Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Vykupminci.cz
Numisargo

groše Jiřího z Poděbrad

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
přesně, všeobecně nekupovat šroty a raději si připlatit za méně kusů, ale pěkných stavů...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím zasílám k posouzení :'( znalcům tento groš Jiříka P.
Děkuji moc za určení kpt.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Korunko tady máš můj grošík na bílém podkladu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji ;) Fotky s dovolením stahuji o sto šest.
Jinak ten Kptjaroše je nejpodobnější c/1, moc nevidím S ve slově GROSSI, ale lze předpokládat, že tam budou také, jako u ostatních, ležatá.
Jinak k tomu na předešlé stránce dole a větě- nekupovat šroty a počkat na lepší- samozřejmě to bylo myšleno všeobecně...nemohu si pomoct, ale i takovéto kousky jsou kus naší historie a dle mého názoru do sbírky určitě patří. Pokud to stáhnu přímo na Jiřího a když si vezmu, že PG razil cca 2 roky, tak to nejsou zase tak běžné mince a ani takévé kousky tohoto panovníka ve sbírce určitě ostudu neudělají ;) (jen můj skromný názor :lol: )
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 11. 3. 2012, 15:36. »
Moderátor
ten od kpt. bych urcil pouze I.c, v PRAGENSES na minci je N bez driku. Neodpovidaji i S v GROSSI (na minci jsou lezata) ale tam ma urcite Haskova chybu.
Registrovaný uživatel
.. dřík bych tam přeci jen viděla, ale je tam mírný dvojráz, takže bohužel jednoznačně jeho přítomnost či nepřítomnost z toho určit nelze. Uvidíme, zda se najdou další varianty bez něho. Proto i píšu "nejpodobnější" Stávající typologie je pouze na přibližné určení. S ka mne zaujali něčím jiným, ale to si nechám pro sebe, až to jednou dám/e dohromady (novou typologii). Proto stále platí -fotky sem nebo mně na mail!! :D
Registrovaný uživatel
korunka napsal
... (jen můj skromný názor :lol: )


nebuď skromná, máš jistě na víc ;)

jinak souhlasím s tím, že každý kousek je kus historie, ale proč si do sbírky nepočkat na nějaký hezký exemplář ;)
Registrovaný uživatel
Já vím. To víš, já jsem sběratelka šrotu, tak to musím trochu okecat :lol:
Registrovaný uživatel
korunko všimla sis u toho želváckého PG, jaký má ten lev dlouhá jazyk? teda pokud je to jazyk
Registrovaný uživatel
Teda Kacuro, ty se dej na malování, ty máš ještě více fantazie než já a to jí mám sama dost :lol: Teď vážně, to bude nejspíš nějaká vada vzniklá ražbou, nebo vadou na razidle....
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 11. 3. 2012, 19:48. »
Registrovaný uživatel
Mám prosbu- viděl jste už někdo varianty grošů Jiříka typ I.d a I.e?? Zatím se mi tyhle varianty nepodařily doložit... Kdyby jste někdo narazil na literaturu, v níž jsou, nebo fotky a pod. Prosím o info. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Potřeboval bych pomoc s určením tohoto groše JzP. Můj typ je H. 1/b, ale nejsem vůbec jistý. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsem v práci, nemám sebou literaturu.......večer...... ;)
Registrovaný uživatel
Viděl bych to na I.c/1 s ležatými S v GROSSI
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
-ano, přesně tak, zatím to lze určit takto. Pokud to nevadí, stáhnu si fotky groše.
Registrovaný uživatel
Podle čeho určujete Jirku?
Registrovaný uživatel
Jarmila Hásková : PŘÍSPĚVEK K TYPOLOGII, VÁZE A JAKOSTI PRAŽSKÝCH GROŠŮ KRÁLE
JIŘÍHO Z PODĚBRAD In: Karel Castelin - sborník příspěvků k oslavě jeho živostního numismtického díla sestavený u příležitosti jeho 70.narozenin. Hradec Králové 1973, s 77-85.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Aha, tak tato publikace od Háskové mi v mé knihovničce chybí :oops:

p.s. díky za rozšíření obzorů :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Nedávno nabytý grošík Jiříka....můj první..... :oops: .....A nějak se mi nedaří jej určit.....kdo pomůže? Díky!
Jo, omlouvám se za fota, foceno už v podvečer......ale snad budou stačit.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A proč je takovej modrej? To spadl do šmolky nebo do inkoustu? :evil: :roll: :twisted:
Bigger napsal
Nedávno nabytý grošík Jiříka....můj první..... :oops: .....A nějak se mi nedaří jej určit.....kdo pomůže? Díky!
Jo, omlouvám se za fota, foceno už v podvečer......ale snad budou stačit.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bigger: Viděl bych to na Hásková I.a/8
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
..trochu modrý, no... tak zde jsou lepší fotky Biggerova grošíku..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Garfield52 napsal
A proč je takovej modrej? To spadl do šmolky nebo do inkoustu? :evil: :roll: :twisted:


Modrej je proto, protoze fotograf zapomnel udelat korekci na bilou a fotil se spatne nastavenym fotakem. V takovem pripade je lepsi zverejnovat fotky pouze ve stupnich sedi a nebo se to pokusit opravit (ovsem neni to uz to prave orechove):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No dobře.......ale já psal, že to není ono.......v podvečer je to už na prd.....polepším se ;)
LukeH20 - díky, nějak jsem si nebyl jistej....a už nevím proč.....nějak asi blbnu..... :? :lol:
Korunko - díky že jsi se zastavila ke mě když jsem byl v práci a nafotila jsi grošík lépe....kupodinu má polovička nic neříkala?!?! :shock: :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
rano, vecer, v podvecer... to je banan. vzdy si pred focenim poloz pred fotak bilej kus papiru a udelej si pred focenim korekci na bilou a bude se smoulama navzdy konec ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1