Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pro Evropa1..
K té 3 krejcarové klipě a datování ražby je docela možné, že se opravdu může jednat kiprovou klipu, také vzhledem jejímu stavu( koroze)... Pokud by se to potvrdilo, takový stav u kipráku je s mého pohledu uspokojivý, už jen pro jejich velmi ojedinělý výskyt, by se měly mezi sběrately uchovávat.


Pokud by byla tato tříkrejcarová klipa pravá, pak by se jistě jednalo z numismatického pohledu o velmi zajímavou ražbu.
Většina kiprových mincí se dochovala v nevalných stavech, ale i na našem malém českém "písečku" existují velmi kvalitní sbírky kiprových mincí, které se skládají pouze z vybraných kusů. Nelze tedy říci, že by tyto mince v pěkné zachovalosti neexistovaly.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ono bezne mince z kiproveho obdobi se daji sehnat luxusni, ale tyto extremne vzacne si clovek nemuze vybirat.
Registrovaný uživatel
Třeba toto je běžné ale pekne .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto už tak ne , ale vím jen o dvou kusech a nedal bych to za nic😉

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
denary napsal
Ono bezne mince z kiproveho obdobi se daji sehnat luxusni, ale tyto extremne vzacne si clovek nemuze vybirat.


To s Tebou souhlasím, i když mně byl ukázán např. i překrásně zachovaný 37 1/2 krejcar 1621 z Kutné Hory a v této zachovalosti se jistě jedná o mimořádně vzácnou minci.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Vim a vim kde lezi, ale to je vyjimka.Pokud clovek dela sistematiku nemuze si uplne vybirat.
Registrovaný uživatel
Samozřejmě je jisté, že získání velmi vzácné mince v odpovídající zachovalosti se rovná "výhře v loterii," ale občas se zázraky dějí. Nedávno jsem viděl dvě ražby z oblasti mincí Leopolda I., které tyto znaky vykazovaly. Velmi pěkný 1/4 tolar 1660 KB a mimořádně krásný 1/4 tolar 1662 KB. O druhém kusu sám majitel říkal, že takový kus viděl pouze jednou v životě.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 7. 7. 2019, 14:12. »
Registrovaný uživatel
Zajímavy fešák z mashopu kterého jsem dnes kupoval pro kamaráda. Pokoušel jsem se prolezt web a najít druhý podobný i jiný 2kr ferdII ale nepovedlo se toho moc najít. Nemáte někdo podobný, nebo aspoň záznam o cetnosti výskytu 2krejcaru?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=281&lot=1129
Registrovaný uživatel
Veľmi zaujímavý nominál. V Uhorsku sa za vlády Ferdinanda II. 2-grajciare nerazili.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dula diky, Fidzi myslim ze ani v ceskych mincovnach?... Tohle je graz
Moderátor
Zde jsou ještě další:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jak moc běžný je 3 krejcar 1635 Vídeň? (Fellner)
Nikde na aukcích jsem ho nenašel, možná špatně koukám. Mám ho poznačenej a dodnes jsem nevyřešil, jestli jde o raritnější kus, nebo běžnější.
Moderátor
No řekněme že když v katalogu Herinek není u vídeňských ročníků 1633, 1634 a 1635 fotka, tak asi vzácnější bude. Ale ve WMK je ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji. Mám ho ještě celkem v dobrém stavu, i když ta "5" je možná maličko pochybná.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jedna zajímavost, už se to tu kdysi řešilo. Mám již druhý kus a portrét rozdílný.
Chyboražba, "posmrtný" tříkrejcar.
Ten vpravo jsem tu kdysi dával, má netypický portrét, vlevo klasický, jako u ostatní pražských 3kr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a není ten nalevo Wolker (Praha) a napravo Hölzl (Kutná Hora)? Teda když odhlédnu od té datace a střílím od boku bez literatury... V tom roce už tam, pokud mne paměť neklame, nebyl.
Registrovaný uživatel
Oba Wolker, resp, jeho značka.
Registrovaný uživatel
Dobrý veřer - dívám se na to pořádně a máte pravdu ;)
Registrovaný uživatel
Horší foto, je to pak matoucí. Dělal jsem fotky v rychlosti.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 10. 9. 2019, 22:16. »
Registrovaný uživatel
Mam taky asi 2 ruzne portrety, kdyby se nekdy jeste rozrostli mel bych zajem .Veci do vymeny bych urcite nasel 😉
Moderátor
Tolar vídeň 1626
Po docela dlouhé době se mi ho podařilo ho získat, bohužel pouze v horším stavu..
Dle mého názoru vídeňský ročník tolaru, který se v posledních letech tak často nevidí....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V popise mal opravený záves, ale nebola tam aj dierka?
Moderátor
V popíše v plochách hlazeny viz. rýhy averz..
Kouknu na něj jak dorazí, sám jsem zvědavý jaký je v reálném stavu..
Moderátor
Mám na mysli v popisu u Raucha..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Ferdinand II. (*9.7.1578 +15.2.1637)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1