Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Vykupminci.cz
Numisargo

Hezké kamínky

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dady napsal
caco jak sa da predlzit licencia na tom gemcade? co si pisal ze nejak prepisat datum ...

musíš do registrov ,čiže do vyhladávania- tlačítko štart -napísať- regedit- spustiť. otvorí ti registre. druhá položka je - HKEY CURRENT _USER- klik a otvoriť potom je tam položka software,klik otvoriť ,tam máš položku GemCad ,klik otvoriť a tam je položka registration , tú zmaž a máš mesiac pokoj
Registrovaný uživatel
j

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
i za mě dík ... už jsem ho chtěl koupit, ale když je to takhle... 8)
_______________
Registrovaný uživatel
uu parada dakujem
Registrovaný uživatel
pri novšom programe gem cut studio si treba napísať dátum inštalácie. trial trvá tiež 30 dní,ale tam vymazanie z registrov nepomôže je to zašité niekde v pc a nedokáže to vypátrať žiadny program ani uninstal. takže keby ste nainštalovali 12.2.2019 ,tak vždy stačí nastaviť dátum vo windows na hociktorý den 12.2- 12.3.2019 po práci v programe si stačí vrátiť dátum späť na aktuálny,na občasné použitie je škoda vyhadzovať peniaze,jedine ked sa tomu niekto venuje profesionálne :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Mifell, caco, nebo kdokoliv jiný ... máte někdo zkušenosti s broušením kunzitu? Co jsem tak četl, je to asi docela lahůdka ;) :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
kde sa da na SR CZ kupit taky medeny alebo cinovy kotuc
nieco take

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neviem, Ja som dal odrezať z 200 mm priemeru mosadze a podobných materiálov a u sústružníka opracovať vrátane prevŕtania otvoru.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Hotový kotouč nevím, ale jestli bude v prodeji určený přímo k leštění nebo broušení kamenů, tak cena určitě nebude moc hezká ;) Měď bych si nechal vyříznout z desky nebo silnýho plechu (měd v kulatině jsem viděl největší v průměru 120mm), určitě najdeš blíž, ale mají to třeba tady: http://www.feropol.cz/cz/product/med-desky-a-prirezy-z-desek/26/22/

Otázka ale je, na co měd? Jestli to máš na leštění, pak rozhodně doporučuju cín, leštím na tom a nic jinýho už nechci. Kotouč jsem si nahrubo odlil doma sám z cínových prutů co používaji klempíři a zbytek se dodělal na soustruhu.

A grofiku, na té mosazi se dá dělat co? ;)
_______________
Registrovaný uživatel
to odlievanie cinoveho kotuca som videl na youtube no a medeny sa tiez pouziva na lestenie nie ? ked to predavaju este nebrusim zatial iba dokupujem veci
mat nejaky sustruh doma tak si porobim co treba tak musim stale niekoho zhanat a stale sa to iba natahuje
ale tak to bude asi naj opracovat hrubsi plech
a inak ked lestis na tom cinovom s praskom nezaryje sa to do kotuca? lebo ja som si prv myslel ze to na cistom kotuci sa lesti
Registrovaný uživatel
Nemusíš mať doma sústruh pokiaľ máš v svojom okolí správneho majstra , prípadne f. čo vypaľuje laserom . Mám výhodu priateľ má v Krškanoch špecializovaný obchod na kovy a nekovy + na Lapáši je špeciálna f. na rezanie laserom a majú aj platne rôzneho materialu a hrúbok .napr. oceľový kotúč priemer 200 a hrúbka 10mm materiál vrátane vyrezania ma stálo asi 9€ . no nekúp to. ostatné ma stáli trochu viac , ale to som dal rezať z guľatiny následne sústružiť .
Teraz som už "frajer" ;) viem kde mám otvoriť dvere.

Mosadz , bronz , hliník , oceľ, atď. kotúče môžeš použiť podľa "japončíka návodu str.9" na úpravu ryhovania a následne spolu s brúsnym materiálom hrubé fazetovanie , ale oni domnievam sa 98% trhu majú mimo EU , viem mne elektromotor pokiaľ kompletovali stroj tak napísal , že mám šťastie majú ešte dva ks. my máme iné napätie ,ale aj tak spotreba 200 watov a elektromotor poriadne masívny .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ten cín krásně roztavíš na plynovým vařiči (hodí se přidat trochu olova, je pak tvárnější). Nejlepší asi je udělat formu ze sádry, ale já to třeba roztavil přímo v nějakým starým plechovým talířku a tam nechal i ztuhnout... prostě co dům dal ;)
Měď jsem zkusil, ale přijde mi moc tvrdá, nedokázal jsem nic vyleštit bez škrábanců... nevím, možná to bylo i blbou mědí, udělal jsem si jenom na zkoušku kotouček z cuprextitu :D Vím že se měď používá, ale mě to prostě nešlo a dál už jsem to nezkoušel...
Z toho cínu jsem taky měl strach, zdálo se mi to dost měkký, ale to se opravdu jenom zdá, navíc vždycky leštíš plochu na plochu... funguje to perfektně a zatím jsem nenašel kámen, kterej by na tom nešel vyleštit ;)
Kotouč vdycky jehlou poškrábu kolmo od středu k okrajům, vetřu tam prstem diamantový prach s olejem, zapnu na pomalo a bez vody to pojezdím vyleštěným achátem. Ten to hezky srovná a diamant se zatlačí do kotouče. Vydrží to celkem dlouho, já zatím plýtvám, ale myslím že 10-15 kamenů by tím šlo v pohodě vyleštit... no a pak zas... A někdy během leštění, třeba když potřebuju doladit nějakou plošku, máznu tam prstem trochu ceroxu... přidá to na výkonu i kvalitě ;)
_______________
Registrovaný uživatel
vdaka za rady urcite vyskusam teraz uz len najst nejaky cinovy šrot, olovo mam niekde doma
Registrovaný uživatel
grofik napsal
... Mosadz , bronz , hliník , oceľ, atď. ...


Grofik, já si pořád nedovedu představit, na co by tyhle materiály mohly být dobrý ;) Na leštění v žádným případě a na broušení jsou přece dneska daleko nejlepší hotový kotouče s diamantem, ať už sintrovaný, nebo ty galvanicky nanášený... a když už volný brusivo (na větší plochy), tak karbid na litině ;)
_______________
Registrovaný uživatel
dady napsal
vdaka za rady urcite vyskusam teraz uz len najst nejaky cinovy šrot, olovo mam niekde doma

Každý klempíř to používá, určitě budou vědět kde koupit ... kdybys nesehnal, můžu Ti poslat, ale cena poštovnýho by asi byla větší, než cena toho cínu :lol:
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
grofik napsal
... Mosadz , bronz , hliník , oceľ, atď. ...


Grofik, já si pořád nedovedu představit, na co by tyhle materiály mohly být dobrý ;) Na leštění v žádným případě a na broušení jsou přece dneska daleko nejlepší hotový kotouče s diamantem, ať už sintrovaný, nebo ty galvanicky nanášený... a když už volný brusivo (na větší plochy), tak karbid na litině ;)


Jezevec máš pravdu dnes je všetko , ale japončík má svoju teóriu čo posiela len spolu z prístrojom zrejme je to paušálne pre celý svet , ja neviem , ale viem si predstaviť prácu podľa ich návodu niekde v nehostinnej krajine kde funguješ len na elektro centrálu ako domorodec.
Za mladšej svojej doby som prešiel nehostinné miesta kde žili a žijú ľudia môžem ti povedať po dvoch , troch mesiacoch som bol neskutočne rád , že som sa dopratal do EU a domov, to treba zažiť ...

Momentálne používam aj ja kotúče rôznej zrnitosti , je to ďaleko pohodlnejšie a hlavne pokiaľ doobedu vyplníš objednávku spravidla kuriér ti na druhý deň zvoní na bránu .

Pošlem ti fotku kotúčov podľa návodu rôznych materiálov priemer 200 mm. jukneš ako genialne to majú vymyslené pre dlhodobú životnosť ... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
prave som obvolal kazdy kovosrot v KE a ani gram cinu nemaju :D to fakt ze na vychode nic nie je :D
Registrovaný uživatel
Skús napísať sem . ;)

http://www.decko-nr.sk/produkty
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
Mifell, caco, nebo kdokoliv jiný ... máte někdo zkušenosti s broušením kunzitu? Co jsem tak četl, je to asi docela lahůdka ;) :roll:

takže treba zvoliť diagram kde nie sú velmi ostre hrany,hnusne sa to ulamuje. pomalé otáčky,vela vody a jemne tlačiť ak potlačíš viac začne sa ti štiepiť a hlavne nepoužiť hrubý kotúč. maximálne začať od 600-ky,ale nová 1000-ka je lepšia. pri 600 môžu vzniknúť mikroprasklinky,ktoré sa štiepia a blbo leštia. je to podobný hnus ako calcity,aragonity :D :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
dady napsal
prave som obvolal kazdy kovosrot v KE a ani gram cinu nemaju :D to fakt ze na vychode nic nie je :D

klampiarske potreby-cínové pruty. hlavne forma zo sadry musí byť dobre vysušená ináč ti bude odparovať a spraví ti na cíne priehlbiny a prípadne ešte aj forma praskne. ako medený stačí použiť cuprexit ,ale je to dosť ostré a používam iba na safíry,rubíny,turmalíny. cín alebo olovo je super. ocel,bronz, a podobné veci sú dobré jedine na acháty a podobné veci nie na fazetové kamene
Registrovaný uživatel
cín zoženiem .... možno aj kotúč odlejem ak treba ... už len vedieť rozmery :)
Registrovaný uživatel
nasiel som na bazosi za 20€ 4kg pajku ale to budu asi iba 60% cin
Registrovaný uživatel
ale bude to mäkké ... ostatné je olovo :)
Registrovaný uživatel
caco napsal
jezevec napsal
Mifell, caco, nebo kdokoliv jiný ... máte někdo zkušenosti s broušením kunzitu? Co jsem tak četl, je to asi docela lahůdka ;) :roll:

takže treba zvoliť diagram kde nie sú velmi ostre hrany,hnusne sa to ulamuje. pomalé otáčky,vela vody a jemne tlačiť ak potlačíš viac začne sa ti štiepiť a hlavne nepoužiť hrubý kotúč. maximálne začať od 600-ky,ale nová 1000-ka je lepšia. pri 600 môžu vzniknúť mikroprasklinky,ktoré sa štiepia a blbo leštia. je to podobný hnus ako calcity,aragonity :D :mrgreen: :mrgreen:

díky, no nezbývá než se do toho pustit a vyzkoušet to naostro ;) A taky to asi nejle lepit tmelem, kámen musím nahřát a to by kunzit asi nesnesl, co?
Dej fotku, jestli máš něco z toho vyfocené ;)
_______________
Registrovaný uživatel
szilvorium napsal
ale bude to mäkké ... ostatné je olovo :)

Mám to taky z těch prutů a funguje, ale nevím složení, ty pruty jsem měl doma, starý půdní zásoby ;) Každopádně 4kg je zbytečně moc, já na kotouč cca 150x10 mm použil maximálně 3 (?) ... nevím už přesně, ale asi tak nějak.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1