Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Fiume doplatní - černé číslice

Vykupminci.cz
Numisargo

Fiume doplatní - černé číslice

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dávám jako zajímavost a třeba i nějaký názor (Pavel?). Vím, foto je jaké je, ověřeno Lešetický??

http://aukro.cz/id6311-1918-10f-zenci-knihtiskovy-pretisk-i4876714116.html
Moderátor
Jo, to je těžký. Když pomineme proč neukážou i zadní stranu a proč si nedají (když to vyvolávají za tolik peněz) práci s pořádným skenem, tak je nutno uznat že to nevypadá na primitivní padělek. Ale jestli to je spíš pravé nebo spíš levé (ale lepší falzum), to by si z toho asi troufl málokdo.
Zkusil jsem to naroubovat na sken mé známky a rozměrově to vcelku sedí. (Ženci mají tu výhodu, že mají rámeček a jsou všichni stejně velcí.) Tvarem, pokud se to dá posoudit, to taky nevypadá úplně špatně. Barva se posoudit nedá. Taky nelze moc spekulovat o tom, jestli by to byl 1. nebo 2. typ.

Otázka ceny - zdroje se liší v nákladech. Většinově se uvádí náklad 1800 kusů pro oba typy. Martinaš píše, že 1. typ je 50 kousků (takže asi půlarch) a druhý 1000 kusů (10 archů). V katalogu má tuto známku vyobrazenou pravděpodobně v prvním typu a přetisk je zřejmě ve stejné výši, ale víc doleva, v exponátu na Exponetu má známku s přetiskem, pro změnu, víc doprava a nepatrně níž, typ si opravdu netroufám posoudit, navíc ta má razítko přes přetisk (já ji nemám a jiný obrázek asi taky nemám). Cenu Brainard stanovil na 500$ (bez rozlišení typů), Martinaš na 14000 Kun (ten to má nejspíše pro 1. typ), maďarský je v tomto ohledu poněkud mimo - 16€. Takže řekněme, že kdyby to byl pravý první typ cena by byla akceptovatelná.

Že by Lešetický zkoušel Fiume jsem ještě neslyšel a, možná se pletu, ale mám za to, že se uvádí, že zkoušel jen ČSR.

No, kdybych vyhrál 100-120 melounů, asi bych to koupil, ale v případě průměrného platu a pouze s takovým obrázkem bych do toho nešel.
Registrovaný uživatel
Já bych právě nepominul proč neukáží druhou stranu. Je to divné, zvláště u tak zkušených prodejců. :roll:
Registrovaný uživatel
díky za reakce, ne že bych o ni měl zájem, chraň bůh, ještě toho trochu...;) ale zaujalo mně to, na jednu stranu přetisk nevypadá "bramborovitě", ale na druhou stranu - jak píšete oba, prodávat takovou známku, když už na A... a ne v sálovce, dám si záležet, abych nabídku udělal co nejatraktivnější. Pokud jsem tedy přesvědčen o pravosti... Ten Lešetický mě taky překvapil. Taky ho mám sojeného jen s ČSR I a i tam to byla slabota, takže jestli se pustil do FIUME, resp ciziny... Jinak v aukci uvádí, že to má být I. typ, mám na to jen Michla, to by cena asi odpovídala, Michel taky uvádí 50ks u I. typu, u II nepíše. No každopádně, kupovat takovou známku, chci ji s atestem nebo dohodou, že si ji pošlu na atest a když to bude fake, tak love zpátky.
Moderátor
No predajca je majiteľom filatelistického obchodu v Prahe a ročne usporadúva aj akcie (písomné, internetové). Mimochodom má aj druhý nick na áčku "filatelista001".
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Já myslím, že néni problém se ze zvědavosti přímo zeptat majitele. Obchod má velký- sama jsem tam brala několik věcí.
Registrovaný uživatel
Já to vidím takhle, oni sami nevědí jen to prostě zkouší stím , že tady v republice není při současné vyprázděnosti věrohodných znalců , kteří by je mohli nařknout z prodeje padělku i z toho důvodu , že jsou tak nějak kryti znalcem Lešetickým, kterého už se nikdo nezeptá.
Registrovaný uživatel
Podobnou značku R etta. (velké R, mezera, etta a tečka) jsem našel na rakouských doplatních známkách z roku 1916 (modré s nápisem porto) na kterých byl otištěn padělek G Hornerova budějovického revolučního přetisku. Hádal jsem na nějakou zkratku a při hledání na internetu jsem nalezl na stránkách SČF : v kolonce

Základní filatelistická terminologie - etapní poštovní úřad - (německy Ettapenpostamt): typ polního poštovního úřadu zřizovaného polní poštou rakousko-uherské armády v obsazených územích (etapách); kromě běžné činnosti polního poštovního úřadu dopravoval i vyplacené zásilky místního obyvatelstva (podle tehdejších rakouských tarifů); číslo v razítku stálých etapních poštovních úřadů bylo často nahrazeno názvem místa, kde byl úřad v činnosti; pro zabezpečení činnosti těchto úřadů byly též vydány známky a celiny polní pošty
Registrovaný uživatel
Inú tému som momentálne nenašiel,viem,že sú..Fiume.
Pavle,vidím,že si na "drátě",napíš pls,čo si myslíš o tomto.Ď.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, to se takto dost těžko, ale moc šancí tomu nedávám. Jeví se mi, že to "M" je pokaždý jiný a navíc takový jakýsi pokřivený. A "F" že má příčky moc blízko k sobě.
Registrovaný uživatel
Ďakujem.Lepší obrázok nemám.Je to nalepené na čistej obálke.A pozeral som tie "variácie" Fiume.To je tak na mašľu.. :)
http://stampforgeries.com/forged-stamps-of-fiume-1918-overprints/
-s-
Moderátor
Tak nic složitějšího snad ani neexistuje. :) A to tam ještě nemají těch 6 typů ručních přetisků (+ milion typů padělků).
Registrovaný uživatel
Prikláňam sa k forged overprints..
Vrchné "rahno",vrchná čiara F s takým kolmým zakončením?
Také som v tom odkaze,ktorý som sem dal,ani nevidel.. :roll:
Ak je tu nejaký odborník na túto tématiku,môže sa vyjadriť? :P
Každý z tých štyroch obrázkov sa mi zdá iný.. :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nejeví se mi. To F sice připomíná IV. typ, ale to M nesedí, to je škaredý.

Opravit!! :D
Registrovaný uživatel
Opravené.Ručná pretlač,II.typ. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
:D
Registrovaný uživatel
Som rád,že som Ťa pobavil Pavle. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Ale tú ručnú pretlač typ II.som si ja nevymyslel,to je nápad niekoho iného.Môj fór bolo len to opravené (a parádne..) M.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Pri určovaní typu,dokonca originality, som vychádzal z tohoto:Musím sa pochváliť.. :P
Ak si zo mňa nerobí prču. :roll:

Dear Mr. -s- ,to som upravil ja,kvôli prípadnej krádeži.. :)
Thank you for your message.
The overprint is 100% ORIGINAL. It is hand overprint Type II.
As a beginner it is not easy to determine which Fiume overprint is genuine and which is fake. Many years of studying are needed. If you have any doubts with Fiume stamps I'm always willing to help.
Best regards,
Nenad Rogina
Poslano iz programa Pošta za Windows 10

-s-
Moderátor
Takže Rogina říká, že ten čtyřblok je originál?
Asi by bylo dobré to mít v ruce, z obrázku to je těžký. Obzvlášť II. typ ručního přetisku.
Registrovaný uživatel
Pavle,napísal to,čo je v príspevku vyššie.Ja som mal Vianoce už len z toho,že sa vôbec ozval. Asi bude z mäsa a kostí.. :) A či má pravdu? To ja netuším.Možno sa naozaj vyzná a má to v oku.
Len tu je 32 typov fejkov ručnej pretlače typu II.
http://www.martinas.eu/download/Forgeries.pdf
-s-
Moderátor
No právě. A při posuzování mají 3 znalci na toto asi tak 11 názorů. ;)
Ale vždycky to je lepší mít v ruce.
Registrovaný uživatel
cca 4 názory na znalca v priemere...Z toho som jeleň.Takže to spoľahlivo neurčí nikto,možno len Najvyšší? Nemyslím znalca na známky.. :)
-s-
Moderátor
Ale to vychází! Jsou to přece 4 známky!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Som rád,že si sa ozval.Mne už to pripadalo blbé a senzory mi hovoria,že onedlho by mi niekto napísal,prečo sa tak "trasiem" a čo si od toho sľubujem..Nič. :)
Nudím sa,tak diskutujem.
Máš tu niekde v chlubírne-exponáty príspevok o uhorských známkach a súčasťou sú aj pretlače známky Fiume.Tam uvádzaš rozmer druhého ručného typu:13,2-13,6mm,výška 3mm.Ja som nameral výšku 3mm,ale šírku v podstate rovných 13mm.Viac určite nie.Odkiaľ máš tú informáciu o šírke,ak to nie je tajomstvo?
A všimol som si,že to "atypické" M má na pravej nožičke nejaký vryp,alebo ako to nazvať.Dám jednu (2) fotku.Majú to všetky 4,ale nie je to vždy také výrazné.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Evropské známky » Fiume doplatní - černé číslice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1