Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Vykupminci.cz
Numisargo

František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mám falešný křížový tolar tohoto panovníka, co s ním?
Moderátor
je to falzum dobove? prosim zatim o foto na muj mail v profilu. pak dam vedet, co by se mohlo dit dal. mame si tusim spolu domluvit i predani nejakych dalsich minci k analyze, tak se pak domluvime prip. i na moznostech nedestruktivni analyzy, pokud to bude mit smysl.
Registrovaný uživatel
Rádi se na něj podíváme i tady ;)

Přikládám své fotky:
1 - 12 krejcar 1795 ? dobové falsum
2 - 20 krejcar 1808 dobové falsum (rub rakouský dvacetník 3. typu, líc dvacetník Alexandra, markraběte braniborského, z let 1759-1787)
3 - Sol 1795 litý z děloviny, prý turistický suvenýr, ale nevím, kdo z turistů by si tohle kupoval... dle mě pravá mince
4 - centesimo 1822 M dobové falsum

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
falzum jen 20 krejcar 1808,zbytek jsou špatně zachované originály
Moderátor
u toho 12 krejcaru si pravosti jisty zcela nejsem, podle mne by to falzum byt mohlo. centesimo by opravdu prave byt mohlo. duvod, proc chci fotky na mail neni tajnustkareni, ale to, ze sem nelze nahrat "HQ" foto. kazdopadne ten 20 krejcar je dobry ulet.
Registrovaný uživatel
dle fotek asi jak píše denary...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
U toho dvanáctníku jsem si taky nebyl moc jistej podle té až moc dokonalé orlice, ale to centesimo když se porovná s pravým, tak je to nebe a dudy. Kostrbaté písmo a tu korunu bych takhle namaloval v první třídě. Co soudíte o tom solu? Vím, že je těžké rozhodnout to takhle z obrázku, ale budu rád za každou radu. Kvalitní foto dvacetníku pošlu Oliverovi na mejla ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím, narazil jsem na tento krejcar. Mohla by to být přeražba? pokud ano tak čeho?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
že by krejcar 1782?
Moderátor
chtelo by to i normalni barvy. zda se, ze tam jsou patrne perute a svatozar. pekne.
Registrovaný uživatel
v tom případě to asi zmíněný krejcar nebude. ale me to spis pride jako prorysovany orel z rubu. ale pak me zas neni jasne jak by se ,,protlacil" az na líc ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
asi se oliver k tomu vyjádří fundovaněji, ale u takovéto mince se rub rozhodně neprotlačí na líc ..... osobně bych to na přeražbu viděl
Moderátor
pak by to mohla byt prerazena inkusni razba, ty jsou u rakouskych razeb znamy, napr.:

http://www.acsearch.info/search.html?id=1043080

sve by k tomu mohl rici kolega Evropa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prerazena inkuse? tak to uz je dost divocina. setkal jste se s tim nekdy nekdo? na tom obrazku je pouze inkusni ci ne?
Moderátor
jisteze na tom mem obrazku z aukce je jen inkuse. ten vas by mohl byt ta mnou navrzena prerazena inkuse. zkuste najit na minci, zda neni patrne, na jake strane je zezlo a na jake mec. pokud by pracovnici v mincovne pochybeni zjistili, mohli inkusi znovu prerazit, aby mincovnu neopustil defektni (=inkusni) kus. porad je to mensi divocina, nez protlaceni rubu na lic.
Registrovaný uživatel
taky bych to viděl na dodatečně přeraženou inkusi, zajímavé
Registrovaný uživatel
díky za ideu, zní dosti logicky. Jen me zprvu zaskocil ten postup vyroby. Ono by ale stacilo pouze vyjmout zaseknuty (spravne vyrazeny) strizek z razidla a znovu otocit balancierem. Uvazuji spravne? Zaroven s tim me napada mozna pro vas trivialni otazka? Raznice pro rub byla v teto dobe umisťována jako horní nebo dolní?
Jinak se mi zřejmě podařilo najít další kus, takže to bude spíše obecnější zjev.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a ještě k tomu ,,protlačení" nebo jak to nazvat. Myslím že to je reálný jev, na níže uvedeném krejcaru je to myslím dobře patrné. Znak z rubu je oproti lícní straně mírně pootočen. Chybějící materiál na lícní straně toto pootočení přesně kopíruje. Což myslím inkusi se značnou pravděpodobností vylučuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no, tato jedna fotka to s prominutim nedokazuje. tim nechci rici, ze bych neveril, ale asi bych to musel videt na vlastni oci. byt je mozne kdeco, prece jen to chce v takovych pripadech posuzovat opatrne. rozhodne je to zajimave.
Registrovaný uživatel
asi jsem se špatně vyjádřil. Netvrdím že realitou je mnou navržená teorie ale přítomnost ražeb s propadlým reliéfem přesně kopírujícím druhou stranu mince.
Přesto že tu vedu téměř monolog :) nedá mi to a zeptám se ještě jinak. Je možné aby u takto tlustých mincí došlo k jevu, který je častý zejména u středověkých ražeb na tenkém střížku(tzv. výduť)? přeci jen je rozdíl mezi úderem kladiva a tunami u vřetenového lisu
Moderátor
kazdopadne chvalim za pouziti spravneho pojmu, protoze v takovem pripade by se opravdu nejednalo o inkusi, ale skutecne o vydut. uprimne, nevim. necekal bych to, ale nektere strizky byly tesne pred razbou nahrivany (netvrdim, ze ty medene), pokud se to prehnalo, horky kov pod raznicemi mohl lepe "teci" i pri vetsi tloustce a mohlo dojit snad i ke vzniku pripadnych vyduti (viz napr. popis postupu zde: http://www.coinbooks.org/esylum_v03n33a09.html). mam ale obavu, ze nicim konkretnejsim nejsem schopen do tohoto "monologu" prispet...
Registrovaný uživatel
Právě jsem vyaukřil chyboražbu patnáctníku 1807 A - ERBLANEDISCH. Je tato chyboražba nějak podchycena v literatuře? Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ostuda... Stačilo se jen podívat o stránku zpět. :mrgreen: Díky Evropovi ;)
Registrovaný uživatel
[IMG]//i.nahraj.to/f/1wLb.jpeg[/IMG]

Zdravím. Mám jeden dotaz. Může mít na sobě 30 krejcar kontramarku? Mám zatím kontramarky jen na PG, ale na měďáku to vidím poprvé. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je to len práca "kutila domáceho". Minca je v podstate úplne zničená.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František II.(I.) (*12.2.1768 +2.3.1835)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1