Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Hasičská medaila 1884 - stužka

Vykupminci.cz
Numisargo

Hasičská medaila 1884 - stužka

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Poprosil by som o radu, kde zoženiem originál stužku na túto záslužnú hasičskú medailu. Pôvodné stužky boli trojuholníkové, čo bola väčšina stužiek R - U monarchie a boli v národných farbách príslušnej krajiny, v tomto prípade Maďarska. Čiže červená, biela a zelená. Boli tu v minulosti tipy na predajcov stužiek, no takú som na týchto stránkach nenašiel. Táto stužka na fotkách je len doplnená náhrada.
Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://www.ribbonsshop.com/
Zde je vše ve výtečné kvalitě, nebo prostým poptáváním a čekáním.
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
Zdravím.
Poprosil by som o radu, kde zoženiem originál stužku na túto záslužnú hasičskú medailu. Pôvodné stužky boli trojuholníkové, čo bola väčšina stužiek R - U monarchie a boli v národných farbách príslušnej krajiny, v tomto prípade Maďarska. Čiže červená, biela a zelená. Boli tu v minulosti tipy na predajcov stužiek, no takú som na týchto stránkach nenašiel. Táto stužka na fotkách je len doplnená náhrada.
Ďakujem.



Dovolím si nesúhlasiť. Pôvodná stuha k tejto medaile nebola trojuholníková (tá bola zavedená neskôr, v roku 1902), ale prievlečná. V každom prípade je zohnať originál prakticky nemožné, takže sú väčšinou doplnené neskoršími trojuholníkovými stuhami.

zdroj: MAGYAR,Gábor. Die Dienstzeichen des ungarischen Landes. In: Zeitschrift der Österreichischen Gessellschaft für Ordenskunde, Nummer 2, Februar 1991

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) teodor v 23. 6. 2018, 15:44. »
Moderátor
Je to tak, Teodor je na hasičské dekorace odborník a je nutno mu věřit. Jde o národní barvy Uher a mnozí z nás tyto medaile řadíme do svých sbírek jako RU dekorace- spolkové
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Je to tak, Teodor je na hasičské dekorace odborník a je nutno mu věřit. Jde o národní barvy Uher a mnozí z nás tyto medaile řadíme do svých sbírek jako RU dekorace- spolkové


Ak je to pravda čo tvrdí Altmann, tak musím Teodorovi poďakovať. Už len odpovedať na 5 rokov starú otázku si zaslúži uznanie. Predtým som prešiel aj nejaké maďarské stránky o histórii hasičstva v Uhorsku. Objavil som niekoľko obrázkov týchto hasičských ocenení, no všade mali trojuholníkovú stužku. Tak som bol v tom, že takto bola zavedená od začiatku.
Moderátor
TONY-KK

Jsem vždy spokojený člověk :oops: , když zde někomu poradíme. :twisted:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Hasičská medaila 1884 - stužka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1