Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal: "ale takovou nabídku šrotu snad nepamatuji" A co například tyto mince, také je to šrot?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, že mé vyjádření nelze brát doslovně, ale co se týká popisu zachovalosti, byla to katastrofa. Zde uvedené mince jsou sice v solidní zachovalosti, na druhé straně se nejedná o žádné sběratelské vzácnosti, ale o vcelku dostupné ražby, které si můžeme koupit kdekoli a kdykoli. Kutná Hora se snad neprodala a velkou část 2 FL si koupil nějaký začínající sběratel za vyvolávací ceny. Jinak by se neprodaly, protože si již většina sběratelů představuje jinou zachovalost.
Dnešní nabídka mincí FJI nebyla ničím vyjímečná a nezlobte se, ale tyto mince nelze brát jako sběratelské vzácnosti. Mé vyjádření spíše patřilo sběratelsky zajímavějším ražbám, z nichž opravdu velká část z nich, byla v hodně špatných stavech, i když aukcionář dělal v neseriozním popisu možné, i nemožné. Některé mince jsem měl v ruce a nadhodnocování minimálně o jeden stupeň bylo vcelku běžné.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 9. 4. 2016, 18:02. »
Registrovaný uživatel
Ten Kutnohorský Zlatnik je hezký, také ho později budu řešit :)
Registrovaný uživatel
criss23 napsal
Ten Kutnohorský Zlatnik je hezký, také ho později budu řešit :)


Pamětní výtěžkový Kutnohorský 2 Fl, nejedná se o zlatník.

Pokud se v budoucnu budete chtít věnovat i těmto poměrně běžným pamětním ražbám za velké peníze, musíte si uvědomit, že je musíte kupovat pouze v luxusních stavech. Pokud byste je koupil ve stavech, v jakých zde ukazujete běžné zlatníky, byly by to naprosto vyhozené peníze. Tyto mince totiž v převážné většině neobíhaly.

Podle mého názoru byste se ale měl věnovat sběratelsky zajímavějším oběhovým mincím, které jsou vzácnější a ve většině případů i cenové přijatelnější. Nebo, co takhle téma měděných mincí? V těchto případech jsou nároky na posuzování stupňů zachovalosti v úplně jiných kritériích, než u mincí například stříbrných. Kdysi, když jsem sbíral mince FJI, právě tato témata jsem bral jako zajímavější a například Kutnohorský 2 FL, Jižní dráha atd. mě nechavaly chladným, protože jsem věděl, že pokud bych je chtěl, koupil bych si je kdykoli, ale některé oběhové vzácnější ražby v hezké zachovalosti, se objevují v poměrně delších periodách. Navíc musíte být v pravou chvíli, na pravém místě. Takové sběratelství je tudíž mnohem zajímavější, než sběratelství, které připomíná kupování spotřebního zboží. Vezmu 10 000 a jdu si koupit televizi, vezmu 120 000 Kč a jdu si koupit Kutnohorský dvouzlatník. Zajisté trochu rozdílu zde nalézt můžeme, ale v otázce principu se jedná o naprosto totožnou záležitost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 10. 4. 2016, 6:54. »
Registrovaný uživatel
můžete to rozvést? "V těchto případech jsou nároky na posuzování stupňů zachovalosti v úplně jiných kritériích, než u mincí například stříbrných."
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
můžete to rozvést? "V těchto případech jsou nároky na posuzování stupňů zachovalosti v úplně jiných kritériích, než u mincí například stříbrných."


Pokud máte stříbrnou minci v zachovalosti 0/0, cenu neovlivní barva patiny. U měděné mince například v zachovalosti 0/0 barva patiny cenu ovlivní velmi podstatným způsobem. Jiná cena je pak u mince s růžovým odstínem patiny a jiná, nižší (i podstatně) u ražby s čokoládovým odstínem. Atd. Atd. To je velmi zajímavé téma a každý člověk musí především získat určitý cit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
tak to je zajímavé. mě se vždy měděné mince FJI líbily a mám pocit, že u nás se jim moc lidí nevěnuje, takže jsem jich dost pořídil za (doufám) zajímavé peníze. nicméně od systematického sbírání mě odradila, mimo jiné, právě problematika patiny. najednou jsem měl 3 mince (stejný rok, snad nejběžnější krejcar 1885) v dokonalé zachovalosti a každá s jinou barvou. a nevěděl jsem a nevím, co s tím. co je "dobře" a co už tolik ne? co má vyšší (sběratelskou?) hodnotu? bude působit blbě sbírka různých barev? atd...
takže pokud budete mít náladu, nebo máte k tomu nějaký odkaz, rád se dozvím víc. děkuji.
Registrovaný uživatel
Evropa1: děkuji za rozbor, máte vlastně pravdu. Měď FJI je také krásná.
Registrovaný uživatel
Zdravím, přidávám na pokuk dvě 85-tky a jeden andělíčkový krejcárek. Stále se učím fotit, snad se zlepšuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
fotky víc než slušné :) s mincema je to trochu horší ;)
Registrovaný uživatel
Vím, sbírkové nejsou..... nemám zdroj :(
Registrovaný uživatel
Jestli z těchto mincí nemáte radost, pak je nekupujte. Sběratelství není závod, ve kterém je lepší ten, kdo má víc kusů. O tom to není a zdroje v případě běžnějšího sortimentu jsou, pouze to chce chvíli sečkat, až se objeví to, co chci. Pak je naprosto nepodstatné, jestli budu jejich vlastníkem hned nebo za rok, ale je jisté, že tyto mince vlastnit budu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Radost z nich mám, i když stav není takový jaký bych chtěl. Počkám na lepší kousky a pak tyto prodám. Vždyť o tom sběratelství také je. Sběratel koupí stejný ročník v lepším stavu, ten horší pak nabídne dál. Netvrdím, že jde o šrot.

Voloda16 : mohu požádat o foto Zlatníku v RL, nebo čisté nule ?
Registrovaný uživatel
Zde máte velmi hezky zachovalou běžnější minci.

http://www.hdrauch.com/deutsch/auktionen/preview.php?type=coins&id=2413
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Ten flek na portretu nevadi, ju?
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Pokud ten flek nemá zhoubné základy a budu vědět, že patří k původní patině, pak by mě vadil mnohem méně, než omytá mince bez fleku.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
criss23
Díky za odpověď. "Běžné ročníky" mám - to píšeš o zlatnících? Běžné ročníky znamená sada 1872 - 1892 ? sbíráš i KB?
Dvouzlatníky máš taky?
Pokud jde o měď - já ji donedávna úmyslně vynechával - prostě proto, že sbírat všechno nejde a čék si musí dát nějaké omezení. Pak to není sběratelství, ale hromadění. Nicméně alespoň vzorek = 1ks libovolného ročníku, bych asi rád měl. Např. takový 30krejcar je nádherný. Bohužel jsou z logiky věci hůře zachovalé a tím hodně stoupají ceny zachovalých kusů drobných nominálů. A dát 800,- za něco, co šlo před pár lety v klidu koupit za 200, se mi příčí.
Registrovaný uživatel
Filozof :
ano běžné Vídeňské mám, chybí mi jen 72,74 a KB sbírám také.

15kr a 30kr mám v nádherném stavu, ale cenu radši psát nebudu. Tak moc jsem je chtěl v Top kvalitě, až jsem je koupil
Registrovaný uživatel
A pokud jde o "sběratelskou filozofii", má ji samozřejmě každý jinou a žádná není "správně". Jeden je magor do kvality, druhý zase potřebuje zkompletovat celou řadu - jakýkoliv stav, třetí má jen 5 mincí ve sbírce, ale každá je unikát... Sběratelé jsou různí.
Osobně sbírám pro radost (asi jako každý sběratel) a pro zabránění vyhazování peněz za blbostě. :-) A mně osobně udělá radost každý zachovalý kousek, na kterém je krásně vidět nádhera mince, podrobnosti kresby, harmonické vyvážení plochy, umění rytce - takže nemám zájem o ošouchané kusy, kde to prostě není vidět. Raději si koupím hezkou minci jednou za 2 měsíce, než 10x 3/3.
No a časem - jsi-li sběratel a ke sbírání studuješ a čteš o nejen numismatice, ale i době, vládcích atd., Tě asi začne pohlcovat ta "staroba" těch předmetů, ty zhmotněné dějiny - čili se logicky nenápadně začneš přesunovat ke starším věcem. Zachovalý, mrně prohnutý 15krejcar s nepravidelným tvarem a starou patinou z roku 1716 Ti prostě začne připadat krásnější, než dokonale zachovalý 2Zlatník s lesknoucí se plochou, kulatostí 0,05 a stavem právě vyraženého kusu. No a nebo taky ne a moderna Tě bude brát celý život nejvíc - prostě vkus.

Vše výše napsané samozřejmě platí jen pro sběratele. Bohužel (z mého hlediska) dnes je však sběratelů méně a většina jsou obchodníci, mající vlastní nabídky stovek a tisíců mincí na netu. A to je samozřejmě jiný živočišný druh. Tam se o nějaké "filozofii" nemá cenu bavit. Filozofií jsou many many many.
Registrovaný uživatel
"Bohužel (z mého hlediska) dnes je však sběratelů méně a většina jsou obchodníci, mající vlastní nabídky stovek a tisíců mincí na netu."
to je zajímavé, a kdo jim to kupuje, zase obchodníci? :D
Registrovaný uživatel
Filozof :
hezky napsáno...
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
Jeden je magor do kvality, druhý zase potřebuje zkompletovat celou řadu -


Každý máme své preference, které vycházejí buď z našich možností nebo z našeho přehledu. Mojí filozofii je především snaha nabrat znalosti a zkušenosti ze všech sfér této konkrétní záliby, kde znalosti stavím výše nad přirozenou lidskou hromadící mánii. Do této logiky stavím i snahu po získání ražeb v hezké zachovalosti, která se nezakládá pouze na určitém druhu ješitnosti, ale především na potřebě takto zachovalého materiálu pro numismatické účely v podobě metrologických parametrů, které jsou schopny dokázat jisté závěry. Pokud bych svojí činnost zakládal na hůře zachovalých kusech, pak bych vzniklé výsledky mohl vyhodit z důvodu naprosté nedůvěryhodnosti. Proto si musíme uvědomit, že svět není černobílý, nic nejde zevšeobecňovat a termín magor je v kontextu celé problematiky dost vulgární a to bez ohledu na to, o jakou snahu se jedná v případě shromažďování pouze hezky zachovalého sběratelského materiálu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den, koukám, že se tady používá výrazu filosofie bez ohledu na to, čím filosofie skutečně je...
F.
Registrovaný uživatel
criss23 napsal
15kr a 30kr mám v nádherném stavu, ale cenu radši psát nebudu. Tak moc jsem je chtěl v Top kvalitě, až jsem je koupil


Jestli je máte v nádherném stavu, dejte je sem, vždyť se jedná o velmi krásné mince.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
Pokud jde o měď - já ji donedávna úmyslně vynechával - prostě proto, že sbírat všechno nejde a čék si musí dát nějaké omezení. Např. takový 30krejcar je nádherný. Bohužel jsou z logiky věci hůře zachovalé a tím hodně stoupají ceny zachovalých kusů drobných nominálů. A dát 800,- za něco, co šlo před pár lety v klidu koupit za 200, se mi příčí.


Ale hezky zachovalý měděný 30 krejcar za 800 Kč nekoupíte a nekoupil jste ho ani za 200 korun před pár lety. Zde se již několik let do minulosti pohybujeme v naprosto jiných cenových relacích.
Pokud chci něco koupit dnes, nesmí mě zajímat cena minulá, ta nikoho nezajímá. Za minulou cenu jste měl kupovat v minulosti, dnes je situace trochu jiná a chce to používat jistý druh pragmatismu. Kdo obchoduje akcie, také kupuje dnes ČEZ za 400 korun a nebrečí, že před x lety akcie stála 80 korun a proto se mu tato situace příčí. Že jsme tyto situace nevyužili, to je pouze naše věc, můžeme dávat vinu pouze sobě a nepřehazovat náš mindrák na zlý osud.
Měděné mince jsou dnes docela poptávané a sběratelé konečně pochopili, že měděné ražby jsou krásné. V životě jsem viděl mnoho kolekcí běžných zlatníků (nelze je spočítat, protože by to bylo jistě trojmístné číslo), ale pouze omezený počet slušných sbírek, tvořených měděnými mincemi. Ano, máte pravdu v tom, že nemůžeme z nedostatku financí sbírat vše. V tomto s vámi souhlasím, ale proč odmítat něco velmi zajímavého a místo toho preferovat běžné položky ze seznamů mincí FJI? Vždyť například běžné zlatníky stojí, ve vztahu k jejich vzácnosti, neadekvátní ceny. To například hezky zachovalý 30 krejcar 1807 B sice stojí nominálně mnohem více, ale z podstaty jeho sběratelské vzácnosti na dnešní dobu tato cena nepůsobí předraženě.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 16. 4. 2016, 11:48. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1