Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Franz Joseph 100 cor 1908 gold

Vykupminci.cz
Numisargo

Franz Joseph 100 cor 1908 gold

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dukaton - kecy si nechaj do kecarny
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
m1234: a ty v prepoctu za 80 000 jsou teda padelky nebo ve skutecnosti horsi kvalita nez podle certifikatu NGC? Porad to nejak nechapu, proc za neco dat 300 000, pokud je to dostupne za 1/4 teto ceny :)
Moderátor
Jinak bych rad vsem pripomenul pravidla c. 1 a 2 ;)

1 ) V diskuzích se chovejte slušně a nepoužívejte zbytečné vulgarity, přistupujte k ostatním lidem s úctou, neútočte, nezneužívejte fórum k výhružkám a obtěžování. Příspěvky podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy jsou zakázány.

2 ) Sberatel.com slouží k tomu, abychom si vzájemně poradili. Neurážejte se, pokud jiný člen fóra má jiný názor než je váš. Neurážejte žádného člena fóra, je jedno, zda máte naprosto odlišné názory. V diskusi používejte argumenty, ne urážky, narážky či nevkusnou ironii na cizí účet. Příspěvky a dotazy se snažte psát věcně. Netrollujte.
Registrovaný uživatel
Tenzor velmi rad ti poradim.poslem link kde mas kvalitu od 1/1 po UNC .Rozdiel v cene desatnasobny,mas tam krasnu ukazku co spravi kvalita s cenou.Tri mince predane za 840 000Kč co je priemer 280 000 .Tak čakam ze kukvy najde trocha odvahy a ospravedlni sa . http://www.coinshome.net/coin_details.htm?id=UYsK.GJAxSoAAAEtKB.373te
_______________
Moderátor
Diky za link. Prave, ze jsem takovy rozdil jeste nevidel, tak me to udivilo, trojnasobek nebo i petinasobek za stupen ano, ale desetinasobek ne a u vzacne se objevujici mince bych cekal spis mensi nez vetsi.
Tady tahle mince je tedy ve skutecnosti "jen" EF (cca 50 000 + poplatky) ?
http://www.acsearch.info/image.html?id=715496
Ja se priznam, ze tam vady nevidim, byt jsou v popisu nejake priznane, zatimco na te za 350 000 me prijde, ze jsou tam lehke skrabance, ale asi spatne vidim.
A znamena to, ze UNC jsou jen ty 4 zminovane (ta za 350 000 a dalsi 3 s cenami 200-250 000), zatimco vsechny ostatni oznacene jako PG-60+ nebo MS-60 jsou NGC urcene spatne? To je dalsi vec, ktera me u minci za desetitisice/statisice dost prekvapuje.
Registrovaný uživatel
tenzor ty sa pytaš na veci ktore ak chceš robit numizmatiku seriozne by si mal uz davno vediet.len v skratke.dakedy ked nefungoval internet nebolo ani PCGS,NGC.Ak si chcel mincu tak si siel osobne na aukciu.mince si si postupne rokmi napozeral a nepotreboval si ziadne NGC.Mal si to v hlave.Ale dnes-ludia chcu mince ale sa nechcu roky ucit.A v Amerike uz takmer nekupis lepsiu mincu bez NGC.Je to pohodlne.Ono treba mat vela nastudovane od takych osobnosti ako SKALSKY, CASTELIN, NOHEJLOVA PRATOVA .Alebo osobne prist na seminar ked prednasala pani profesorka Nohejlova-Pratova to bolo neocenitelne.Ja chodim po aukciach aj teras ale napr.u Kunkera som za posledne roki stretol mozno 3-4 cechov a slovakov.
_______________
Registrovaný uživatel
A není to náhodou poměrově stejně jako u měděných krejcarů? Tudíž, že 3/3 za 100 a oproti tomu 1/1 za 1000? :oops: To sedí, ne: 30 000 --- 320 000
Moderátor
m1234: tak jestli dělám numismatiku seriózně, musí posoudit jiní, každopádně mým hlavním zájmem je antika a tam (zjednodušeně řečeno, samozřejmě) platí, že jeden stupeň nahoru znamená cca 2,5x vyšší cenu (přičemž ten rozdíl stupně zachovalosti u antických mincí bývá reálně o dost větší), u bronzových ražeb to může být trochu více, u vzácných mincí méně. U různých středověkých i novověkých mincí které jsem sledoval na aukcích, taky většinou nebývalo zvykem, že by stupeň nahoru znamenal víc jak trojnásobek ceny. Je fakt, že tohle už je pro mne moc velká moderna, nějaké zlaté mince z této doby občas koupím, ale vždy jen jako investici do zlata za cenu zlata plus max. pár procent, takže tam mi na zachovalosti nezáleží :)
NGC berou peníze za to, že minci přesně ohodnotí (při 70 stupňovém systému zachovalosti by to mělo být opravdu přesné) a do těchto mincí předpokládám vráží peníze spousta investorů, kteří o sbírání neví nic, takže je asi logické, že tomu ohodnocení věří a pokud je hodně mimo a oni někde koupí EF minci za 100 000, myslí si, že má cenu aspoň dvojnásobnou a ona se prodá v aukci za volačku za nějakých 60 000, tak to musí být asi hodně řevu.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 26. 8. 2014, 19:41. »
Registrovaný uživatel
tenzor aj ja robim antiku okrem ineho a moja skusenost je taka ze tu je ten rozdiel este vacsi ako 10 nasobok medzi beznou kvalitou a "superbe".napadla ma jedna poznamka ktoru velmi davno hovoril jeden spickovy zberatel."zda sa ti 100 000 za mincu vela ok tak si ich kup hned dve". A mal neskutocnu pravdu.To co som kupil vtedy za 100 000 ma dnes cenu 200 000.A co som kupil lacne ma dnes cenu tak 30 % z ceny.radsej kupim jednu mincu za 100 000 ale super stav ako 1000 minci po 100.
_______________
Registrovaný uživatel
No nic uvideme kto ma pravdu. KUPIM 100 KORUNU v stave ako link ZA 80 000Kč čakam na ponuky !!! http://www.acsearch.info/search.html?id=1822602
_______________
Registrovaný uživatel
V tomto stavu asi hodně těžko. :lol:
http://aukro.cz/zlata-100-koruna-1908-jubilejni-rrr-i4499135089.html
Moderátor
m1234 napsal
tenzor aj ja robim antiku okrem ineho a moja skusenost je taka ze tu je ten rozdiel este vacsi ako 10 nasobok medzi beznou kvalitou a "superbe".napadla ma jedna poznamka ktoru velmi davno hovoril jeden spickovy zberatel."zda sa ti 100 000 za mincu vela ok tak si ich kup hned dve". A mal neskutocnu pravdu.To co som kupil vtedy za 100 000 ma dnes cenu 200 000.A co som kupil lacne ma dnes cenu tak 30 % z ceny.radsej kupim jednu mincu za 100 000 ale super stav ako 1000 minci po 100.

Ale ja se nebavim o rozdilu mezi beznou kvalitou, ktera u antiky muze byt 3/3 a razebnim stavem, tedy 0/0, ale o rozdilu jednoho stupne a tam to desetinasobek, ani petinasobek rozhodne neni.
Aby clovek kupoval minci za 100 000 a vybudoval zajimavou sbirku, musel by byt hodne bohaty, znam lidi, kteri tech 100 000 ani do cele sbirky nevrazili a pritom ji maji zajimavou.
Taky nevim proc bych musel vrazet 100 000 do mince, ktera me treba vubec neoslovi, kdyz si muzu za stejnou cenu koupit 50 ruznych minci ve sbirkovych nebo razebnich stavech (ano, nektere bezne mince jde koupit v podstate v razebnich stavech i za par set). To bych nebyl numismatik, ani sberatel, ale pouhy investor.
Jen na okraj, pokud ma mince cenu 200 000 pri prodeji na renomovane zahranicni aukci, tak tam byva poplatek nejakych 10% ceny od prodejce a 20% prirazka, coz v konecnem souctu dela ctvrtinu ceny.
A mimochodem neznam anticke mince, ktere by v libovolnem casovem horizontu ztratily 2/3 ceny, s vyjimkou nekterych beznych minci ve spatnych stavech ty ceny naopak v poslednich letech hodne rostly.
Moderátor
m1234 napsal
No nic uvideme kto ma pravdu. KUPIM 100 KORUNU v stave ako link ZA 80 000Kč čakam na ponuky !!! http://www.acsearch.info/search.html?id=1822602

Jeste maly dotaz, je mozne, aby se bez lesteni po 106 letech mince takovym zpusobem leskla?
A jsem opravdu jediny, kdo vidi ty skrabance na spodku aversu?
Protoze pokud to neni jen vyplod me fantazie, pak to PG-63 nebo UNC proste byt nemuze a AU/EF minci za 2500-5000$ je jen na acsearch vic nez par.
Registrovaný uživatel
tenzor presne ako pises mince v zbierkovom stave mozno este lepsie kabinetne kusy.ved je spusta minci v takomto stave v radovo stovkach eur,ale to uz velmi odbocujes od temy,tu sa rozoberala 100 koruna ,preto tam bol priklad za 100 000.
_______________
Registrovaný uživatel
tenzor tie vlasove skrabance vidim aj ja no i napriek tomu zaplatim 80 000 Kč,len mi prosim povedz co bede stat ked tam nebude ziaden skrabanec
_______________
Registrovaný uživatel
Tak tady je kdo má zájem? Proof to sice není, ale ve skutečnosti vypadá daleko lépe. 8)
martiink@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tak nejde nahrát,bohužel je to zablokované...
:evil:
Registrovaný uživatel
pan kolego stale ziadne foto
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím,
tak jsem si našel čas kouknout na tyto stránky a díky svému mírně zlehčenému příspěvku teď musím hledat odvahu na omluvu.Než ji najdu mám čas podotknout ještě pár maličkostí.
Možná nejlepší bylo napsat,že se tyto 100K pohybuji v rozpětí 50- 120tisíc podle stavu.Podotknout,že jsou i výjimečné případy kdy cena vyšplhala až na nepochopitelných 250-300tisíc.A jako investice do budoucna asi jistě dobrá věc.
Bylo zvykem,že se tady hodnotilo podle skutečných fotek mince.Ovšem být takto vševědoucí (pokud vím,tento
Pán ovládající toto umění k naši škodě na tyto pěkné stránky nepřispívá ) a podle ilustrace a subjektivního ohodnocení majitelem mince hned vystřelit zatím asi nejvyšší cenu u této mince dosaženou,mě přišlo dost legrační.Nechtěl jsem nikoho urazit (musím příspěvek přerušit,protože manželka už chce jít na večeři do nějaké pobřežní restaurace )
Registrovaný uživatel
Plne súhlasím s kukvym...
Registrovaný uživatel
kptjaros napsal
Tak nejde nahrát,bohužel je to zablokované...
:evil:


Písal som na mail, bez odpovede zatiaľ :(
Registrovaný uživatel
Zatracený mořský potvory,zlatej řízek.
Nechtěl jsem nikoho urazit.
Těmto mincím se věnuji dost dlouho a tak samozřejmě znám i ceny s kterými se tady argumentuje.Mám na tyto ceny svůj názor,ale ten tady nebudu uvádět.Myslím si,že mám dost dobrý záznam dosažených cen v obchodech s touto 100K.Když si vezmu zhruba 100 posledních obchodů kde 90 proběhlo v určitém cenovém rozpětí a zbytek mimo toto pásmo,tak je alespoň pro mě jasné,kde se nachází reálna cena mince.
Jen pro přehlednost uvedu dva obchody u kterých jsem osobně byl,nebyljsem účastník,nenajdete je na internetu,ale které mají vysokou vypovídající hodnotu o cenách.První tuším z února 2014 (nemám sebou svůj blok) ve stavu 0/0 velice pěkná.Prodejce zkušený sběratel a obchodník - kupec,vcelku znalý sběratel a schopný investor cena 115 000,-.Druhá,květen 2014,ve špičkovém stavu s několika nepatrnýma vlásečnicema za temenem F.J.Dokonalá mince v ražebním lesku a s krásnou patinou,lepší stav jsem v ruce neměl.Oba účastnící zkušení sběratele s velkým přehledem.Mince šla za 150 000,-.(Že by oba nesvéprávní ???)
Ještě k zde uváděnému NGC a pod.Dát na jejich ocenění je podle mých zkušeností sběratelská sebevražda.Je to jen můj názor,založený nejen na mých zkušenostech.
Na závěr i když jsem nějak nerozuměl spojení PROOf s touto krásnou mincí se m1234 omlouvám a beru zpět toto:nemají tam horko,nic silného nekouří a do makovice se neuhodil.
A jdu vrátit moři večeři.
Registrovaný uživatel
kukvy v pohode ja som sa neurazil len mi to nepripadalo velmi slusne.Aj ja tu mincu poznam velmi dobre,nejaku som uz kupil ale mi sme nerozoberali mince v kvalite 1/1 ,O/O ale perfektny stav to co na aukciach oznacuju proof.teda spicku ladovca a to je tych 250 000-300 000.Osobne poznam zberatela ktory ma v zbierke minimalne 20 stokorun ale ani jednu v takomto stave a to ich zbiera 40 rokov a sam povedal ze taku mincu videl len raz
_______________
Registrovaný uživatel
pro m1234:
Tyto mince nesbírám a zahraničních aukcí se nezúčastňuji, jen se dívám na medaile. Uvedl jste, že v cizině proof je perfektní stav. Já měl za to, že je to způsob ražby viz. např. naše pamětní mince. Může se stát, že někdy do nějaké aukce v cizině půjdu a v důsledku nedostatku informací ohledně medailí by mě toto označení uvedlo v omyl.
Registrovaný uživatel
pan kolega samozrejme proof je sposob prevedenia to mate pravdu.ja som nepisal ze tie mince su proof ale ze na renomovanych aukciach to oznacuju ako proof.U starych minci to neznamena sposob razby ale doslova/VYZERA AKO PROOF/cim zdoraznuju neskutocnu zachovalost.Desiatky takychto minci s oznacenim PROOF bolo predanych v slavnej Pekovej kolekcii.inak tuto kolekciu by mal poznat kazdy najma zainajuci numizmatik aby pochopil co je kvalita vo svete a co sa povazuje za kvalitu u nas /myslim tym zavadzajuce popisy na niektorych akcnych domov/.a este to najdolezitejsie pan kolega nespoliehajte sa na popis ale na svoje oci
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Uherské mince » Franz Joseph 100 cor 1908 gold

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1