Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Fľaša Trenčín

Vykupminci.cz
Numisargo

Fľaša Trenčín

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj všetci-prejdem k veci :mrgreen:
Nebudem zo seba robiť blba,že neviem o čo ide,toto som do G dokázal zadať celkom presne.Ale zistil som len,že v SNM-hist.múzeum BA majú niečo podobné,ale "ťapku".Toto je asi litrovka,možno 7 dcl,vysoká cca 26 cm,široká asi 13 cm.Nezistil so ale ako sú takéto veci cenené.Nerád by som sa niekedy v budúcnosti ja,alebo moji potomkovia opláchol-li.Na hrane dna je kúsok odbitý.Škoda.-stani-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Viac jak 15 by som za to nedal. A aj to by som pouzival na vajčák :)
Ale mrkni na bazos, tam niekto hlada taku flasu. Napis mu a hned budes vediet jak si ju niekto ceni ;) teda ked to neni tvoj inzerat :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Díky.Videl som ten inzerát.Nie je môj.
-stani-mu treba veriť.Keď sa pýta,nevie. ;) ,ale chce.Platí pre vžetky vlákna kde spamuje :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
Aj vám ďakujem za odpoveď.
Zo slušnosti..
-s-
Registrovaný uživatel
jeden finský designer Tapio Wirkkaly navrhnul design láhve vodky Finlandia 1970-2003.ono záleží kdo udělal návrh a o tom to je,sklárna,autor a datace..To jsem uvedl jako příklad,nic nezatracovat...
Registrovaný uživatel
Ta finlandia je pekna, mam ju doma :-)
A ten dizajn flase trencin je minimalne z roku 1940. Jak stani povedal, maju ju v snm...
Ale co cakat od bobinka? Len hovienka z jeho ust, nic ine ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
že by se jednalo o lisované sklo Schreiber ?Velká sklářská rodina,která pusobila okolo Trenčína.
Registrovaný uživatel
Uff!
Toto som nečakal.(Možno trocha dúfal.)Explózia od b21-(B52) zmizla a fľaša sa dočkala uznania.Mne ten odborný posudok napísaný tak ľudsky a s citom celkom pokazil náladu.Celú nočnú mi to vŕtalo v hlave.Ale to čo som si prečítal dnes ma zas potešilo.Reakcia od rešpektovaných a uznávaných ľudí (odborníkov) vždy poteší.Hlavne keď je pozitívna. :P A samozrejme aj keď poučí,vysvetlí,skrátka dáva zmysel.A o to mi ide.Takže ďakujem za zmazanie toho "ciťáka",na ktorom by sa bavilo pol SR a pol ČR.
Spoj na boku fľaše znamená,že bola odlievaná alebo lisovaná?Alebo to môže byť jedno aj druhé?
Ešte mám odloženú jednu LEN preto,že sa mi páči.Foto nedám,zas by niekto nemusel pochopiť,čo na nej vidím.Je to určite nové,možno aj hojné,neviem,ja také drahé alkoholy nekonzumujem.Je vysoká 35 cm a v najširšom mieste široká asi 6,5 cm.(France)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
našel jsem jeden odkaz
http://nastrencin.sme.sk/c/7227721/cez-vojnu-si-trencania-capovali-lieh-z-odpadoveho-potrubia.html
dobře prostudovat...
Registrovaný uživatel
chtělo by to snímek,mám tomu rozumět,že se jedná o sklo France?
Registrovaný uživatel
Ešte som si nepozrel ani čo mám študovať(príprava na nočnú),ale odpoviem na otázku. :|
Sklo FR nie,je to fľaša od fr. koňaku Godet.
-s-
Registrovaný uživatel
Preštudoval som.TN trocha poznám,tak mi aj tie miesta v meste niečo hovoria.
DavidXXX-keď Vás už mám na "dráte" :lol: ,opýtam sa:
O koľko rokov smerom k 2016 sa posunulo to bochánekťažítko kvôli barvotisku/farbotlači?
Registrovaný uživatel
přeji Ti klidnou noční službu.Prostudovat nejstarší trenčanskou firmu na výrobu alkoholu a prodeje.Herbaria pochází z Považské Bystrice,byla součastí trenčanských likérek.
Registrovaný uživatel
těžítko odpovída k dataci,kterou jsem určil tj,konec 19.stol.počátek 20 stol,jenom jsem nevěděl zdali je to malba nebo otisk.
Registrovaný uživatel
Ak je to začiatok 20.stor,tak mám radosť.Aby to nebolo 21.Ale aj tak je pekné.Ja som ten link v rýchlosti preletel,Herbaria-Pov.Bystrica,plytvanie s alkoholom,vylievanie do Váhu.Možno niečo dotieklo až sem k nám.Piť som to v povojnových dobách ale ešte zďaleka nemohol. :P Ďakujem ti za info,rady a trpezlivosť so mnou.Ale už musííííím.....ísť. :P
Registrovaný uživatel
Dobrý deň,
takúto fľašu už hľadám dlho, viete poradiť či sa dá kúpiť?
Ďakujem
Registrovaný uživatel
V Kauflande asi nie,v nejakom antiku alebo na nejakej burze možno áno.
Tak ste to mysleli? ;)
Alebo či by som ju predal ja?
Asi áno.Sklo je až na nižších priečkach v mojom "zábere," :) ako tu na fóre v inej téme zaznelo..

-s-
Registrovaný uživatel
Tak ak predáte, poteším sa. Vopred ďakujem
Registrovaný uživatel
Niečo vymyslíme.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, ozvite sa mi prípadne na mail. Ďakujem a pekný deň.
Registrovaný uživatel
Ahoj.Ozvite sa Vy,ja Váš neviem.
stanstan616§gmail.com
Od pondelka budem komunikatívnejší.Mám "nočný" víkend.Kľudne napíšte,momentálne "bdím." :)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Fľaša Trenčín

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1