Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Frankujete filatelisticky?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Lidi je dost, ale ve Francii misto razitkovani urcite take musi prodavat stiraci losy a plysaky :-D
Registrovaný uživatel
Dnesna posta - ani v australii sa im nechce razitkovat. Iba zvisle cez stred obalky ide oranzovy "ciarovy" kod

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Když chce člověk pěknou frankaturu, musí se o ni postarat sám, jako jest tomu i v případě této pohlednice (sám není, bohužel, v tomto případě já sám sobě si).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mimochodem, pěkný doklad platnosti předeurových známek v San Marinu (dodatek ke článku zde: http://www.infofila.cz/dosud-platne-znamky-ve-stare-mene-v-eurozone-r-2-c-5651 )
Registrovaný uživatel
pekne poctenicko.
je to ale dosledok pisania cielovej destinacie skostnatelym sposobom,
t.j. v lokalnych jazykoch. (vlamstina, cestina, atd ..)
alebo total 100 rokov zaostalym uzivanim francuzstiny, ktorej aj tak nik nerozumie.

pre rychlost dorucenia posty, uzivajte anglictiny.
_______________
Moderátor
V angličtině nerozeznají Čečensko od ČR, je to jazyk primitivních barbarů, francouzština je jazyk kulturních vzdělanců! ;)
Stejně se všechno bude muset psát čínsky.
Registrovaný uživatel
Kdyby šla pošta alespoň do Čečenska, ale jednou se dopis z Británie pro mě zatolulal do Thajska a jednou do Malajsie :D Ale vzhledem k tomu, že poštovní služba patří ve většině zemí k nejhůře placeným zaměstnáním, nějaké intelektuální kapacity tam nemůžeme očekávat. Minochodem známky v národní měně platí určitě ještě v Nizozemsku 8)
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 10. 4. 2016, 23:10. »
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Kdyby šla pošta alespoň do Čečenska, ale jednou se dopis z Británie pro mě zatolulal do Thajska a jednou do Malajsie :D Ale vzhledem k tomu, že poštovní služba patří ve většině zemí k nejhůře placeným zaměstnáním, nějaké intelektuální kapacity tam nemůžeme očekávat. Minochodem známky v národní měně platí určitě ještě v Nizozemsku 8)


Uz neplati, kvuli nejakym machinacim a podvodum se znamkami v Guilderech jejich platnost skoncila 1.11.2013
Registrovaný uživatel
Mno to je dobre vedet, ale na NL poste to asi nevedi, protoze par guldenovych frankatur mam jeste z lonskeho roku, samozrejme nezatizeno doplatnym. Ale kdo se v te zaplave modernich znamek vyzna, ze :D
Registrovaný uživatel
Ono je potřeba dávat pozor na známky, na nichž je výplatní hodnota uvedena v obou měnách. Ty jsou stále platné. Řádně nevyplacených dopisů z posledních let mám vcelku dost a to z různých koutů světa. Přeborníci v šetření na úkor pošty jsou mimochodem především Francouzi...
Registrovaný uživatel
Francouzi jsou prebornici v setreni na cemkoliv, mam cest tam pobyvat do konce roku :D
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 12. 4. 2016, 11:22. »
Registrovaný uživatel
Ahoj,
chci poslat příteli-filatelistovi do zámoří doporučený dopis. Co jemu (Vám) by udělalo radost (cena by měla být 94 Kč):
- na pohled zajímavé (sice subjektivní), ale hlavně různorodé známky?
- ideálně rohové známky ?
- ofrankované čitelně kulatým razítkem
- co třeba aršík ? A doplněno jinými do platné hodnoty
- zajímavá obálka - např. nikoliv z běžného papíru
Díky za opravu, komentář případně doplnění nápadů.

Petr

Děkuji velmi
Registrovaný uživatel
Arsik Premyslovci 2006 (nominal 91 Kc) a dofrankovat 3 Kc Statni znak Pof. 1 ;)
Registrovaný uživatel
tzv. vlastenecka frankatura :)
Registrovaný uživatel
obalku urcite obycajnu, standardnu velkost.
pripadne pouzi letecku obalku.
ak bude znamok vela, kludne nejake nalep aj na zadnu stranu.
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji za rady
Moderátor
Ukázka, myslím, pěkné obálky z Indonésie (jestli je odeslaná z Bali nepoznám, červené razítko je pro mne neidentifikovatelné). Taková solidní nefilatelisticko-filatelistická frankatura. (Prošla mi teď rukama i čumkarta z Keni, ale tam se se známkama moc nemazlili a trojpásku svitkových klidně nalepili částečně přes jednu doplňkovou hodnotu).

Druhá ukázka je čumkarta z Vietnamu. Strana s adresou vypadá solidně, námět čumkarty je, z mého pohledu, ideově dost zastaralý. Brrr! Ještě že u nás už toto pominulo! (Proto jsem udělal výjimku a naskenoval i ten obrázek.) Ačkoliv, soudruh Zeman - Becher nás žene zase do něčeho podobného. Vtipné na tom ještě je to, že odesílatel zbabral adresu, napsal neexistující číslo paneláku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro PavelIII:den by stál za houby,že,neplivnout si a neotřít si hubu o pana presidenta.Připomíná to banery-každé plivnutí(kliknutí),no a zas nějaký centík doma.
Registrovaný uživatel
Musi proboha pri kazde zmince o Zemanovi vyskocit jak certik z krabicky nejaky jeho zavily obrance? Necekal jsem, ze budou i tady... Samozrejme, za kazde plivnuti naskakuji Pavlovi III na ucet krvave dolary od vrahu z Wall Street rizenych mezinarodni sionisticko-zednarskou klikou! Dle meho nazoru, pana presidenta jsme meli naposledy v lednu 2003, od te doby to jde od 10 k 5 (nejsem z Prahy a do kavaren nechodim, mam radsi pivo).
Moderátor
Perk napsal
Pro PavelIII:den by stál za houby,že,neplivnout si a neotřít si hubu o pana presidenta.Připomíná to banery-každé plivnutí(kliknutí),no a zas nějaký centík doma.

Tak je sice pěkné že se alkoholika tak vehementně zastáváš, ale čím svůj boj chceš podpořit? Z 10 případů je 11 v neprospěch soudruha a zbývající 2 jsou ve své podstatě nezajímavé. 8)
A třeba na takovém moru bylo pozitivní to, že se uvolnila spousta domů. Řešil se tak bytový problém. (Aneb, když teda chcem hledat pozitiva...) Obrázek vložený uživatelem

P.S.: Centíků bych potřeboval pytel, aby ukojil Státní správu sociální zhouby, zdravotní pojišťovnu a vydavatele a prodejce známek, takže si asi vyplivu hubu.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 28. 4. 2016, 0:07. »
Registrovaný uživatel
A není tato odpověd to samé? Demokraticky jsme si ho zvolili (bez ohledu na to kdo jak hlasoval), tak bychom to měli jako inteligentní a vzdělaní lidé respektovat.

Mě osobně přepadá daleko neadekvátnější Pavlův příspěvek. Ta čumkarta je přitom i ideově docela v pohodě. Zvlášť vzhledem k tomu překladu "Taking of means victory". Není tam zmínka o tom, kdo je nepřítel a obraz karty vyobrazuje pouze domácí vzdušné síly. Být tam Gripeny, česká vlajka a heslo třeba "Vzhůru k nebesům", tak nikdo neřekne ani popel...

Frantig napsal
Musi proboha pri kazde zmince o Zemanovi vyskocit jak certik z krabicky nejaky jeho zavily obrance? Necekal jsem, ze budou i tady... Samozrejme, za kazde plivnuti naskakuji Pavlovi III na ucet krvave dolary od vrahu z Wall Street rizenych mezinarodni sionisticko-zednarskou klikou! Dle meho nazoru, pana presidenta jsme meli naposledy v lednu 2003, od te doby to jde od 10 k 5 (nejsem z Prahy a do kavaren nechodim, mam radsi pivo).
Moderátor
Já ho nevolil a nemám potřebu jej ani respektovat. Ále, může si za to jen a pouze sám. Ostatně, být inteligentní a vzdělaný ještě neznamená tlouct čelem o zem před někým, kdo sice má funkci, kterou beztak získal pochybnými praktikami, ale předpoklady k té funkci už dávno prochlastal. (A klasicky - Hitlera v Německu a bolševiky po válce taky demokraticky zvolili.)

A Yrjo, tys to asi nezažil, ale tohle je přesně bolševický propagandistický styl, jakým nás tady 40 let krmili. V kasárnách toho bylo mraky a bylo vždy celkem zřejmé, že nepřítel není bolševik, leč zarytý imperialista. Jinak se tomu taky říká řeč symbolů. (No dobře, je možné, že ty hvězdičky značí počet sestřelených čínských stíhaček, ale to na věci a na mém odporu k danému druhu umění nic nemění.)

Ale raději nahoď nějakou pěknou frankaturu.
Registrovaný uživatel
Dnes pošta z Kyjeva ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Pěkně orazítkováno a čerstvá černobylská novinka
Registrovaný uživatel
No ta byla právě uvnitř. Aršík a FDC ;)
_______________
P.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1