Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Vykupminci.cz
Numisargo

Hezké kamínky

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Človek sa učí celý život , aký tip fazetéra používaš ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to Caco ;pozrel som Tvoje video vrátane modelu fazetéra OK. , reprocitne ja to mám asi tak, časť mojej hobby miestnosti.
Nastane znova hríbová sezóna a tu sa budem menej motať. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tiez by som si chcem kupit nejaku take masinku dost sa mi to zapacilo treba sa posunut z rovnych ploch achatov na dalsiu uroven. Poradte kde by som si nieco take kupil?

grofik: ako si spokojny so svojim japoncom, ako ho hodnotis?
_______________
Registrovaný uživatel
to Dady ; na úvod som podiskutoval s človekom čo niekoľko rokov občasne sa venuje fazetovaniu a máme celkom slušné vzťahy , začal som pozerať po svete , nakoľko som chcel nie nový , zistil som použité sú volne od Britov , Austrálčanov , Amíkov len použitý Japonec ani jeden...
Potom štandardný postup : Firma ti dodá čo potrebuješ, pošleš predplatbu a máš .
Dobrá rada ; kupuj priamo na firme nakoľko Ázia má iné elektické napätie musí ti namontovať elekt. motor na Európu , spotreba prúdu minimálna .


Kotúče som si dal vyrobiť tu , hodne ušetrené a Japonec je Japonec.

Domnievam sa všetko podstatné som napísal.? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 9. 1. 2018, 12:53. »
Registrovaný uživatel
Citrin 1150ct Sri Lanka :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vhodný do prsteňa pre nejakú padesiaťkilovú krehotinku... :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
vdaka za radu uvidim ci nieco najdem
_______________
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Človek sa učí celý život , aký tip fazetéra používaš ?

ja mám stojanovú facetovačku
Registrovaný uživatel
1

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
indexové koliečko 96 ,presnosť 0,05° . otáčky 0-2750,ale cez 1000 som ešte nešiel.kotúče klasika diamantové plecháče 150,320,600,1000,3000 a leštiaci-med,hliník,plast,ale med s diamantovým práškom 20 000 mesh je naj.

ps: aké kotúče si si nechal vyrobiť???sinitrované sú najlepšie a vydržia prakticky doživotne,len tá cena 300-400€ za jeden
Registrovaný uživatel
V lete som videl vo Francii na burze Tvoj model , môj má presnosť 0,02 uvádzaný výrobcom.
Kotúče mám asi 5ks. od špeciálneho duralu , cez oceľ až po mosadz 200mm priemer .
Výrobu som mal lacnejšiu nakoľko pri Nitre je firma čo presne reže laserom , čiže cena váha materiálu a orezanie + vyfrézovanie otvoru na osku.

:shock: Tam v okolí Ž.nad H. je liaheň hobby fazetovania. :D , mám tam známeho človeka čo si vážim občas zájdem, myslím celkom dobre vychádzame .
Počítal som , že bývaš okolo Popradu ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
nj tu vo L.Vieske je tiež jedna holka ktorá vyrába šperky a vraj fazetuje a učila sa u pána Andrášiho z Kremnice. potom je sj jeden v Bojniciach.ten je gemolog a v podstate jeho ceny :mrgreen: ma donútili aby som sa začal venovať facetovanue. chodievam do čiech na pyropy a za vybrúsenie jedného 6x5mm chcel 70€,takže som si začal všetko okolo toho študovať a teraz si už brúsim sám pre seba,kamarátov alebo pre zberačov čo si robia zbierku prírodných a facetovaných kamenov
Registrovaný uživatel
Viem koho máš na mysli , trochu poopravím pokiaľ sa neurazíš : baba nevyrába šperky , učila sa v Hodruši to je OK. nasleduje mincovňa KB potom chodila na UKF NR. tak SAV BB. a teraz je nanovo KB. zrejme len tento rok o ostatných budem mlčať , len jednému môjmu priateľovi čo ťaží aj vyváža tantalitovú rudu zo Siera Leone a už si odvykol ako to chodí na SK som rýchle poradil ako neprísť o kontakty a peniaze , hlavne kontakty bez nich je v Afrike škoda podnikať...

Držím ti palce nech sa darí .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
no myslím že to je skôr umelecká tvorba ako šperky a tuším aj spievala, ak sa nemýlim,ale informácie mám z druhej ruky ked mi bolo poradené aby mi ukázala ako sa facetuje,ale už som sa do toho dostal,takže som ju neoslovil
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 14. 1. 2018, 20:28. »
Registrovaný uživatel
Hrať to viem sú kapela či spieva to neviem , teoreticky aj prakticky je to možné , smerom od nich , ale rastú pekné bukové hríby ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Na fasetové broušení nemám ani hlavu ani ruce.
Ale zeptám se. Kolik stojí taková "hračka"?
Registrovaný uživatel
Záleží hodne na značke + na tom čo chceš robiť a v akej kvalite , dôležité sú doplnky .
Počul som aj o tom , že si kúpi iba fazetér ostatné doplnky si dokončí svojpomocne ...

Čiže od 25 do 400 tisíc ,pokiaľ ešte ide o tepelnú úpravu pripočítaj ďalších 450 tisíc ,pokiaľ máš záujem preskočiť do inej úrovne tam sa cena pohybuje od 3 mil . a viac ,ale to už je iná liga. ;) cenu píšem na ČK.

Mne čo ja mám príslušenstvo na moje hobby úplne postačuje.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 15. 1. 2018, 11:37. »
Registrovaný uživatel
https://topnawebe.sk/top-20-nerastov-a-vzacnych-kamenov-ktore-vas-ohromia-svojou-krasou/
Registrovaný uživatel
opal napsal
Na fasetové broušení nemám ani hlavu ani ruce.
Ale zeptám se. Kolik stojí taková "hračka"?


nuž taká ULTRA TEC V5 - 5000 € + dokúpiť kotúče,dopy a podobne.
http://www.ultratec-facet.com/PDFs/Plist.pdf


ale najlacnejšia a nie digitálna mašinka sa dá kúpiť 750-1500€
https://www.aliexpress.com/item/gem-faceting-machine-polishing-flat-grinding-machine-jewelry-jade-stone-Angle-machine/32831093788.html
Registrovaný uživatel
Díky za odkazy. Kupovat nechci. Věděl jsem, že před lety stál "levný" kvadrant 100 000.
Registrovaný uživatel
Plus DPH , pokiaľ nechce niekto chodiť do krčmy , ale rád ponocuje :D dobrá investícia. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
takže konečne dokončený skúšobný rose quartz-Madagaskar. váha presne 6ct rozmer 10,8x10,8x8,7 ,musel som ho trošku podbrúsiť kedže sa odštiepilo trošičku na rohu. na to že ma dosť inklúzií je to pekne ružový kamienok,takže tie väčšie bez inklúzií,alebo len s minimom budú velmi coool :D . tam kde sa prejavujú inklúzie je taký ako zahmlený. pre porovnanie s citrínom IF kvality je vidieť rozdiel v briliancií,ale potreboval som vedieť či sa oplatí investovať do farby. čakal som že to bude velmi bledé,ale je to paráda. ružová je momentálne žiadaná a to až tak že prepalujú ešte aj imperial topazy na rúžovú /magory/

https://www.youtube.com/watch?v=r1zh8tYfihU

https://www.youtube.com/watch?v=AIoyLO5v-BM

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pozháňaj surovinu ruženín Madagaskar a je to , prípadne padparadžu ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Když někdo rád ponocuje...
Ve 2 hodiny v noci zazvonil soused. Já se tak lekl, že mi málem vypadla vrtačka z ruky :mrgreen:
To je vtip, ale leštím kotoučem na vrtačce. Tak možná někdy ...
Kde by se dal sehnat filcový kotouč na leštění 15-20 cm průměr? U nás mají jenom 10.
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 17. 1. 2018, 14:30. »
Registrovaný uživatel
Mrkni sem : http://www.polpur.cz/polpur/eshop/7-1-MINERALOGIE/11-2-Nastroje-bez-abraziv/5/121-Filcovy-kotouc-NP
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1