Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » FILMY

Vykupminci.cz
Numisargo

FILMY

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je bez debaty, že na tieto vyššie spomenuté seriály sa v dnešnej dobe treba pozerať inak. Tak nejak s nadhľadom ... ;)

Toto fórum nie je primárne určené na nejakú hĺbkovu filmovú kritiku a môžeme tu len tak voľne pokecať ... Debata je momentálne o Československej televíznej seriálovej tvorbe, tak pridám pár postrehov ;)

Jaroslav Dietl - Keď je napríklad v titulkoch uvedené "napsal Jaroslav Dietl", tak vieme čo môžeme približne očakávať (teda, aspoň ja). Ja mám jeho seriály rád (samozrejme ide o to aký režisér to vezme do rúk, koho obsadia ...). Veď taká Nemocnice na kraji města, Inženýrská odysea, Malý pitaval z velkého města, Synové a dcery Jakuba skláře, ... To je proste klasika Československej seriálovej tvorby ... Rukopis p. Dietla tam je cítiť ...

Jiří Sequens – na tohto Pána režiséra (s veľkým P) som si včera spomenul pri debate v inom vlákne (kecárna ... tlachárna) a konkrétne pri tom ako sa preberal pohľad na prezidenta Zemana. Aký bol (myslenie, vystupovanie, chovanie ...) pred 15 rokmi, keď bol premiérom a bol aktívny v parlamentnej politike a aký je dnes ... Keď si vezmeme, aké seriály, filmy natočil p. Sequens kedysi - 30 případů majora Zemana, Hříšní lidé města pražského a potom následne voľné pokračovania k tomuto seriálu - Štědrý večer pana rady Vacátka, Vražda v hotelu Excelsior, Partie krásného dragouna, Pěnička a Paraplíčko a čo natočil oveľa neskôr v roku 1999 - Hříšní lidé města brněnského, tak to je smutné :( Nejak som konkrétne nepátral po tom akým spôsobom sa dostal k režírovaniu toho seriálu (4 časti), ale predpokladal by som, že ho k tomu niekto "dokopal" a snažil sa využiť jeho meno pre budúci úspech, ale nejak sa to nepodarilo a skôr by som povedal, že v tomto prípade nebolo jeho meno využité, ale zneužité ... :(

seriál Sanitka – vidím to podobne, ako v predošlom prípade. Pokus o využitie mena (z môjho pohľadu krásneho a kvalitného seriálu) a natočenie pokračovanie tohto seriálu. Výsledok, aspoň z môjho pohľadu je s prepáčením v porovnaní s pôvodným seriálom "trápny" ...

Kde sú tí starý dobrí herci, scenáristi, režiséri ... A napríklad aj doprovodná hudba ...
Ale aby som to uzavrel nejak pozitívne a nekecal ;) Táto zvonkohra od majstra Zdeňka Lišky to je fantázia a vysoká škola filmového majstrovstva, čo sa týka hudby ... Vhodný výber hudby, citlivosť zasadenia do deja ... Nádhera ...

https://www.youtube.com/watch?v=8W7uYPSQ0P8
Registrovaný uživatel
Ja jsem tedy omladina ale az na radu vacatka, byli pro me tyhle serialy utrpne pravo meho detstvi. Kdyz jsem marodil uplne mi mrazilo kdyz bezela v tv sanitka a podobny odpad :-/ Vidim v tom stejny potencial jako dnesni ulice, ordinace a ruzny kriminalky. Jediny cesky serialy na ktery si vzpominam a stoji za schlednuti jsou Cetnicke Humoresky a Ranc u zelene sedmy. Kdyz sem byl malej, vzdy nas nasi nechali koukat na tohle pred spanim jelikoz vedeli ze se nam moc libi a ja pak az vsichni spali potaji zapinal televizi a koukal na ct2 na cerveneho trpaslika.
Registrovaný uživatel
komar - Red Dwarf jsem viděl asi stokrát :D To je srdcovka. Angličani tyhle věci uměj.
Registrovaný uživatel
Pavel III - vďaka za tipy - skúsim niekde pohľadať a zhliadnúť ;)
Otravnykomar - to je v poriadku a len dobre. Tak ako napríklad v hudbe, tak aj vo filmovej tvorbe má každý možnosť si vybrať ;) Každý má rád inú farbu, každému sa páči iné auto, iné ženy/chlapi, každý preferuje iné ročné obdobie, každý si inak predstavuje dobrú dovolenku .... ;)
Každému podľa gusta ;)
Moderátor
Gottwald se možná najde, ale o té Matce si troufám pochybovat. Dokonce se tvrdí, že to snad ani tehdy nedovysílali do konce. Naďa Konvalinková říkala historku, že do televize přišel dopis (nebo odkud se to vzalo), ve kterém stálo: "A když kojila ta matka drahá, už se smála celá Praha". To jak ji předčasně vyměnili za velmi výrazně starší Antonii Hegerlíkovou (údajně o díl dřív na nátlak Švorcové). Je to zkrátka seriál pro nepamětníky. :P
Registrovaný uživatel
Pavle, je to tak, ako píšeš - "Gottwalda" nie je problém si z nejakého ulozto-žiska stiahnúť ...
Horšie je to s tou "Matkou", to bude väčší problém :?
Registrovaný uživatel
Pavle ešte k tej A. Hegerlíkovej. Neviem to posúdiť (spraviť si názor), keďže som to nevidel. Ale napadla ma jedna príhoda. Každý, kto vie (počul, alebo čítal o tom), ako to bolo s obsadením hlavnej role v seriáli Nemocnice na kraji města tak vie, že majster Chudík bol do tejto jeho asi životnej role primára Sovu obsadený čiste náhodou a zhodou okolností ....
Život je plný náhod a paradoxov ;) ...
Moderátor
Tak tvrdí se to. Že její sestra (seriálová) byla Švorcová a tak mohla hrát už o díl dřív. Ale hlavně, snoubenka byla mladá Konvalinková, ale novomanželka a matka už Hegerlíková, které bylo 52 let a "kojit" musela dublérka. Ale já to taky buď neviděl, nebo si to úspěšně nepamatuju, byl jsem malý a mnohem víc mne zajímal Viking Viki, Růžový Panter (kreslený) atd. i když německy. Od toho roku 75 to nejspíš nikdy nedávali, pokud to tehdy vůbec odvysílali celé, takže to nejspíš zůstává pečlivě schované někde v trezoru, pokud to vůbec nezlikvidovali, aby to nedělalo ostudu. U seriálů na stranické zadání bylo i nemožné možné. :)
Registrovaný uživatel
Páni, kukol som životopis v súčasnosti asi najznámejšieho zberateľa bankoviek a známok Zdendu-3-3-3-3-3-3. Film sa volá Czech Made Man a doporučujem ho ako povinnú filmovú projekciu všetkým nasraným zberateľom, ktorým Zdenda vyfúkol nejakú zaujímavú položku.

Čo sa týka samotného filmu, ten je zaujímavo podaný z pohľadu rozprávača Jakuba Vránu, ktorého geniálne zahral Jan Budař. Skoro originál, až na to, že je priveľmi vlasatý :) Rovnako réžia Tomáša Řehořeka nemá chybu. Na to, že pod scénarom sú podpísaný až traja ľudia (Klempíř, Hubáček, Bukovecký), tak mi príde ako najslabšie miesto filmu. Z filmu sa nedozvieme čo vlastne Zdenda robil v Číne, teda okrem toho, že obšťastňoval krásnu Sharon. Na záver nechajú rýchlo umrieť všetky hlavné postavy filmu - Nohu, Martu a Hertu, Wanga, asi aby ich v reálnom živote nikto nehľadal :)

Takže pokiaľ chcete kuknúť príbeh Forresta Gumpa kríženého s Bohušom Stejskalom, ktorého krédom je myšlienka "Napálit, skasírovat a dostat se v pohodě domu. S poctivostí leda pojdeš.", tak tento film naplní vaše očakávania. A pokiaľ vás zaujímajú leda pekné baby, tak aj tie tam nájdete. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi jo to jem viděl,

měl jsem na ně slinu, na ty kurvy šustivý :D
Registrovaný uživatel
Nie je to film, ale...skrátka, dnes som čistou náhodou natrafil na youtube na moju top najobľúbenejšiu hlášku zo Simpsonovcov. :D

https://www.youtube.com/watch?v=TzLt_iFck4M
Registrovaný uživatel
Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Od nedele v Bratislave natáča hollywoodsky štáb s režisérom Francisom Lawrence svoj najnovší film Red Sparrow. Hlavnú úlohu nehrá nik iný než jeho dcéra - Jennifer Lawrence, hlavná hrdinka populárnej trilógie Hunger Games/Catching Fire/Mockingjay a filmov X-Men: First Class, X-Men: Days of Future Past, Passengers,... držiteľka Oscara za Silver Linings Playbook (Terapia láskou) a cien Golden Globes, BAFTA, New York Film Critics Circle, Los Angeles Film Critics Association,...

Všetky teenagerky sú z toho úplne na prášky :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
A to si fotil z nemocnice cez cestu? To je za domom odborov...
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
A to si fotil z nemocnice cez cestu? To je za domom odborov...

Ja nie. To ich sleduje dcéra. Je to jeden z jej snov - stretnúť živú Katniss Everdeen Mám informácie o každom kýchnutí v filming village :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 25. 4. 2017, 19:17. »
Registrovaný uživatel
Asi jsem už starej, páč mi nic neříká ani jedno z těch jmen ani názvů filmů... :(
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
Asi jsem už starej, páč mi nic neříká ani jedno z těch jmen ani názvů filmů... :(

:mrgreen: Jsem na tvé straně ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Lukas105s napsal
Asi jsem už starej, páč mi nic neříká ani jedno z těch jmen ani názvů filmů... :(

:mrgreen: Jsem na tvé straně ;)

Hej starci, nehovorte mi, že nepoznáte najlepšie zarábajúcu herečku roku 2015, 2016 a možno aj 2017 pokiaľ ju neprekoná Emma Watson. Má len 26 rokov a ročný príjem 40,6 Mio EUR ! To by sa zbieralo... :) A vôbec nevyzerá zle. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
no ja sa zaoberám filmamy, herečku poznám ale tieto filmy nie sú mojou krvnou skupinou...
_______________
Registrovaný uživatel
Bohužel, vidím ji nejspíš prvně. U amerických herců/hereček jsem ustrnul někde u Julie Robertsový a spol., tu bych nejspíš na ulici poznal. :mrgreen:
Moderátor
Lukas105s napsal
Bohužel, vidím ji nejspíš prvně. U amerických herců/hereček jsem ustrnul někde u Julie Robertsový a spol., tu bych nejspíš na ulici poznal. :mrgreen:



americké herečky vôbec nemusím...
_______________
Moderátor
Já skončil u Meny Suvari a Reese Witherspoon, ale beru to s přestávkama. :D
Registrovaný uživatel
bez slov :( Bol to Pán herec ...
http://www.majorzeman.eu/
Registrovaný uživatel
Údajně si stěžoval, že mu major Zeman "zkazil kariéru", ale i tak si v něm postavil solidní pomník. A kvalitu seriálu prověřuje neustálé reprízování v komerčních televizích..
Moderátor
Fantasticky daboval Sean Conneryho a Jacka Lemmona...
Moderátor
A k tomu zemřel Jiří Datel Novotný ... takže Návštěvníci nemají zrovna nejšťastnější období.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » FILMY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1