Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Vykupminci.cz
Numisargo

Hezké kamínky

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Korunka - Barma je Barma.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
Caco, můžu se zeptat, jakej máš motor na té své brusce? Myslím výkon... Konečně i já ten svůj stroj pomalu dokončuju, ale myslím že motorek to bude chtít silnější než cca 120W...? ;)


jednosmerný 250W 12V ,niečo ako toto ,ten mám v úmysle kúpiť ako další

https://www.ebay.com/itm/350W-Permanent-Magnetmotor-Frei-Energie-Generator-Perpetuum-Mobile-DC-24V-Elektr/173009320379?hash=item284828b9bb:g:DToAAOSwySlaISqp
Registrovaný uživatel
díky, já tam zkoušel motorek z auta z ventilátoru u chladiče ;) Má sice jenom nějakých 120-150W, ale mám to zpřevodovaný hodně do pomala, tak to celekm zvládá. Koukal jsem na Tvoje videa a ty ten kotouč taky dost zpomalíš, když se o něj trochu opřeš, že? No uvidíme co ukáže praxe, nakonec motor se dá vyměnit vždycky ;-)
_______________
Registrovaný uživatel
nj občas zatlačím a dokážem kotúč zastaviť,ale to už je pri tupom kotúči aj pri čerstvo novom 180-ke to pri troche zatlačenia zastavíš,ale brúsenie je o cite,treba tlačiť jemne a neštiepy ti na hranách a nezoderieš kotúč velmi rýchlo. ja nahrubo opracujem na 180-ke /väčšie kamene/ a potom bud idem na predleštiaci 1000,alebo 3000-ku,alebo pri menších kamenoch na 600-ke a potom predleštenie. až by si používal sintrovaný kotúč,tak kamoš používa 600-ku a potom ide na leštenie a funguje mu to super
Registrovaný uživatel
Safir Kambodza 3,25 ct,bez uprav :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tvoja práca mifell ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ne brouseno v Pailinu :)
grofik napsal
Tvoja práca mifell ?
Registrovaný uživatel
OK. si na bleskovej služobke ? ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Kazdorocni navsteva :)
grofik napsal
OK. si na bleskovej služobke ? ;)
Registrovaný uživatel
Do jari si vo svojom živle... :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Topaz 3.8ct po dlouhe dobe zase u stroje :) :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paráda! A já už konečně taky u stroje, trénuju ale zatím jenom na křemenech. Brazilák z tromlovanýho valounku (42ct) ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) jezevec v 25. 12. 2018, 16:13. »
Registrovaný uživatel
Hmmm ten je krasny ;) nahodou kremen je dobra skola hlavne lesteni ;)
jezevec napsal
Paráda! A já už konečně taky u stroje, trénuju ale zatím jenom na křemenech. Brazilák z tromlovanýho valounku (42ct) ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky ;) S leštěním jsem dost bojoval (teda vlastně i se vším ostatním :lol: ), zkoušel jsem měď, cín, teď leštím na plexiskle a mixuju cerox s diamantem... přijde mi o něco lepší než to cédéčko, ale uvidíme, všechno je ve fázi vývoje, zkoušení a testování. Mám na to čas až teď, hraju si teprv týden, zatím mám asi 10 kamínků ;) Zítra třeba něco vyfotím...
_______________
Registrovaný uživatel
Pekne sa nám to rozrastá .

Blahoželám Páni.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
brazilský "citrín" (pálený ametyst), 6.25 ct ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
moc pekne to mas ;)
jezevec napsal
brazilský "citrín" (pálený ametyst), 6.25 ct ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Turmalin Mosambik 2.38ct (nerezal jsem ho :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mifell sa ti žije , keď si pri zdroji... ;)

My tu môžeme pracovať len stým materiálom čo sa občas objaví na "placi"... :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
:) :) jsem rad ze mam moznost delat co me bavi ;)je treba hledat jako vsude a jit tomu stesticku trosku naproti :D
grofik napsal
Mifell sa ti žije , keď si pri zdroji... ;)

My tu môžeme pracovať len stým materiálom čo sa občas objaví na "placi"... :D
Registrovaný uživatel
5,8ct Sunset turmalin Tanzanie (reka Umba) :) silny dichromaticky efekt s prichuti chromia :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mifell napsal
:) :) jsem rad ze mam moznost delat co me bavi ;)je treba hledat jako vsude a jit tomu stesticku trosku naproti :D
grofik napsal
Mifell sa ti žije , keď si pri zdroji... ;)

My tu môžeme pracovať len stým materiálom čo sa občas objaví na "placi"... :D



Držím ti palce , súhlasím za "pecou" nenájdeš nič ,
pred dvomi rokmi nemať obojstranný zápal pľúc určite ešte idem niekam do sveta pozrieť nejakú lokalitu ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No jo, moc hezký kameny! Ten materiál a možnosti Ti mifell fakt závidím ;)
S tím focením bojuju snad víc jak s broušením, zkusil jsem to zas trochu jinak a vyfotil jeden brazilskej ametyst (5.2 ct), ten jsem pokazil až úplně nakonec, moc jsem ubral tabulku :roll: a končně taky jeden můj kamínek, olivínek ze Smrčí, 0.35 ct ... to jenom na zkoušku, mám i větší, ale na ty ještě chvilku nešáhnu :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
Díky ;) S leštěním jsem dost bojoval (teda vlastně i se vším ostatním :lol: ), zkoušel jsem měď, cín, teď leštím na plexiskle a mixuju cerox s diamantem... přijde mi o něco lepší než to cédéčko, ale uvidíme, všechno je ve fázi vývoje, zkoušení a testování. Mám na to čas až teď, hraju si teprv týden, zatím mám asi 10 kamínků ;) Zítra třeba něco vyfotím...


nj kremene ,granáty v pohode s oxidmi na plexiskle/cd/ turmalíny,zirkony,safíri atd. med,alebo cín,zinok s diamantom. ide to aj s oxidom,ale príšerne pomaly a samozrejme množstvo vody podla otáčok,je to zvyk a skúšanie :mrgreen: ,ale zábavka fajn
Registrovaný uživatel
jo, všechno je to zvyk a skúšanie, momentálně jsem zpátky na cínu ;) Zatím pořád něco kazím... zatím jsem třeba skoro všude ubrousil tabulku víc než měla být, jako třeba na tom ametystu výše :roll: No a taky se teď učím brousit ty malý drobky pod 5 mm ... velký kameny jsou pohoda, ale tohle je někdy boj :shock:
Ale chtěl jsem se zeptat - někde jsi tady psal, že když přepočítáváš úhly pro různý druhy kamene, děláš to v GemCadu... když mám soubor co v tom přímo otevřu, jde to tak že jenom změním hodnotu RI a udělá mi to správnej diagram, nebo je to složitější?
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) jezevec v 31. 12. 2018, 0:19. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1