Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Vykupminci.cz
Numisargo

groše Jiřího z Poděbrad

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
oliver napsal
rano, vecer, v podvecer... to je banan. vzdy si pred focenim poloz pred fotak bilej kus papiru a udelej si pred focenim korekci na bilou a bude se smoulama navzdy konec ;)

Dík...... :? ....skusím......;)
Registrovaný uživatel
Bigger napsal
- díky že jsi se zastavila ke mě když jsem byl v práci a nafotila jsi grošík lépe....kupodinu má polovička nic neříkala?!?! :shock: :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:lol: :lol:
Registrovaný uživatel
To oliver: psal jsem mail
Registrovaný uživatel
Po delší době se mi podařilo opět sehnat grošík do sbírky.
Mohl by to být Hásková I. b/2?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..teoreticky ano (jako vždy samozřejmě nesouhlasí S na rubu, jak se zde řešilo) S dovolením si ho stáhnu.
Registrovaný uživatel
korunka napsal
..teoreticky ano (jako vždy samozřejmě nesouhlasí S na rubu, jak se zde řešilo) S dovolením si ho stáhnu.


Jasně... můžu ti poslat pak i lepší fotky emailem.
Registrovaný uživatel
Jo, moc děkuji, to by bylo supr ;)
Registrovaný uživatel
A me pak muzes poslat (fyzicky) ten grosik:)
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
A me pak muzes poslat (fyzicky) ten grosik:)

:twisted:
Registrovaný uživatel
Našel jsem doma někde zapomenutej grošík Jiříka. Sice je takovej, no, jak kdysi napsal Garfield52, něco jako plíšky z brnění :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Může to bejt I.a/8? A má vůbec ještě nějakou cenu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
krokodill napsal
Může to bejt I.a/8? A má vůbec ještě nějakou cenu?

Pokud ne, klidně si ho vezmu.. i poštovné zaplatím. ;)
Registrovaný uživatel
Nemyslel jsem jako finanční hodnotu, ale jestli se nebude stydět ve sbírce. Ale když jinej nemám... :roll: :lol:
Registrovaný uživatel
krokodill napsal
Nemyslel jsem jako finanční hodnotu, ale jestli se nebude stydět ve sbírce. Ale když jinej nemám... :roll: :lol:


tak ten lev je celkem vychechtanej, tak se asi stydět nebude :lol:
Registrovaný uživatel
..buď v klidu- groše Jiříka se vidí maličko méně, než např. Václava II., takže určitě neudělá ostudu ani takový. Je sice průměrný, ale koupit pěkně koncentricky a dokonale vyražené, to chce trošku času a hlavně hodně peněz ;) Náročný sběratel by si ho do sbírky třeba nedal, ale já osobně nemám nic proti mincím v průměrné kvalitě ;)
Registrovaný uživatel
Jj, ok, díky za názory ;) A můžu k němu teda připsat I.a/8?
Registrovaný uživatel
..čistě teoreticky ano..
Registrovaný uživatel
Hurá, jsem dobrej, zase se mi povedlo tak nějak teoreticky pravděpodobně trefit :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Moderátor
co hledam, je nejaka spolehliva informace o prumeru prazskych grosu Jiriho z Podebrad zalozena na nejakem reprezentativnim souboru razeb.

pokud tusite, kde by tato informace mohla byt, budu vdecny za radu nebo nasmerovani. s ostatnima panovnikama jsem se srovnal...

Prispevek k metrologii od Haskove mam projity, taktez ve Smolikovi ani Castelinovi jsem nic nenasel.
Registrovaný uživatel
Oliver: Do Táborského pokladu jsi se koukal, nepamatuji si přesně z hlavy kolika kusy tam byl Jiřík zastoupen, ale myslím že jich tam bylo dost na nějaký závěr. Pokud ho nemáš, tak se Ti po práci můžu doma kouknout.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
dik. na to jsem zapomnel, bylo tam 43 ks. pouzil jsem ho na Vladislava... takze kdyby to nekdo potreboval, prumerna hmotnost pred konzervaci 2,73 g, po 2,69 g, str. hodnota prumeru 27,4 mm (ja jsem mel z jinych sebranych zdroju 2,7 g a 27,5 mm, takze mi to sedi velmi dobre). dik za typ.
Registrovaný uživatel
Dlouhu tu nebyl zadny grosik tak prispivam jednim. Lezata eska v opise.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to na mou variantu II.b/2 :mrgreen: Ale má typologie bude provizorně hotová až na jaře. Jinak ležatá S mají všechny PG Jiřího, které jsem měla možnost vidět. Naopak by mne velmi zajímaly fotky grošů, kde jsou S-ka stojatá, ale i mince se značkami v okolí ocasu lva, zatím se mi je nepodařilo prokázat (ani dohledat).
Registrovaný uživatel
Diky korunko, kdybyste chtela poslat detailnejsi foto do typologie, neni problem :)
Registrovaný uživatel
..lepší fotka by určitě byla supr, ale protože budu chtít dát i nějaké fotky typů do článku (předpokládám, že na vrcholu koruny je perla, u těchto variant totiž většinou je a pokud bych nesehnala fotku s viditelnou perlou na vrcholu lilie) , vadilo by vám, kdybych ji využila přímo ve článku?
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 18. 12. 2012, 8:46. »
Registrovaný uživatel
Ševci- to vlastně platí i u tvého groše- je to zajímavější varianta, mohla bych i tvou fotku použít ve článku?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1