu o vzácnosti a ceně, ale pravost se tu vůbec neřeší a dle fotky je vysoká pravděpodobnost, že je to jen odlitek vyrobený za posledních cca 150 let


Nebo originál kiprový kousek klipy, docela zajímavý.
Těžko soudit s fota..
Registrovaný uživatel
Údajně je vykopaná v Polsku, už jí kluci polský sondovali před půl rokem. Že by se něco takového vyrobilo v mincovně nikde evidováno není, už jsem viděl dříve z Polska docela zdařilou klipu malého groše a jiné věci....je třeba udělat rozbor kovu a prohlédnout jí pod mikroskopem. Jinak klipa mívá trochu vypouklé kraje od ražby, tohle je spíše vystřižené K písmu ať se vyjádří, kdo tomu více hoví...
Registrovaný uživatel
No ta klipa vipada dobre, kdyby byla nekdy k mani mel bych vazny zajem!!!
Moderátor
Hmm.... po pravdě řečeno, kdyby se majitel rozhodl ji prodat a objevila se na nějaké aukci, nejlépe aukro ... Také bych si přihodil a pokusil se ji získat...
Registrovaný uživatel
No pokud by prošla nějakými testy a byla označena za pravou, tak asi ne aukro ale Aurea nebo Macho-Chlapovič. Z ruky se nedá taková věc reálně ocenit. Je jasné, že si na ní budou brousit zuby všichni překupníci v širokém okolí. Dnes jsou lidé kteří dají 10000 a jsou také lidé, kterým nevadí dát 50 000 nebo 100 000 a je to pro ně jako když si ty půjdeš na pivo a večeři.....
Moderátor
Petře samozřejmě souhlasím.

Zajímalo by mne a věřím ne jenom mne, kde k takové zvláštnosti majitel přišel.
Přijde mi jako kopnutý(nález detektorem) a čištený.
Moderátor
petr1596 napsal
Údajně je vykopaná v Polsku, už jí kluci polský sondovali před půl rokem,. Že by se něco takového vyrobilo v mincovně nikde evidováno není, už jsem viděl dříve z Polska docela zdařilou klipu malého groše a jiné věci....je třeba udělat rozbor kovu a prohlédnout jí pod mikroskopem. Jinak klipa mívá trochu vypouklé kraje od ražby, tohle je spíše vystřižené K písmu ať se vyjádří, kdo tomu více hoví...


Tyhle informace co si uvedl, máš přímo od majitele...
A klipu jsis fyzicky prohlédl ?
Registrovaný uživatel
Dostal jsem jen fotky s dotazem, naživo jsem jí neviděl.
Registrovaný uživatel
Cena v tomto stavu je dost na vode.Melo by to byt mezi 20 tisici az 70 tisci.Min ne a vic pochybuji.Ja platil za luxusni klipu 1 krejcaru Ferdy III. asi 70 tisic.Jinak si mislim, ze jiny kus tohoto 3 krejcaru sel pred lety v aukci a kupoval ho znamy.Pravost urcovat z fotky je nemozne.Mozna bych ve sve sbirce nasel stejny kolek, musel bych to projit
Registrovaný uživatel
Myslim 😀😀
Moderátor
denary napsal
Cena v tomto stavu je dost na vode.Melo by to byt mezi 20 tisici az 70 tisci.Min ne a vic pochybuji.Ja platil za luxusni klipu 1 krejcaru Ferdy III. asi 70 tisic.Jinak si mislim, ze jiny kus tohoto 3 krejcaru sel pred lety v aukci a kupoval ho znamy.Pravost urcovat z fotky je nemozne.Mozna bych ve sve sbirce nasel stejny kolek, musel bych to projit


Pokud můžeš šoupni sem foto klipy toho krejcaru...
Neměl jsem zatím možnost vidět klipy nízkých nominalů u těchto panovníků, možná jsem si jen nevšiml...
Tolarové se občas dříve objevily, ikdyž také jsem je dlouho neviděl...
Registrovaný uživatel
Tady je

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud vim, tak je to jeden ze dvou znamych kusu 1 krejcarovych habsburskych klip na svete.Druhy kus- tentyz krejcar je ve wiener muz kabinetu
Registrovaný uživatel
Tak to je již ražba, která vypadá k světu. Jak je vidno, i mimořádně vzácné mince lze občas sehnat ve stavech, které lze dát s klidným srdcem do sbírky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Denary díky...
Občas se i zde může člověk pokochat, zajímavým a vzácným kouskem a rozšířit svůj vědomostní obzor....

Pro Evropa1..
K té 3 krejcarové klipě a datování ražby je docela možné, že se opravdu může jednat kiprovou klipu, také vzhledem jejímu stavu( koroze)... Pokud by se to potvrdilo, takový stav u kipráku je s mého pohledu uspokojivý, už jen pro jejich velmi ojedinělý výskyt, by se měly mezi sběrately uchovávat.
Registrovaný uživatel
Rad bych ji uchovaval a nestydel bych se za ni 😉.Byl by to pro me klenot mezi 3 krejcary🤗🤗

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1