Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Historie, články, knihy..

Vykupminci.cz
Numismatika

Historie, články, knihy..

Moderátoři: Altmann.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
https://nasregion.cz/__trashed-5-121222/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Tak nějak v souladu s mym názorem.

Taky zajímavá věc, o těhlech provládních demonstracích (podpora Říši) se moc nepíše a nemluví.
Ale proč né, znovu to zkusit mimo tlachárnu ...
Registrovaný uživatel
No jo, jak to zapadne, už to nejde najít. To je jen výstřel do tmy tzv. :D
Založit speciální oddíl by bylo fakt dobré, ale to by asi musel pan Jindra centrálně, nevím.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
https://www.ustrcr.cz/uvod/audio-nebo-videozaznamy-k-historickym-tematum/audio-archiv-manifestace-vaclavske-namesti-420703/

Taky zajímavá věc, o těhlech provládních demonstracích (podpora Říši) se moc nepíše a nemluví.

,, Koho chleba jiš, toho píseň zpivej,, ....
Myslím, že většina zúčastněných byli pracující, nedobrovolně dorazili s podniku, které jak známo fungovaly pro říši..
Samozřejmě nepopírám, že tam bylo plno více či méně fanatických podporovatelu říše..
Registrovaný uživatel
Já právě nedávno narazil v knize na zmínku o dopisech, které dělnictvo nadšeně posílalo k rukám Heydricha.. On si je získal, proto byl nebezpečnej. Navyšoval jim příděly za dobrou práci, stavěl zotavovny.. Tam hrozila masová nadšená kolaborace.
Já právě nedávno narazil v knize na zmínku o dopisech, které dělnictvo nadšeně posílalo k rukám Heydricha.. On si je získal, proto byl nebezpečnej. Navyšoval jim příděly za dobrou práci, stavěl zotavovny.. Tam hrozila masová nadšená kolaborace.

Proč to nepřiznat. Stalo se, dělníci měli extra premie, podnikovou rekreaci, podnikového lékaře. Také ty sabotáže to není tak horké. Za prachy udělá průměrný Čech bohužel vše. ALE toto vše později soudruzi převzali v novém státě. Je dobré si to připomenout neb i člověk zkušený a znalý to nemusí znát. Jo to byla doba, kdy Zlín vyráběl boty pro armádu, lidé tam vzpomínali jak se měli dobře. Nevěříte? Jsem Holešovák a znám to z vyprávění.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
https://nasregion.cz/__trashed-5-121222/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Dovolil jsem si si vložit zajímavý komentář, který se nachází níže pod článkem mezi dalšími vcelku negativními..

KOPÍROVÁNO....
Američané díky masivnímu bombardování i s použitín napalmu a atomovek zabily a zmrzačily mnohem více obyčejných lidí (miliony) než všechny ostatní státy, které bojovali ve 2. světové válce dohromady. Takže jejich generálové, kteří o tom rozhodovaly, byly stejní a dokonce horší zločinči jako odsouzení nacisté, protože měli na svědomí horší genocidu než SS a nacisté. A nikdo z nich nebyl nikdy potrestán za válečné zločiny. Přitom pro některé by bylo i málo zavřít je v Černobilu a potom je nechat bez pomoci pomalu umírat.
Dokonce i diktátor a zločinec Stalin odmítal za války masivní bombardování civilních cílů a používání podobných látek jako byl americký napalm. Američané napalmem vypálili všechna větší japonská města i se skoro 1/4 obyvatel, která při tom byla upálena a nebo podlehla zraněním. Ve srovnání s tím je i počet civilných obětí nacistů malé číslo.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Paul napsal

Proč to nepřiznat. Stalo se, dělníci měli extra premie, podnikovou rekreaci, podnikového lékaře. Také ty sabotáže to není tak horké. Za prachy udělá průměrný Čech bohužel vše. ALE toto vše později soudruzi převzali v novém státě. Je dobré si to připomenout neb i člověk zkušený a znalý to nemusí znát. Jo to byla doba, kdy Zlín vyráběl boty pro armádu, lidé tam vzpomínali jak se měli dobře. Nevěříte? Jsem Holešovák a znám to z vyprávění.

Paule i Altmanne.. Máte pravdu,vzhledem k válečné době to bylo pro dělníky pracující pro říši určitý nadstandard, ale samozřejmě nebylo to zadarmo, nadměrná práce a určitá oddanost..
Registrovaný uživatel
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-cesko-konev-nacismus-hitler.A190913_112514_zahranicni_remy

ovšem toto je drzost...
Paul napsal

Dovolil jsem si si vložit zajímavý komentář, který se nachází níže pod článkem mezi dalšími vcelku negativními..

KOPÍROVÁNO....
Američané díky masivnímu bombardování i s použitín napalmu a atomovek zabily a zmrzačily mnohem více obyčejných lidí (miliony) než všechny ostatní státy, které bojovali ve 2. světové válce dohromady. Takže jejich generálové, kteří o tom rozhodovaly, byly stejní a dokonce horší zločinči jako odsouzení nacisté, protože měli na svědomí horší genocidu než SS a nacisté. A nikdo z nich nebyl nikdy potrestán za válečné zločiny. Přitom pro některé by bylo i málo zavřít je v Černobilu a potom je nechat bez pomoci pomalu umírat.
Dokonce i diktátor a zločinec Stalin odmítal za války masivní bombardování civilních cílů a používání podobných látek jako byl americký napalm. Američané napalmem vypálili všechna větší japonská města i se skoro 1/4 obyvatel, která při tom byla upálena a nebo podlehla zraněním. Ve srovnání s tím je i počet civilných obětí nacistů malé číslo.

Jo diskuzi jsem tam četl. :D a i reakce. Tenhle post nemá smysl komentovat, on Stalin ani nemohl bombardovat..Neměl strategický letectvo..

Jinak srovnávat to s genocidou atd. je absudrní. Navzdory všemu válku začlo Německo a Japonsko, kdo seje vítr, sklízí bouři.
« Poslední úpravu provedl(a) Paul v 13. 9. 2019, 11:47. »
Registrovaný uživatel
Já to nechtěl upravovat natož komentovat, ale něco na tom pravdy je.. ;)
Moderátor
Paul napsal
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-cesko-konev-nacismus-hitler.A190913_112514_zahranicni_remy

ovšem toto je drzost...

Je to smutné, přitom stačilo tak málo, odsunout Koněva se slávou na Olšanské hřbitovy já bych byl pro a ostatní také, stačilo by jen trochu rozumu. Bohužel Kolář si myslel, že je genius. Četl jsem a je to smutné čtení. Nejsme náckové, ale hned po 15 březnu 1939 musel židovští herci z divadel, úředníci z úřadu. Prostě zde to byla asi pýcha pana Koláře. Mohl mít slávu tím, že pro Koněva vybral lepší místo. Neříká se tomu : Užitečný idiot?
Registrovaný uživatel
Já myslim, že je to úplně mimo. Ale bombardování měst bylo samozřejmě peklo a hnus..Jenže oni válku nezačali..Měli právo agresory vymazat z povrchu, za genocidu židů a "podlidí" Němci, za genocidu všeho živýho kterou prováděli Japonci... Nešlo to v rukavičkách.
Paul napsal

ovšem toto je drzost...

Je to smutné, přitom stačilo tak málo, odsunout Koněva se slávou na Olšanské hřbitovy já bych byl pro a ostatní také, stačilo by jen trochu rozumu. Bohužel Kolář si myslel, že je genius. Četl jsem a je to smutné čtení. Nejsme náckové, ale hned po 15 březnu 1939 musel židovští herci z divadel, úředníci z úřadu. Prostě zde to byla asi pýcha pana Koláře. Mohl mít slávu tím, že pro Koněva vybral lepší místo. Neříká se tomu : Užitečný idiot?

Socha je majetkem čistě Prahy 6, můžou si s ní dělat, co uznají za vhodné. (Já bych byl pro referendum) Reakce a lhaní Rusů, lži o referendech, teď že jsme na prahu nacismu..To je na diplomatickou roztržku.

Na druhou stranu, u nás je na hřbitově socha vojána Rudý armády a ta mi nevadí. Byla na náměstí, odsunuli ji na hřbitov a místo ní je teď Masaryk...

Mimochodem, i v Praze 6 po "osvobození" začlo zatýkání bývalých emigrantů a dalších lidí...Semleli je pak rusáci v gulazích..

cituji

Sovětská kontrarozvědka Směrš, údajně s Koněvovým tichým souhlasem, v květnu 1945 z Prahy a okolí odvlekla stovky československých občanů ruské národnosti, kteří odešli do exilu po bolševické revoluci v roce 1917, mezi nimi i bývalého carského důstojníka a československého generála ruského původu Sergeje Vojcechovského.
Neomluvitelný. Dodnes se ani nikdo neomluvil..To aspoň skopčáci se omlouvaj kudy choděj...

Jaký měl Sovětský Svaz právo vraždit naše občany, jejichž vina byla jen útěk před komunismem? A Koněv tomu přihlížel, tomu to bylo u prdele..Proto odstranění sochy má svůj důvod.
« Poslední úpravu provedl(a) Paul v 13. 9. 2019, 12:36. »
Registrovaný uživatel
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-konev-cesko-socha-praha-6.A190913_120343_domaci_remy

a už je tu diplomatická krize,,,těší mě to :) Co si vůbec dovoluje cizí stát nám radit, jak nakládat se sochou z našich peněz? :shock:
Jinak upřímně, já bych na sochu Koněva koukat nechtěl...Ta obhajoba, že byl voják a poslouchal rozkazy..Tak se obhajovali nacisti v Norimberku..a dostávali provaz....

Na druhou stranu, u nás je na hřbitově socha vojána Rudý armády a ta mi nevadí. Byla na náměstí, odsunuli ji na hřbitov a místo ní je teď Masaryk...

Mimochodem, i v Praze 6 po "osvobození" začlo zatýkání bývalých emigrantů a dalších lidí...Semleli je pak rusáci v gulazích..

cituji

Sovětská kontrarozvědka Směrš, údajně s Koněvovým tichým souhlasem, v květnu 1945 z Prahy a okolí odvlekla stovky československých občanů ruské národnosti, kteří odešli do exilu po bolševické revoluci v roce 1917, mezi nimi i bývalého carského důstojníka a československého generála ruského původu Sergeje Vojcechovského.

Tento pan generál převyšoval snad všechny další naše generály, byl připraven k obraně své nové vlasti, byl to pro mně hrdina,. Dokonce nechtěl žádnou spolupráci s ROA, bohužel jeho synové se zaangažovali. Jeho velký průser byl ten,že dokázal porazit Rudou armádu a to se neodpouští. Vzdělaný, inteligentní chlap. Tím chci říci, že to byla daná doba a měli dokonce souhlas pana Beneše. Ne písemný, ale nikdo neprotestoval.Beneš odsuzoval vše a všechny, kteří jej převyšovali ( např. bývalí RU důstojníci). Paule, berte to jako jisté info, doplnění, nerad bych zase vyvolal bouři ve sklenici vody.
Moderátor
Paul napsal
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-konev-cesko-socha-praha-6.A190913_120343_domaci_remy

a už je tu diplomatická krize,,,těší mě to :) Co si vůbec dovoluje cizí stát nám radit, jak nakládat se sochou z našich peněz? :shock:

Můžeme poděkovat panu Kolářovi, někdo mu to poradil a on si nabil ústa.
Moderátor
Paul uz iny nebude ma schojich favoritov a smitec...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Odznaky » Historie, články, knihy..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1