Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tady bych si dovolil jednoho "ražebního zmetka" pro porovnání s normálním kusem Zlatníka 1879. Patrně prasklé razidlo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekne ;-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
zkusil jsem to přefotit ale tu orlici ani opis není vidět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
takto to nejak vidím ...to hore je kúsok veľkej koruny

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu nieje co riesit predsa. Minca v srotovom stave
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Dostala se mi do rukou zajímavá falza s přidaným podložním lístkem. Máte někdo informace o daném padělateli?

Na lístku stojí:

Falešné 20 hal. rakouské, vyrobil David, nejsou z niklu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, nevíte někdo, za kolik se v aukcích kdy vydražil čtvrtzlatník 1857 E? Těch aukcí asi moc nebude. Díky. ;)
Registrovaný uživatel
Berka ho měl za 168 tisíc.Pozor na falza!!!!!!
Registrovaný uživatel
Díky, o téhle jediné aukci vím. Stavem to nebyla nic moc mince, popral se o ni nějaký bohatý Rumun, tuším...
Registrovaný uživatel
vložím sem pár mincí na oživenie. Je zaujímavé, že v tejto téme to vôbec nežije.
Sú to len malé fufne ale celkom pekné.
ten posledný EGY KRAJCZÁR asi nebol originál postriebrený?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky něco přihodim

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
neviete náhodou v akom náklade sa razil tento "novodel" 4 grajciaru 1868 ? Videl som ich predávať drahšie ako originál.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
4 Krejcar 1868 KB - novoražba znač. "*", 13.363g RR! 0/0 800,- 900,- Počet zatím nevim.
Registrovaný uživatel
To druhé foto není značené?
« Poslední úpravu provedl(a) svihja v 18. 12. 2014, 19:52. »
Registrovaný uživatel
hviezdička je pod KB,
Registrovaný uživatel
Když jsme u těch novoražeb, tak pár údajů z mých záznamů.
Na Aukru byly vydraženy následující mince:

10 krejcar 1868 KB VP (Moravec 78.1.a), 1 kus, 5.200 Kč
10 krejcar 1868 KB MKVP (Moravec 79.1.a), 5 kusů, 410 až 1.525 Kč
10 krejcar 1870 KB VP (Moravec 80.2.a), 1 kus, 1.087 Kč
20 krejcar 1868 KB VP (Moravec 82.1.b), 2 kusy, 610 až 2.025 Kč
20 krejcar 1868 Kb MKVP (Moravec 83.1.a), 1 kus, 530 Kč
20 krejcar 1870 KB VP (Moravec 84.2.d), 3 kusy, 1.870 až 4.550 Kč
zlatník 1868 KB (Moravec 85.1.b), 5 kusů, 1.750 až 3.051 Kč
zlatník 1892 KB (Moravec 89.3.b), 9 kusů, 1.025 až 3.809 Kč
koruna 1896 KB (Moravec 152), 1 kus, 1.126 Kč
5 koruna 1900 KB (Moravec 154.1.b), 4 kusy, 2.258 až 3.208 Kč

A na závěr dva 4 krejcary vydražené na zahraniční aukci (nejsou to novoražby):

odražek stříbro, 7,71 g (Moravec 77.1.c), 8.000 €
odražek zlato, 25,69 g (Moravec 77.1.f), 90.000 €

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak na doplnenie, tu sa dražil aj ten môj medený 4 grajciar
http://www.sixbid.com/browse.html?auction=333&category=5659&lot=281895
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek!
Právě jsem se zaregistroval a rád bych se zde dozvěděl pár rad pro začínajícího sběratele. Děsí mne, že se zde všude řeší jen padělky a podvody - děsivý obraz dnešního mincovního trhu a světa. Má vůbec cenu dnes sbírat mince?
Na co si jako laik mohu dát pozor - jak nejlépe odhalit falza? A který katalog FJI bych si měl obstarat - mám "Novotného", ale prý je mizerný. Mají tu vůbec začátečníci jako já co dělat?
Děkuji za reakce, Filozof
(začínám tím nejdostupnějším - levné mince ČS(S/F)R a FJI).
Registrovaný uživatel
Pokud mohu doporučit, tak si kupte velmi dobrou publikaci od Jaroslava Moravce "Mince Františka Josefa I. a Karla I. 1848-1918", 1. vydání z roku 1990, je to velmi dobře napsaný katalog, který se dá občas zakoupit i na Aukru, ovšem doporučuji, aby jste se poohlédl po 2. doplněném vydání.
Další základní katalog na mince FJI. je publikace od Eduarda Polívky "Mince a medaile Františka Josefa I. 1848-1916", 5. doplněné vydání České numismatické společnosti v Hradci Králové 1982. Také se dá zakoupit na Aukru.
Oba katalogy se dobře doplňují, co není uvedeno v jednom najdete v druhém.
Tyto dva katalogy Vám budou jako začínajícímu sbrateli úplně postačovat a ten Novotný také není na škodu, ovšem ceny zde uvedené musíte brát s rezervou.
Pokud budete zatím kupovat běžné (levné) mince FJI., tak to se nemusíte bát, že by byly padělané, ovšem u dražších mincí je opravdu si dát pozor a jak odhalit padělky?, to chce hodně zkušeností a sledovat třeba i Sběratele, kde se dosti často tyto padělky řeší.
Zda má cenu sbírat mince, tak to si musíte rozhodnout opravdu sám, každý numismatik Vám řekne, že ano, jenom je potřeba mít dosti financí a to pokud časem začnete kupovat vzácnější mince.
Registrovaný uživatel
Filozof - zde je vítán každý slušný člověk a rozhodně to tady není žádný klub starých bardů. Je zde právě hezké to, že sem přispívají laici, začátečníci, středně pokročíli, i velmi zkušení sběratelé.
Padělá se snad všechno, tedy i mince. Chce to mít cvičené oko. Na to je ale potřeba čas a jistě se mnohokrát spálíte, jako každý, kdo v něčem začíná. Já třeba mám z tohoto období dva velmi draze zaplacené bezcenné kousky mosazi. Některé padělky jsou velmi naivní a tedy naštěstí lehce odhalitelné, u jiných už člověk musí mít poměrně hluboké znalosti. Jsou to většinou ražby vzácné, se kterými přijde sběratel do styku jen zřídka, a tudíž je potřeba zvýšit ostražitost.
Mince sbírat cenu má. Doporučuju se aspoň pro začátek zaměřit na mince běžné ve špičkové zachovalosti, např. krásné měďáky Marie Teresie, Josefa II. nebo Františka I.
Katalogy od Novotného používám jen orientačně, abych věděl, co všechno se razilo. Jinak veškeré údaje v nich (ceny, určení vzácnosti, počty ražených kusů atd.) je třeba brát s velkou rezervou, raději na ně nespoléhat vůbec. Ale zaplaťpámbu za ně, jsou levné a pro začátečníka plně dostačující.
Registrovaný uživatel
Děkuji oběma za rady. Literatury je na aukru dost - zítra objednám, bohužel tyto katalogy nikoliv.
Jinak jsem toto vlákno pročetl - pár zajímavých informací, bohužel dost depresivních. Dodám asi také foto některého mého kousku FJI - sice jen obyčejného, ale aspoň to budu mítz za sebou, když mi oznámíte, že jsem koupil repliku.
Kdyby byl někdy nějak k dostání ten katalog falz zlatníků - jak se tu řešil asi před rokem, měl bych zájem. Kdyby tu nějaký pokročilejší sběratel měl něco na prodej (levnějšího, ale ve špičkovém stavu), budu za nabídku rád.
Kdybyste někdo narazil na inzerát/aukci s prodejem něčeho z té doporučené literatury a dal mi echo, budu taky rád.
Registrovaný uživatel
Zeptám se vlastně spíš tady - nejpovolanějších:
Aukro, Zl. 1858A a 1858B. Zjevně se liší provedení letopočtu. Falsum? Pokud ano, který? Nebo se takto může lišit stejný ročník z jiné mincovny? Spodní z osmiček se mi zdá dost divná.
Díky za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Filosof: oba budou prave, proc by se nemohl lisit tvar cislic. Srovnejte napr. pol. 2160 a 2161 (1 Fl 1866 A a B) zde, o pravosti snad neni pochyb:
http://www.aurea.cz/Katalog46/046kat2151.htm
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Filosof: oba budou prave, proc by se nemohl lisit tvar cislic. Srovnejte napr. pol. 2160 a 2161 (1 Fl 1866 A a B) zde, o pravosti snad neni pochyb:
http://www.aurea.cz/Katalog46/046kat2151.htm


Děkuji za radu zkušenějšího.
Registrovaný uživatel
Ještě malá zajímavost z Aukra pro doplnění novoražeb FJI.
Pro sběratele mincí FJI. není žádnou novinkou, že existuje novoražba pětikoruny 1896 KB Milenium příchodu maďarů do Podunajské nížiny a Moravec ji popisuje následovně:
"Napodobenina pamětní koruny z roku 1896 v technických parametrech pětikoruny, (AgCu 900:100, 24,00 g, 36 mm), pouze novoražba pro obchodní a sběratelské účely."
Občas se tato novoražba objeví na aukcích (viz první obrázek-prodána za 100 €), ovšem před nedávnem byla na Aukru vydražena (viz druhý obrázek) kopie této novoražby (literatura nezná), ovšem její technické parametry jsou odlišné, je pouze postříbřená, 12,55 g, 33 mm a byla prodána za 1.425 Kč.
Podle obrázku je to buď nepovedená kopie a nebo špatně vyfotografována.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1