Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Hádanka

Vykupminci.cz
Numisargo

Hádanka

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Tak jsem se dočetl, že tyto známky údajně existují pouze 3, poprvé nalezeny před I.svět. válkou. Až v roce 1928 nalezeny úřední záznamy o vydání této známky.
V případě Afghánistánu ohledně 19. století neexistují vůbec žádné úřední záznamy, nebo o tom alespoň nic nevím a neví o tom nic ani moji zahraniční kolegové.
Moderátor
Ještě přidám jednu hádanku:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak jsem "prolétl očima" aukce Feldmana, ale TIFLIS jsem tam nenašel. Prodávalo se tam např. hodně Havajských misionářských i za 15.000 CHF, ale Tiflis žádný.
V případě TIFLIS je vidět jakou roli hraje popularita známek. Je to světová rarita, ale málokdo ví, že vůbec něco takového existuje.
Ohledně hodnotových přetisků Indických známek trochu poradím: je to jedna z okupací...
Moderátor
ja skusim teraz ma to napadlo Andamany a Nikobary mozno som vedla....
Moderátor
Bybygulko, tak jste se trefil přesně. Mezi sběrateli ZZ patří též mezi nesehnatelné. Podobně jako Buchara a Chorezm.
Moderátor
mozno sa pytam zvedavo ale nikde som ich vobec nevidel len v gibbonse :-), ved zbieram britske kolonie :-), zial v zbierke ich nemam.
Moderátor
Jaromir: Ty znamky jsou s lepem?
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Japonská okupace Andamanských a Nicobarských ostrovů je uvedena v Michelu. Známky jsem nikdy neměl v ruce (obrázek je z literatury) a vzhledem k tomu, že jsou nepoužité, tak by měly být s lepem. Ale nikde v literatuře není zmínka, že by byly poštovně použity.
Moderátor
teraz by ma zaujimala jedna vec a to ako sa postupuje k takymto pretlaciam japonskych okupacii, nie je tam riziko ci je to falzifikat, pretoze u nas to asi nikto neskusa a je otazne ci sa zachovali povodne stocky, matrice atd...
Registrovaný uživatel
Já známku japonské okupace Andaman taky pochopitelně nemám ani jsem ji "naživo" nikdy neviděl, ale mohu poskytnout obrázek certifikátu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
viem ze nieco vydali aj Nemci pocas 2. svetovej vojny boli to znamky Azad Hind ako druhe vydanie pre Andamany a Nicobary...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Hádanka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1