Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Frynas - Bohemika, Uhorsko, Polsko

Vykupminci.cz
Numisargo

Frynas - Bohemika, Uhorsko, Polsko

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás, prešiel Vám niekomu rukami tento katalóg. Stojí za niečo?

https://www.abebooks.co.uk/9781907427527/Medieval-Coins-Bohemia-Hungary-Poland-190742752X/plp
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ten Frynas oslovoval v ČR kde koho včetně mě a lámal z lidí fotky vzácných mincí do této knihy. Nevím, jak moc byl úspěšný, knihu jsem neviděl. Předpokládám, že vzhledem k jeho přístupu tam budou spíše hodně povrchní informace.
Moderátor
Mám ji doma. Je to takový normální povrchní soupis ražeb. Na jednu stranu se tam občas rozebírají varianty, ale na druhou stranu tam toho dost chybí. Fotky jsou dobré, ale v životní velikosti, takže jsou malé. Bez lupy to moc k použití není (pro nás slepce čekatele).

Pro získání základního přehledu je dostačující, ale pro seriózní práci použiješ spíš starší literaturu. Pro určování ji nepoužívám.
Registrovaný uživatel
Ďakujem chlapi, asi si ju kúpim nech mam na jednom mieste Uhorsko a Cechy. PavelGregor pozries mi prosim v knihe ako interpretuje znacku:
Louis I of Hungary (1342-1382) Denar H.25.36 var
Mam danu mincu, citaciu z katalogu a neviem ju dohladat.
Dakujem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Můžeš ji mít ode mně se slevou.
Moderátor
Var. A hvězda nad štítem
Var. B koruna nad štítem
Var. C růžice místo lilií
Registrovaný uživatel
Bertik napis mi prosim mail asi sa dohodneme.
PavelGregor, mincovnu nepriraduje?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Nemohu najít tvůj mail. Tady je můj náhradní: bertik-b1 zavináč seznam.cz.
Registrovaný uživatel
kúp si novú knihu od Lengyela, tam to asi bude už zaradené, ešte som ju síce nemal v ruke, ale možno tento týždeň si ju kúpim, prvú časť už mám.
Registrovaný uživatel
Dakujem Juraj, Lengyela si kupim urcite tiez. Podla Frynasa bol urceny tento sv. ladislavsky denar, najprv som bol len zvedavy ako ho urcili.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ludovit-i-z-anjou-ludovit-velky-1342-1382-_post_-568324#post568324

potom ma napadlo ze katalog sa vzdy zide
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
podľa mňa odpoveď v katalógu nenájdeš, ani v jednom.
Registrovaný uživatel
uplne s tebou suhlasim, podla mna je to napodobenina. Ako som pisal bol som len zvedavy ako ho urcili. Ps: kde budes kupovat Lengyela?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
V Budapešti
Moderátor
Mincovny nepřiřazuje.
V Lengyeovi2 jsou růžice a korunka přiřazené do Budy, hvězdička bez určení mincovny.

Já jsem si ho kupoval u Macha. Přišel mi před 14 dny. Je to pěkně udělaný. :P

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Frynas - Bohemika, Uhorsko, Polsko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1