Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » hasičská uniforma

Vykupminci.cz
Numisargo

hasičská uniforma

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak konečně jsem dal všechno dohromady co mám a nafotil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnešní nový přírůstek. Hasičské -četnické boty, sako vzor 37, čamarová čepice hasič samaritán, hasičská pamětní kniha

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další nové přírůstky. To bílé čamarové sako RU a zelené kalhoty z uniformy z dob protektorátu bude na výměnu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přidávám další úlovek a zároveň prosím jestli někdo z Vás někdo netuší v jakých letech se mohlo toto sako používat. Můj odhad je asi ještě před zavedením čamarových uniforem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc s identifikací kabátu. Sehnal jsem hasičský kabát, nese znaky vojenského kabátu má i podobné límcáky. Prosím o jakou dobu by se mohlo jednat. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nové úlovky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto snaženie a zanietenie skutočne oceňujem. Málokto by dlhšie vystavoval do zberateľského vlákna svoje nové prírastky. Hlavne vtedy ak nemá medzi zberateľmi partnera, ktorý sa venuje tej istej oblasti. Takému človeku určite chýba možnosť komunikácie a výmeny skúseností. Curinpetr, za mňa palec hore.
Registrovaný uživatel
Prosím nemáte někdo ve sbírce tuto uniformu, nebo jí nafocenou třeba z nějakého muzea? Sehnal jsem jí ale poškozenou, ale potřebuji jí opravit a nemám vzor. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim pánové, nemáte tušení jestli tohle komplet černé provedení helmy je původní? Připadá mi to jako natřené štětkou. Zkusil jsem helmu odstrojit s plànem mosazné díly vyčistit a k mému překvapení ani kohout, ani lvíčci mosazní nejsou. Níže vložím ještě fotky po očištění.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hřeben

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lvíček

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přírůstek do sbírky. Stačilo trochu rozleštit a vypadá skvěle.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tesák

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A polnice s povelkou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobrý den,
jsem kostýmní výtvarnice a do nového filmu Bohdana Slámy sháním k zapůjčení na cca 3dny slavnostní hasičský stejnokroj
používaný v r.1938.
Měl by ho na sobě pan Pavel Nový.Bohužel ani ve skladech ČT ani na Barrandově nemohu nic vhodného najít.Neměl byste ve svých sbírkách něco k zapůjčení? Jsem také restaurátor textilu,možná bych vám také mohla v něčem pomoci.
Děkuji za odpověď
Zuzana Krejzková
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pokud ještě sháníte uniformu hasičskou z roku 1938 prosím ozvěte se mi na email: uniforamahasic@centrum.cz
Registrovaný uživatel
Koblet: některé lvíčci a hřeben nebyly celo mosazné, ta zlatá barva po čase slezla a pak to vypadalo jako to vaše, proto je potom přetírali barvou.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, napíše mi někdo něco k této staré hasičké helmě, získal jsem ji v Brně. Je dost ornamentální a asi bude nějakého velitele☺. Až se zrenovuje, tak bude opravdu krasavice☺. Moc díky za informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je úžasná, takovou bohužel nemám. Ale co vím měli je vyšší hodnostáři, například župní nebo zemští. Údajně jsem zaslechl že jí mohli mít i velitelé bohadších sborů.
Registrovaný uživatel
curinpetr napsal
Dobrý den, pokud ještě sháníte uniformu hasičskou z roku 1938 prosím ozvěte se mi na email: uniforamahasic@centrum.cz

pardon: uniformahasic@centrum.cz
Registrovaný uživatel
Mohu poprosit. Od kud máte tolik informací o hasičských uniformách. Potřebovala bych odatovat a skopletovat ty co máme u našeho sboru. Klidně piště na můj email Kristynkasediva@seznam.cz budu vděčná za každou informaci. děkuji
Registrovaný uživatel
Psal jsem Vám na email
Registrovaný uživatel
Tak nově připravuji webové stránky. Kdo si nebudete jistí identifikací vašich věcí můžete kouknou na:http://uniforma-hasic.cz
Sice ještě nejsou hotovy, ale již teď se tam nechá pár věcí najít. I fotky jednotlivých uniforem.
Registrovaný uživatel
Tak moje stránky jsou co se týká hasičských uniforem do roku 1945 hotovy. Jsou tam již všechny mé uniformy i s popisky.
http://uniforma-hasic.cz/
Registrovaný uživatel
Pekne stránky . Prebehol som ich celé.
Dva postrehy :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » hasičská uniforma

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1