Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ficza / Sealáček J. 1959/4 Prosím o pomoc Obrazy

Vykupminci.cz
Numisargo

Ficza / Sealáček J. 1959/4 Prosím o pomoc Obrazy

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň vedel by mi prosím niekto poradiť hodnotu alebo nejakú rady ?
Je to dedičstvo a vôbec netúším či je to neaký známi maliar
Vopred dakujem za ochotu
Budem veľmi vdačný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím si, že ta první kytice je od olomouckého akademického malíře Jana Sedláčka (1925-1996). Jde o nějakou grafickou techniku, viděl bych to jako monotyp. Svého kupce si najde. Cenu těžko typovat, snad do 3000 Kč. Ta druhá kytice je z hlediska sběratelského i obchodního nezajímavá.
Registrovaný uživatel
Sedláčka přirozeně tady v Olomouci známe a za 3 tisíce je problém prodat pastel, natož podepsaný tisk . Nedávano ležel na bazoši " Sedláčkův pastel , menší , cca A4 , za 400, - Možná je tam doteď. Sám mám Sedláčkův olej , kytici , co za " komoušů " stál v Díle 8500, - rozměr 100 x 120 a budu rád, když je za ty peníze prodám .
Registrovaný uživatel
V prvom rade známy maliar, nie známi..Ale videl by som to na predajnú hodnotu okolo 1500 czk, ak sa to vôbec predá, lebo net je teraz prepchatý ponukami.
Registrovaný uživatel
Sedláčkova olejomalba na plátně o rozměrech 85 x 100 cm byla v Díle zakoupena někdy kolem roku 1985 za 15000 Kčs. Kdybych ji chtěl prodat, pravděpodobně bych se musel v Kč spokojit s nižší částkou. Díla tohoto Zasloužilého umělce již nejsou zrovna v kursu... Cenový odhad komentované grafiky na cca 3000 Kč podle mne neodpovídá dnešní realitě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejsem obchodník a Jan Sedláček se na aukcích skoro neprodává. Jen jsem chtěl tazateli určit autora a nastřelit nějakou cenu. A říct, že to první je cennější, než to druhé. Sám nemám z fotky jasno, jestli je to litografie nebo monotyp. Ale pro monotyp by cena 3000 Kč nebyla nadsazená. Starožitník Josef Stehlík nabízí na Aukru Sedláčkovy pastely za 5500Kč.
Registrovaný uživatel
Bolte , mám obdobu, Tentýž rám . Obdobný námět. Stejně tak razítko Díla
s vypsanou popiskou .
bolt napsal
Sedláčkova olejomalba na plátně o rozměrech 85 x 100 cm byla v Díle zakoupena někdy kolem roku 1985 za 15000 Kčs. Kdybych ji chtěl prodat, pravděpodobně bych se musel v Kč spokojit s nižší částkou. Díla tohoto Zasloužilého umělce již nejsou zrovna v kursu... Cenový odhad komentované grafiky na cca 3000 Kč podle mne neodpovídá dnešní realitě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jisté estetické uspokojení mi tyto Sedláčkovy kytice přinášejí . Jsem rád , že jej mám . Šlo o solidního malíře . Nedávno zemřel cca v 60. letech i jeho syn , rovněž malíř : Jiljí Sedláček . Bolt asi bude znát a o této události vědět .
Registrovaný uživatel
S petrarcou sdílím jisté estetické uspokojení z obrazů Jana Sedláčka, jehož se mi však dostatečně dostávalo při příležitosti návštěv veřejných budov, jejichž interiéry jimi byly hojně vyzdobeny. Abych za velkou kytici z fotografie dal v Díle více než čtvrtletní plat, by mne ovšem ani nenapadlo (jde o pozdější příležitostnou koupi). Když už petrarca zmínil Sedláčkova syna , připojuji i docela typickou ukázku malířské tvorby Jiljího S.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bolt napsal
Sedláčkova olejomalba na plátně o rozměrech 85 x 100 cm byla v Díle zakoupena někdy kolem roku 1985 za 15000 Kčs. Kdybych ji chtěl prodat, pravděpodobně bych se musel v Kč spokojit s nižší částkou. Díla tohoto Zasloužilého umělce již nejsou zrovna v kursu... Cenový odhad komentované grafiky na cca 3000 Kč podle mne neodpovídá dnešní realitě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Na tu dobu asi docela vysoká částka.
Registrovaný uživatel
Zdravím Bolta, tento obraz byl ke koupi ve Slovenské ul .v Olomouci a docela mne mrzí, že jsem jej nakonec nekoupil . Pokud vím , paní , co jej tam měla v komisi , za něj chěla moc .
bolt napsal
S petrarcou sdílím jisté estetické uspokojení z obrazů Jana Sedláčka, jehož se mi však dostatečně dostávalo při příležitosti návštěv veřejných budov, jejichž interiéry jimi byly hojně vyzdobeny. Abych za velkou kytici z fotografie dal v Díle více než čtvrtletní plat, by mne ovšem ani nenapadlo (jde o pozdější příležitostnou koupi). Když už petrarca zmínil Sedláčkova syna , připojuji i docela typickou ukázku malířské tvorby Jiljího S.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jinak , co se týče původniho dotazu zakladatele tohoto vlákna , nemyslím si , že by šlo o " monotyp " . Monotyp je technika jednoho otisku z jedné desky , následného posuvu , obměny barev a tisku z téže desky znovu . na to 50. letech nebyl čas . Komunisti potřebovali vyzdobit pracoviště " masově ". Podle mého názoru jde o signovaný tisk , v podstatě v hodnotě do 200,- Kč.
Registrovaný uživatel
Přeji pěknou neděli :)
já mám tento obrázek, ale autor? Ten Váš obrázek mi ho lehce připomněl ;)
Registrovaný uživatel
asi skleróza

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sedláček Jan dělal i krajiny. Může to být jedna z nich.
Registrovaný uživatel
Nevím, ale je to jeden z obrázků, který jsem si koupila, protože mě "oslovil"..
Registrovaný uživatel
Jo , jo , Sedláčkův smysl pro malířskou zkratku a postižení podstatného mne taky vždycky bavil .
princezna napsal
Nevím, ale je to jeden z obrázků, který jsem si koupila, protože mě "oslovil"..
Registrovaný uživatel
Dakujem všetkým za rady a tipy aspoň som sa dostal do obrazu , prajem pekný deň
Márk L.
Registrovaný uživatel
U Stehlíka ve starožitnictví se říká " poděl třemi " a dostaneš realitu .
jazzdr napsal
Nejsem obchodník a Jan Sedláček se na aukcích skoro neprodává. Jen jsem chtěl tazateli určit autora a nastřelit nějakou cenu. A říct, že to první je cennější, než to druhé. Sám nemám z fotky jasno, jestli je to litografie nebo monotyp. Ale pro monotyp by cena 3000 Kč nebyla nadsazená. Starožitník Josef Stehlík nabízí na Aukru Sedláčkovy pastely za 5500Kč.
Registrovaný uživatel
Fuj! Ten váš obraz někdo vypral v pračce?

princezna napsal
asi skleróza

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mohl by to být Jan Sedláček, rám je novější, obraz může být z 50. a 60. let. Většinou to bylo zezadu napsáno. Trochu mne mate červený podpis. To dělával spíš Emil Sedláček (nebyl s Janem S. nikterak do rodiny).

princezna napsal
asi skleróza

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Emil Sedláček signoval obrazy tiskace.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ficza / Sealáček J. 1959/4 Prosím o pomoc Obrazy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1