Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Vykupminci.cz
Numisargo

František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Tak zrovna u těch zmíněných stokorun 1915 to třeba vůbec nehrozí. Beztak je razí jen kvůli tomu, že Wiener Philharmonica mince jsou fakt hnusné :D


Ale replika k výročí korunovace se s rakouskou 100 korunou s letopočtem 1915 nedá srovnávat.

Replika je pouhá replika za nesmyslnou cenu.

100 K 1915 se razí od roku 1915 ve stejném provedení stále a můžete si jí koupit za cenu zlata + minimální cenu za ražebné.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dočetl jsem se, že sběratel Kokolus bude prodávat obří sbírku . Údajně proto, že už ji nemá čím doplňovat. A že bude sbírat 16. století. A jak ceny FJ1 rostou a porostou.
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové,

dokázal by prosím někdo říct na základě čeho se zlatníky Františka Josefa I. označovaly v německém jazyce jako floreny a ne guldinery, jako v případě ražeb z 15. a 16. století?
Registrovaný uživatel
Predpokladam ze mate na mysli zlatniky razene v obdobi let 1857-1892. Byly zavedeny na zaklade cisarskeho patentu platneho od 1.11.1857 a jejich oficialni nazev byl 1 Gulden österreichischer Währung, tj. 1 zlaty rakouske meny. Vzhledem k tomu ze v dobe zavedeni rakouske meny byly stale v platnosti mince konvencni a spolkove meny, byl na nich uveden nominal v latinske podobe 1 FL (1 florin, nikoliv floren), pozdeji na uherskych razbach 1.F, 1 Frt., 1 Ft. (1 forint). V Cechach se pro tyto mince vzilo oznaceni zlatnik.
Registrovaný uživatel
Děkuji za doplnění :-)
Registrovaný uživatel
Takýto pekný nepodarok sa mi dnes dostal pod foťák...tak pre zaujímavosť. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To by si mal dať do pozornosti chlapcom čo hľadajú mušince na eurominciach. Krásna chyborazba. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Koupil jsem si dukát FJ a proto píši o radu sem.Potřeboval bych poradit jak správně fotit zlato.Celou sbírku mám naskenovanou, ale fotka je přece jen lepší.Určitě to tady někde v poradně bude,ale nemohu to najít.Většinou mě mince vyjde jako stříbrná,nebo foto nic moc.Jinak na ukázku jak mince přišla zabalená.již jsem toho koupil dost,ale toto byl borec! Krabice jak od bot.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) paully v 3. 8. 2019, 18:23. »
Moderátor
mozna bys mohl rici, cim to chces fotit? zlato se urcite bude fotit hur jak stribro, na strane druhe, princip bude stale stejny. zvolil bych stativ, rozptylene svetlo a idealne moznost manualniho nastaveni fotaku. tady je priklad neupravene a pak upravene fotky do chystaneho clanku (puvodni rozmer 5184x3888 pixelu):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám starší Polaroid a používám nějaký automatický program.Stativ mám ,ale ještě jsem ho nepoužil.Beru to z ruky.Nevím zda bych dokázal tak krásné fotky jako ty.Koupil jsem si knihu o focení digitálem a budu to studovat.Posílám na ukázku sken mince,je lepší než to moje focení,ale není tak rozlišující.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
hm, to scannovani neni ono, urcite i s fotakem dokazes vic, urcite bych vypnul ten automat a par minut zkousel. ukazoval jsem nekde, ze i s blbym mobilem jdou udelat celkem v pohode nejake fotky. myslim, ze je to tady:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ako-fotit-mince-_post_-388802#post388802

plus minus prispevky kolem i od dalsich lidi samozrejme :)
Registrovaný uživatel
Ja experimentujem s axiálnym osvetlením, je to trochu zložitejšie, ale výsledky sú pekné. Nesvieti sa priamo na mincu, ale na sklonenú sklenenú dosku medzi mincou a objektívom, to odráža svetlo na mincu.

Zhruba takto https://images.app.goo.gl/uWnTEvrKTLB7AEyG8

ukážka našej koruny 1938

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu ohledně tohoto 1/2 krejcaru 1851. Nalezl jsem ho na starém požářišti a tomu bohužel odpovídal i stav. Once byla obalena silnou tvrdou krustou, kterou jsem odstraňoval několik týdnů. Bohužel s krustou šla místy dolů i patina, i když jsem používal pouze horkou vodu a mýdlo. Po odstranění krusty jsem zjistil, že se patrně jedná o vzácnější minci (viz. písmeno C pod letopočtem - mincovna Praha, dle katalogu mělo být raženo pouze 100 kusů), takže jsem dal už nečistil. Avers je jakž takž čitelný, revers je v horším stavu. Mince je sice v tomto mrtvolném stavu zřejmě bezcenná, ale přeci jenom, se jedná o vzácný kousek a chtěl bych si ji nechat. Mohl by jste mi někdo poradit, jak dál postupovat? Předpokládám, že dále čistit už ne. Dá se nějak zakonzervovat, aby se její stav nezhoršoval? Předem díky za každou radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta mince je tak zničená, že jí již více zničit nejde.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dát dětem na hraní..
Moderátor
Vzhledem ke stavu a puvodu mince, umisteni a tvaru znacky mincovny, kvalite fotky (a nizkemu nakladu C) jsem presvedcen, ze jde o jine pismeno, mohlo by jit o zbytek G, ale spis to podle me je zbytek B.
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 7. 11. 2019, 10:42. »
Registrovaný uživatel
Říkal jsem, že je to mrtvola. A s tou značkou mincovny, pokud to nebude C, tak to bude G. Ale jako část písmene B to nevypadá.
Registrovaný uživatel
Když jsem ji našel, byl to jeden velký škvarek. Jen podle vyčnívající části hrany jsem poznal, že v tom je zapečená mince.
Registrovaný uživatel
Zdravím jaký je váš názor na pravost tohoto Zlatníku 1857 B z Aukra v popisu bylo Mince byla před mnoha lety svým majitelem zakoupena v renomovaném zahraničním aukčním domě! Připadá mi že mince byla v docela dobrém stavu ale zrovna B je rozbonbardované a moc se mi nezdálo hlavně ten střed.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tato mince je v téměř dezolátním stavu, navíc tyto ročníky se nekupují na Aukru, ale z ruky, či na seriózních aukcích. Dále nevěřte deklaracím typu, že mince byla zakoupena v renomovaném zahraničním aukčním domě atd. Toto tvrzení může být pravdivé (pak bude existovat odkaz), nebo také nikoli.

Podle mého názoru se jedná o poměrně podezřelou ražbu, kterou bych nekoupil z důvodu stavu a také nejasné značky mincovny.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Muffler-a Vy jste ji koupil? Prodejce je totiž velice solidní a myslím,že se mu dá věřit a určitě to své tvrzení může nějak podložit.Pokud jste to koupil,napište si o potvrzení,nebo důkaz.To B je poškozené,ale jinak mince ujde-do sbírky rozhodně zařadit jde..Levná nebyla,ale v kvalitě 0/0,nebo i 1/1 by byla určitě o hodně dražší a tudíž ne pro každého dosažitelná!
Registrovaný uživatel
paully napsal
To B je poškozené,ale jinak mince ujde-do sbírky rozhodně zařadit jde..Levná nebyla,ale v kvalitě 0/0,nebo i 1/1 by byla určitě o hodně dražší a tudíž ne pro každého dosažitelná!


Pokud odhlédneme od dezolátního stavu (2- plus další fatální vady), pak na jisto počítáte, že je mince v pořádku?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Je zajímavé, kolik úsilí p. Evropa1 věnuje tomu, aby minci v běžném oběhovém stavu pomluvil. Přitom otázka zněla na pravost.
Registrovaný uživatel
Za prvé, majitel zmínil, že mince je v hezkém stavu-proto moje reakce.

Za druhé, pokud si chci být zcela jist pravostí, pak velmi záleží na zachovalosti. Čím je zachovalost horší, tím vznikají větší nejasnosti. Tedy v tomto případě platí-nevalná zachovalost, velké podezření. Navíc sebevraždou je kupování takového a podobného materiálu na pochybných adresách.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Muffler - požiadajte o veľkú fotografiu mince z oboch strách a najmä o detail písmena B a detail letopočtu. Mne osobne sa značka mincovne nepáči. Vyzerá to, že plocha pod písmenom je narušená, rovnako je narušený perlovec (len na tomto mieste). Takže plne súhlasím s Evropa1, že prípade tejto konkrétnej mince nie je opatrnosti nikdy dosť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » František Jozef I. (*18.8.1830 +21.11.1916)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1