Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » flíčky na nové zlaté minci

Vykupminci.cz
Numisargo

flíčky na nové zlaté minci

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny,

jsem tady nový. nejsem ve zlatu kovaný, koupil jsem si první zlatou minci, a to rok kozy 2015 od Perth Mintu....všiml jsem si ale, že z některých úhlů a spíše při horším osvětlení na ni vidím takové flíčky..jakoby "tmavěji zlaté" na jinak "normálně" zlaté minci ;) na fotce moc nejde vidět. je to oki, nebo je to problém? možná blbá otázka.

děkuji za Vaše odpovědi :)
santa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je to velmi pravdepodobne klasicka vyrobni vada (muze byt zpusobena hned nekolika zpusoby, ale obecne je uplne jedno jak), vice o tom:

Richtera, Lukáš – Zmrzlý, Martin – Wasserbauer, Jaromír – Kalina, Lukáš. Červené skvrny na zlatých mincích a možnost jejich alternativního šetrného čištění / Red stains on gold coins and possibility of their gentle removal. Numismatické listy, roč. LXVII, č. 3, 2012, s. 99–107. ISSN: 0029-6074.
Registrovaný uživatel
Je to investiční zlato. S mincema to nemá nic společného. Takže můj názor, nevadí.
Registrovaný uživatel
mám trochu vozvěrnou náladu, tak snad nebude vadit, když tady vypustím, že chytat minci v kapsli do rukavic je dobrý úlet :)
Registrovaný uživatel
Ochrana nadovšetko. Keď vidím tie rukavice pod bublinou, tak by ma zaujímal názor Santu ako zvláda bezpečný sex :mrgreen:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
dobrý postřeh :)) jen se smějte...já si je zrovna zkoušel a na fotku nesundal no :)) ale vypada to fakt divně to je fakt. ale ochrana nadevše :))

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » flíčky na nové zlaté minci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1