Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Vykupminci.cz
Numisargo

groše Jiřího z Poděbrad

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nemá nějaká dobrá duše typologii Háskové při ruce, scan či jen odkaz na dostupnou literaturu?
Registrovaný uživatel
Posli mi mail.
Registrovaný uživatel
Už jsem obdržel pdf, ale i tak díky ;)
Registrovaný uživatel
Tak tady je přírůstek.. Jak jsem tak pročítal tohle vlákno, nikdo zatím neviděl normální S v GROSSI. Takže by měl tenhle kus být Hásková I.b/2 s ležatými eSkami.
Vím, že groš není dokonalý, ale ceny těch špičkových mě opravdu odrazují a naprosto znechucují, přitom jich je na trhu poměrně dost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
naopak je peknej... vypada to, ze mam ten stejny?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ikdyz ted koukam, lev se trosku lisi, nemam typologii..
Registrovaný uživatel
Lev je právě totožný, ale jsou tam jiné nuance. Tvoje koruna buď nemá perlu, nebo zasahuje do perlovce, moje perlu má a ta je pod perlovcem (na fotce to je kousek té kuličky vidět), pak Tvoje písmeno N v PRAGENSES je se dříkem, moje bez dříku.
Registrovaný uživatel
Ta horni prvni pracka lva je jinak umistene a zaroven tam vidim 5 mesicku v prvni rade, pulka pateho je schovana prave pod koncetinou, zvlastni ale na dvojraz to nevypada
Registrovaný uživatel
hlavně by to chtělo větší fotku! vidím tam normálně tři měsíčky
Registrovaný uživatel
Mas pravdu lev je stejny, neco me tam zmatlo, akorat pod uchem lva to vypada jakoby mesicek (neco sliteho s uchem a druhou radou mesicku), ale nevim nevim.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kauto_star v 19. 2. 2013, 16:00. »
Registrovaný uživatel
jsou tam tři měsíčky. to co popisuješ, může být způsobeno vylomením části razidla v úzkém prostoru mezi uchem a měsíčkem druhé řady. navíc by ani nebyl v ose s ostatními malými měsíčky ....
Registrovaný uživatel
JJ, nebyl jsem si jistej.
Registrovaný uživatel
To je náušnice! :twisted: :twisted: :twisted:
kacuro napsal
jsou tam tři měsíčky. to co popisuješ, může být způsobeno vylomením části razidla v úzkém prostoru mezi uchem a měsíčkem druhé řady. navíc by ani nebyl v ose s ostatními malými měsíčky ....
Registrovaný uživatel
Na tom spodním jsou opravdu 4 měsíčky, ve své typologii tuto variantu popisuji. Opravdu se vyskytují lvi se 3 a se 4 malými měsíčky. Až to vyjde, uvidíte. Mohla bych si stáhnout, popř. použít tyhle vaše fotky grošů?
Registrovaný uživatel
PS: jinak jsou to dva rozdílné typy.
Registrovaný uživatel
Samozřejmě mohla. Kdy vyjde typologie? Bude samostatná nebo součástí nějakého periodika. Tedy pokud je to již známo anebo to není tajné ;)
Registrovaný uživatel
Už mám hrubou verzi. Teď chci ještě nastudovat nějaké materiály a doplnit to, co už mám, doufám že na jaře, popř. začátkem léta to bude hotové. Kde to vyjde nechám na Oliverovi (spoluautor) budu to chtít vydat v co nejvíce časopisech, protože to co otiskneme, bude zatím provizorní verze typologie, kterou budu chtít postupem času ještě doplńovat o nově poznané varianty a pod.
Registrovaný uživatel
Díky za info, budu se těšit.
Moderátor
trosku to upresnim, vydat se to da pouze v jedinem casopise (neni seriozni vydavat jeden a tyz odborny text ve vice casopisech) a jako nejschudnejsi pro pracovni verzi / pilotni studii vidim M&B, ktere ma dostatecne siroky zaber ctenaru, je snadno dostupnym casopisem a vychazi relativne casto (clovek neceka rok i dele, nez neco vyjde a neni tim brzden ve zkoumani).

naopak "finalni" verze typologie lze pak uz publikovat klidne v recenzovanem periodiku, tj. bud NL nebo FN.

korunce minim pomoct predevsim ve finalnim zpracovani te pilotni studie, hlavni cast prace je na ni :)

smysl te pilotni studie je snad zrejmy - ma oslovit sirsi masu ctenaru a motivovat je k tomu, aby pripadne poskytli ke studiu svuj material (nebo alespon fotky)
Registrovaný uživatel
..jednoduše až to bude hotové, tak kdy to vyjde a kde, včas oznámíme ;)
Registrovaný uživatel
Tyjo tak to se tesim, jasne fotky si stahnete a pouzijte :)
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Dostal se mi do ruky tento groš, jeho váha je 2.39g a má v průměru 27 mm.
Je možné,že se jedná o postříbřené falsum?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ano je. pokud chcete, je mozno bezplatne nedestruktivne zanalyzovat.
Registrovaný uživatel
Jasně, v tom problém nevidím. Podrobnosti dohodnem po mailu.
Registrovaný uživatel
Paradni kousek, falzum Jirika se jen tak nevidi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » groše Jiřího z Poděbrad

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1