Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Vykupminci.cz
Numisargo

Hezké kamínky

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dady napsal
tie verdelity tam boli aj svetlejsie aj tmavsie mal to na takej podsvietenej podlozke cize bolo to dobre vidno


Prosvícený vypadaji hezky, ale dostat do nich světlo výbrusem, to je horší ;) Jestli ale měly 4mm sílu, bylo to malý, nalistuj si pár stránek zpět, mifell sem dával výbrus tmavýho turmalínu, jak by měl vypadat... na to potřebuješ hodně materiálu i na výšku.
tady třeba: https://www.fler.cz/zbozi/turmalin-mozambik-1-09-ct-6-9x4-5x3-8-mm-10120448
opal - jsou zase omlácený a pořád dost tmavý, jde ale jen o tvar výbrusu ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Pokiaľ sa profesionálne zaoberať turmalínom tak odrodou paraiba a rubelit .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Slubená fotka kotúčov.
Reverz má ryhovanie , ale to určite viete.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 19. 3. 2019, 20:03. »
Registrovaný uživatel
Aj ja používam Winston, ale zlatý.Najnovšie mi ho ale silno zakazujú používať.Vraj poškodzuje kamene... :)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Aj ja používam Winston, ale zlatý.Najnovšie mi ho ale silno zakazujú používať.Vraj poškodzuje kamene... :)
-s-


některé naopak ... dvě, tři krabičky a z křišťálu je záhněda :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
Páni dlhoročné investície , kávička a cigaretka musia byť , hoci aj o pol noci... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Z pľúc.... :)
-s-
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Páni dlhoročné investície , kávička a cigaretka musia byť , hoci aj o pol noci... ;)

Aj ja im to tvrdím. Oni si však melú svoje. Vraj mi niekto klope na dvere. :shock:
A ja nič nepočujem..
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
grofik napsal
Páni dlhoročné investície , kávička a cigaretka musia byť , hoci aj o pol noci... ;)

Aj ja im to tvrdím. Oni si však melú svoje. Vraj mi niekto klope na dvere. :shock:
A ja nič nepočujem..
-s-


Nedaj sa Stani. Mne v padesiatke lekár odporúčal prestať fajčiť , ale ako mám piť kávu bez cigarety to poradiť nevedel... :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
To zdravotníctvo je fakt v troskách, keď tam pôsobia takí amatéri. Poslal si ho naspäť na štúdiá?
-s-
Registrovaný uživatel
Hmmm to ešte aká múdra bola sesternica v Liečebnom dome v Smokovci ,keď som chodil na preliečenia .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
:)
Už to tu nepleveľme, nechcem, (ani nebudem,) vám kaziť tému. V tichosti si budem čítať..
-s-
Registrovaný uživatel
mifell ako hlavný prispievateľ rôznorodých odrôd kamienkov určite je už na ceste do EU .
My ostatní fotky vkladáme sporadicky , tak v pohode...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Než Mifell dorazí, tak jedna fotka od oslíka, který neví co je to verdelit. :D
Jaspis z Českého ráje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezkej ;)
Já teda taky něco přidám... jednu právě dokončenou záhnědu ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Pekné práce páni , gratulujem.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pěkná, jak dlouho trvalo vybroušení?
Registrovaný uživatel
Tož díky, on hlavně ten diagram je dobrej. Je to zas designér Akhavan, zatím všechno co jsem od něj zkoušel se mi vyloženě líbí...
Ten čas, no to je otázka... nedělal jsem ho v kuse a samozřejmě to neměřil. Furt si říkám, že si to musím zapisovat, ale nikdy k tomu nakonec nedojde :? Fakt nevím, jeden večer spodek, druhej večer vrch, hrubým odhadem 5-6 hodin? Je to větší kámen (23mm, 37ct) a mám už dost jetý kotouče, takže hrubej tvar trval dýl, taky leštění (nevím proč) šlo nějak pomalu, ale jinak hladký průběh, čili žádná chyba a následný opravování, přesně tak, jak bych si to přál pokaždý ;) ... většinou to tak ale není :lol:
_______________
Registrovaný uživatel
opal napsal
Než Mifell dorazí, tak jedna fotka od oslíka, který neví co je to verdelit. :D
Jaspis z Českého ráje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Ohľadne nevedenia odborného mena pri viac odrodovom neraste by som si ťažkú hlavu nerobil , základný názov je turmalín...
aj majster tesár sa občas utne.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nemám chlievik na otázku , preto sa ospravedlňujem,
poradíte správne otáčky pre brúsenie skla ,
prípadne na čo si dať pozor???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jako do fasetovýho výbrusu? To myslím že stejně jako křemeny, jen není tak tvrdý tak to půjde líp. Mám plnou krabičku různejch krásně barevnejch skel z potoků i z polí, ale nějak mi to přijde vyhozenej čas to brousit ;)
Otáčky si musíš prostě vyzkoušet a osahat, myslím je jedno na jakej kámen... já když dělám hrubej tvar, dám hrubší kotouč a otáčky zvednu, na dolaďování jedu na jemným v desítách otáček/min., nevím kolik, ale prostě úplně pomaličku... malý kamínky už od hrubování jemným (1500-3000#) a taky pomalu, totéž pak leštění... ale to asi nejde popsat, vyzkoušej a myslím že brzo si to najdeš citem sám ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Oprava otázky , myslel som také sklo .

Aké sú najlepšie otáčky môj rozsah otáčok na jednom náradí je od 500 do 10 000.

Mám originál dva kotúče na brúsenie skla ,ale žiadnu skúsenosť... :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
:mrgreen: koukám jsi všestranný ;) No tak to opravdu netuším a po pravdě ani tušt nechci, brousit tohle sklo nemám v úmyslu ;)
Jako laik bych na to vzal dremla s diamantovým kotoučkem a otáčky zas prostě zkoušel a hledal ty ideální ;)
_______________
Registrovaný uživatel
V rámci barterovej výmeny som dostal originál kotúče na brúsenie skla , nakoľko ja krystálové sklo môžem :D a dnes v záložniach kúpiš za "hubičku" kvalitné odlievané veci , potom prečo nie pokiaľ mám priestor aj náradie...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jako laik bych na to vzal dremla s diamantovým kotoučkem. Správně.
Jestli chceš postupovat jako profík, tak zadej do vyhledávače kuličský stroj. Tam by měl být popis technických parametrů.
U Děčína je jeden použitý na prodej (380V).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Hezké kamínky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1