Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
super, dekuji, pekne kousky. casem dojde i na ty koruny, uz toho mame docela dost zpracovano. mas u mne separatek :)
Registrovaný uživatel
František Josef l. 20 krejcarů 1870 průměr 21mm, váha 2.2g, mosaz
Ferdinand V. 6 krejcar 1848 průměr 20mm, váha 2.1g, mosaz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
super, diky! pokud jeste nekdo mate, prosim, ukazte :) hledaji se predevsim falza zlatniku, ale obecne cokoliv od FJI - na vse se doufam dostane.
Registrovaný uživatel
Oliver - písal som Ti maila, neodpísal si.
Moderátor
ahoj, jeden mail mi prisel s peknymi falzy a se zlatnikem s rocnikem 1878, ale od Tebe nic nedorazilo :( muzes pls jeste jednou? dekuju.

a znovu prosim dalsi o doplneni a dekuji tem, co uz poslali, u vsech samozrejme plati, ze jak bude separat, ozvu se a kdybych nahodou zapomnel, nevahejte se pripomenout!
Moderátor
znovu se pripominam s falzy FJI a odmenou nabizim separatek clanku, az vyjde:

oliver napsal
prosim sberatele FJI o pomoc s doplnenim v soucasne dobe jiz dokoncovane studie o falzech rakousko-uherskych zlatniku. nasim cilem je zaznamenat a dokreslit vyskyt techto falz v soukromych sbirkach. kazdemu, kdo do teto diskuse prispeje alespon jednim svym falzem doplnenym o metrologicke udaje (hmotnost a prumer, tloustka + foto ci scan), slibuji zaslani tisteneho separatu clanku po jeho vyjiti (predpokladam zverejneni ve Folia Numismatica).

jedna se o falza vzhledu jako je nize, a to jak razby rakouske (videnske), tak uherske (kremnica). pokud jste je zakoupili v aukcich, prosime, kvuli vyrazeni duplicit, abyste tuto skutecnost uvedli. pokud nechcete psat verejne zde, vyuzijte ke zkontaktovani emailovou korespondenci. za ohlasy predem dekuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


jiz prispevsim dekuji za pomoc! NumismatSR, stale nic neprislo.
Registrovaný uživatel
Já sice kopie nesbírám, ale v současné době je v aukci na Aukru 100 % kopie zlatníku 1865 V, mimo jiné za povšimnutí stojí si porovnat sklon mincovní značky.
1/ kopie z Aukra
2, 3 a 4/ zlatníky z mé sbírky (skeny bez úpravy)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě pro upřesnění - zlatník se prodává jako orginální ražba (4228886450).
Registrovaný uživatel
oliver napsal
znovu se pripominam s falzy FJI a odmenou nabizim separatek clanku, az vyjde:

oliver napsal
prosim sberatele FJI o pomoc s doplnenim v soucasne dobe jiz dokoncovane studie o falzech rakousko-uherskych zlatniku. nasim cilem je zaznamenat a dokreslit vyskyt techto falz v soukromych sbirkach. kazdemu, kdo do teto diskuse prispeje alespon jednim svym falzem doplnenym o metrologicke udaje (hmotnost a prumer, tloustka + foto ci scan), slibuji zaslani tisteneho separatu clanku po jeho vyjiti (predpokladam zverejneni ve Folia Numismatica).

jedna se o falza vzhledu jako je nize, a to jak razby rakouske (videnske), tak uherske (kremnica). pokud jste je zakoupili v aukcich, prosime, kvuli vyrazeni duplicit, abyste tuto skutecnost uvedli. pokud nechcete psat verejne zde, vyuzijte ke zkontaktovani emailovou korespondenci. za ohlasy predem dekuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


jiz prispevsim dekuji za pomoc! NumismatSR, stale nic neprislo.

Oliver, neviem prečo, kedže som Ti posielal tu formou správy. Tvoj mail neviem dohľadať, asi som slepý, lebo ho nevidím ani na Tvojej stránke richtera.cz
Napíš mi na NumizmatSR@gmail.com
Moderátor
no v tomto pripade bych si nebyl jisty (zvlast z tech nekvalitnich fotek), zde jde o dobovy padelek (a o ty mame ve studii zajem) urceny k uplatneni v obehu ci o relativne novy padelek vytvoreny ke skode sberatelu. to bych dokazal rozlisit az kdybych mel minci v ruce. vzhledem k tomu, ze se probihajici aukce nekomentuji, tak to nechame, az jak to skonci.

jinak ani ja "kopie" nesbiram, v tomto pripade mne spise zaujal "jeden z mnoha dalsich verejne tradovanych numismatickych omylu", ale o tom vice az ve studii :)

za reakci diky a dotaz je stale aktualni!

NumizmatSR: email poslan, moc dekuji.
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 11. 5. 2014, 9:49. »
Moderátor
Oli, sice to je o trošku starší období, ale mrkni do Peníze v proměnách času č.3 na Stránce 169 máš zmínku o ražbě cínových mincí v Praze.
Moderátor
dik, mrknu.
Moderátor
opravdu posledni vyzva pred "uzaverkou" - duvodem pozdrzeni bylo zpozdeni v zaslani jeste jednoho exemplare ke zkoumani, takze toho muzete vyuzit a rychle se pripojit a mit ve sbirce publikovany exemplar. pripadnym klasickym spekulantum (tj. tem co si rikaji ze kdyz neco neopublikuji, bude to mit vetsi cenu), bych sdelil, ze techto falz je skutecne mnoho, nejedna se o zadne vzacnosti, v krasne zachovalosti je rozumna cena kolem 300, ty osklive tak za 100 CZK a predstava, ze by nejake falzum zlatniku melo byt "vzacne a cenne" mi prijde absurdni. je spis smula, ze jsou na okraji zajmu a mnohde se vali nepovsimnuta.

oliver napsal
prosim sberatele FJI o pomoc s doplnenim v soucasne dobe jiz dokoncovane studie o falzech rakousko-uherskych zlatniku. nasim cilem je zaznamenat a dokreslit vyskyt techto falz v soukromych sbirkach. kazdemu, kdo do teto diskuse prispeje alespon jednim svym falzem doplnenym o metrologicke udaje (hmotnost a prumer, tloustka + foto ci scan), slibuji zaslani tisteneho separatu clanku po jeho vyjiti (predpokladam zverejneni ve Folia Numismatica).

jedna se o falza vzhledu jako je nize, a to jak razby rakouske (videnske), tak uherske (kremnica). pokud jste je zakoupili v aukcich, prosime, kvuli vyrazeni duplicit, abyste tuto skutecnost uvedli. pokud nechcete psat verejne zde, vyuzijte ke zkontaktovani emailovou korespondenci. za ohlasy predem dekuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na Aukro skončila zajímavá aukce mince FJI., jednalo se o pro mne neznámou variantu zkušební ražby vídeňské koruny 1908. I když na zahraničních aukcích se tato zkušební ražba občas vyskytne, (ale jiná varianta), ovšem pokud mohu posoudit, numismatická literatura (Moravec 1.vydání, Polívka 2.vydání, Frühwald 2011, Novotný 2006) a po případě i jiné katalogy (které mám k dispozici), se o této zkušební ražbě nezmiňují.
a/ Cu, Aukro 3.550 Kč
b/ mosaz, 4,10 g, hrana hladká, 200 €
c/ mosaz, 750 €
d/ mosaz, 130 €

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejde o zkoušky, ale o "mince/žetony" z her pro děti napodobující běžné mince, což je vidět trochu i na horší kvalitě provedení...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
http://www.acsearch.info/search.html?id=705714
Registrovaný uživatel
http://www.acsearch.info/search.html?id=1094159
Registrovaný uživatel
http://www.acsearch.info/search.html?similar=705714
Registrovaný uživatel
Také jsem to někde viděl nabízet, chudáci (a hlupáci) kupující... :shock:
P.S. Zcela stejné jako ty tři existují i v zlatavém plastu... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Hm,...a můžeš své tvrzení něčím podložit,nebo je to jen Tvá domněnka?
Registrovaný uživatel
měl jsem je cca před cca 12-15 roky doma... :roll:
(v té nazlátlé barvě jako na předposledním obrázku a před nedávněm jsem na ně narazil v konvolutech žetonů i tvrdé žlutozlaté umělé hmotě)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jen pro zajímavost co se psalo v roce 2009?
http://www.limitamince.sk/node/365
a hlavně v posledním odstaveci - cituji:
"Minca sa predla za 750 Eur + 20% dražobná príražka, teda spolu za: 900 Eur !! Na staré slovenské koruny to predstavuje: 27113,- Sk. Tento ročník, aj keď sa jedna iba o skúšobnú razbu možno smelo označiť za veľmi vzácnu korunu Františka Jozefa I."
Registrovaný uživatel
Pro "Dracek":
A co je toto, tváří se to jako dukát Ferdinanda V. (alespoň opisem), prodáno na Aukru za 510 Kč, popis u aukce "Mince je v nálezovém stavu."

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to je s nejvetsi pravdepodobnosti dobove falzum dukatu. nejspis pozlaceny mosazny ci bronzovy odrazek.
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
Pro "Dracek":
A co je toto, tváří se to jako dukát Ferdinanda V. (alespoň opisem), prodáno na Aukru za 510 Kč, popis u aukce "Mince je v nálezovém stavu."

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


nevím průměr, ale dle neostré malé fotky bych to "typoval" na 10 krejcar (nebo 5krejcar) s vyhlazenou hodnotovou číslicí pod znakem a pozlacený původně s ouškem jako přívěsek... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1