Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Frankujete filatelisticky?

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Jedna pohlednice z Machupicchu (všimnite si, že to píšó dohromady jako jedno slovo)
Myanmar s lepší (?) známkou než posledně
St. Maarten (tuhle destinaci ještě nemám :oops: )
A hlavně naprostá bomba frankatura z Indonésie!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné.Dobrý tovar,čerstvý... ;)
Touto cestou,na základe videného, žiadam moderátora o zmazanie tej mojej sicílskej chudery. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Dnes Chorvatsko :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Dnes Čína - poriadne krásna obálka, a došlo mi opäť z Bieloruska a Ukrajiny. Stále premýšľam, prečo naša pošta nerobí obálky aj s výtvarným námetom.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krása :) . Naše pošta nemá čas na takové blbosti, důležité je prodávat pojištění losy a SMS doručenky za 4Kč :D
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Chodím pravidelne na Ukrajinu, nakúpil som si od nich krásne obálky, hoc len obyčajné spolu s maľovaným papierom vnútri, námety rôzne od Krymu :), cez prírodné a folklórne námety, ďalej ruské obálky a dopisnice, rovnako čínske či bieloruské, dokonca moldavské a rumunské. Chodím občas aj do spomínaných ostatných krajín, a stále prvá cesta vedie do poštových minimarketov, ktoré sú tam na každej väčšej, ba občas aj na menších poštách. Naozaj sa snažia vychádzať v ústrety filatelistom, čo u nás nie až tak často. Na Slovensku máme jedinú, jedinkú predajňu pofisu. Inak naposledy som si cez net kupoval známky z Kazachstanu, takže som zvedavý, čo mi odtiaľ dôjde. No a o cenách sa ani nebavím. Za tristo hrivien alebo rubľov si nesiem domov stále dá sa povedať plnú tašku produktov! :) : ;)
Registrovaný uživatel
Francie :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Registrovaný uživatel
jakápak Francie, okupované německé území :D
Moderátor
A tak když tu šla řeč o té Moldávii ... a navíc jeden pěkný Laos (tam jsem taky ještě nebyl :( ) Na tom Laosu je jedna zajímavost (aneb když si autor známky nedá majzla): známka vpravo má nominální hodnotu 3000 K či klikyháky klikiháků, známka vlevo 5000 klikyháků a klikyháky K. Razítko ovšem stojí za prd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nuž, ještě jeden Myanmar s názornou ukázkou špatného soutisku barev (bude katalogizováno jako odchylka? 8) ) - pěkné jak se v krátkém sledu najdou dvě stejné a přesto odlišné známky. Škoda jen, že to není moje.
A potom Peru s neobvyklým (i když filatelistickým) razítkem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Často - například v rubrice o našich známkách - na tomto fóru narážím na termíny jako filatelistický dopis, filatelisticky motivovaná celistvost, atd. Tím nejdůležitějším je u každé celistvosti - dle mého názoru - správný v té době platný tarif.

Pokud je toto splněno, v možná až 90% současných celistvostí je výsledkem: 1. tisk či razítko o úhradě poštovného na základě Smlouvy podavatele, 2. cenná nálepka APOST, 3. otisk výplatního stroje, 4. vylepení v té době používanými známkami na přepážce (obvykle výplatními, často jako jednoznámková frankatura).

Dalších až 9% jsou celistvosti vyplácené odesilateli, nefilatelisty a nesběrateli, známkami z domácích "zásob", z nákupů na poštách (dejte mi deset známek na dopisy), obvykle jako jednoznámkové, mnohdy z výplatních písmenkových známek ze sešitků.

Zbývající 1% (jedná se pouze o odhad) jsme my, sběratelé, kteří navíc mají radost z toho, když je zásilka správně vyplacena, vypadá hezky a při jejím podání se těšíme na to, že adresát (pokud pošta nezprzní razítka) při jejím převzetí bude mít radost. Že se mu bude líbit frankatura, a že (možná) celistvost zařadí do své sbírky... Tedy, že "frankujeme filatelisticky".

Při prohlížení digitálních archivů jsem nalezl několik celistvostí, kde jsem se snažil o "filatelistické frankování", snad se Vám některé budou líbit...

Dopis do Velké Británie - Doporučeně, Expres, s doručenkou... a s 50% sazbou za tiskovinu. Ale i tak to bylo na konci osmdesátých let minulého století dost peněz...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě jednou Velká Británie - tentokrát s přepážkovým listem "Umění". Tentokrát "jen": letecky, doporučeně, expres, a 50% sazba pro tiskoviny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tentokrát jedno předrevoluční tuzemsko - doporučený expres dopis z Plzně do Železné Rudy, s dofrankováním výplatného orážecím strojem na podací poště "301 00 Plzeň 1".
Domnívám se, že těchto aršíků řádně vyplacených mnoho nebude...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jedna "sázka do loterie" na výstavě PRAGA 88 - letecký dopis do Macaa, vyfrankovaný aršíkem k výročí Poštovního muzea v Praze. Tou sázkou do loterie narážím na skutečnost, že dopis se také nemusel vrátit odesilateli - a já bych tak zbytečně "prohýřil" celých 15 Kčs a neměl bych krásnou celistvost do své tehdejší sbírky.

Může být lepší celistvost s tímto použitým aršíkem? Samozřejmě pouze obrazně (může!), ale domnívám se, že v mnoha rádoby specializovaných sbírkách tento aršík - jeho poštovní použití - zkrátka chybí...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neumann:

tak tuto zabavku poznam : )

posledne sa mi vratili doporucene dopisy poslane na poste restante adresu v
Timor Leste (bida, zadne razitka asi nemaju),

a Isla de Pascua (krasne dorazitkovane a dokonca reposlane doporucene via Argentina !).

planujem na antarkticke leto (=nasu zimu) zopar doporucenych celistvosti adresovanych na polarne zakladne.
_______________
Registrovaný uživatel
Keby mi to nedávno neprišlo,tak ani neverím,že sa to dá...
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zlámat prsty tomu de***tovi s propisovačkou! Mimochodem, je tam (asi schválě), zamíchána známka ve "staré" libře, která už mnoho desetiletí neplatí...
Registrovaný uživatel
Dnes Itálie ;) Ta propiska je zlá :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Moderátor
Jedna vlněná(?) z Islandu na čumkartě. Aji tak nějak jaksi divně smrděla.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A dopis z Brazílie, čumkarta z Cejlonu (razítko fakt nepřečtu) a Turecký, čili okupovaný, Kypr - detail postačí, všimnite si dvoubarevného štemplu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné :) Pavle ta z Islandu je opravdu pletená nebo je to osfet ? :)
_______________
P.
Moderátor
SakoMDKcz napsal
Pěkné :) Pavle ta z Islandu je opravdu pletená nebo je to osfet ? :)

Moje to není, takže podrobné zkoumání se nekoná, ale je to chlupatý. Takový maličký kraťoučký chlupy. :) Jak je to tam přidělaný, to teda netuším. Ale vzor (obrázek) je barvou těch chlupů, ne tiskem.
Registrovaný uživatel
Tá "chlpatá" je táto známka - https://stamps.postur.is/vefverslun/frimerki-2017/647/
Registrovaný uživatel
Právě, že si nejsem jistý :'( už na druhé web stránce čtu, že je to osfet. Proto jsem psal Pavlovi jestli jí má živou zda je to vlákno.

Edit: na druhou stranu když koukám ta tu fotku je vidět, že ta známka je celkem vysoká a i razítko je oddělené.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
« Poslední úpravu provedl(a) SakoMDKcz v 8. 8. 2017, 19:30. »
Registrovaný uživatel
Je to kúsok zo svetra(to na tej známke) z vlny islandskej ovce a tá je chlpatá.Tak aj známka je chlpatá..A je to. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Frankujete filatelisticky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1