Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Historie, články, knihy..

Vykupminci.cz
Numismatika

Historie, články, knihy..

Moderátoři: Altmann.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Paul napsal
https://www.forum24.cz/putin-opomenul-ze-moskva-obchodovala-s-nacisty-zatimco-britanie-bojovala/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Když a, tak i b, USA jejich firmy dodávali materiál celou válku, Neutrální Švýcarsko a Švédsko hodně pomáhali, to je zbytečně dokazovat si kdo má větší "péro" Spojenci prostě vyhráli.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Měl by jste to vysvětlit. O pomoci z USA a Anglie je to jasné. Ale ona se opravdu blíží doba, kdy bude Rusko označena za stát, který začal válku.

Jakékoli události nelze posuzovat jednostranně a já jsem pouze reagoval na váš zkratkovitý závěr.

Sovětský svaz odnesl válku největším dílem. V prvních měsících války šel od jednoho neúspěch ke druhému a trvalo poměrně dlouhou dobu, než se jeho situace zkonsolidovala. K této konsolidaci a následnému obratu ve vývoji války pomohla i spojenecká pomoc. Bez této pomoci by šel vývoj možná trochu jiným směrem. Tuto otázku ale nechci řešit, protože má mnoho neznámých, které by se zakládaly na pouhých spekulacích.

To je podle mého názoru pohled, který se zakládá na nějaké historické pravdě bez postranních preferencí jednoho, či druhého atd.
Altmann napsal
Měl by jste to vysvětlit. O pomoci z USA a Anglie je to jasné. Ale ona se opravdu blíží doba, kdy bude Rusko označena za stát, který začal válku.

Jakékoli události nelze posuzovat jednostranně a já jsem pouze reagoval na váš zkratkovitý závěr.

Sovětský svaz odnesl válku největším dílem. V prvních měsících války šel od jednoho neúspěch ke druhému a trvalo poměrně dlouhou dobu, než se jeho situace zkonsolidovala. K této konsolidaci a následnému obratu ve vývoji války pomohla i spojenecká pomoc. Bez této pomoci by šel vývoj možná trochu jiným směrem. Tuto otázku ale nechci řešit, protože má mnoho neznámých, které by se zakládaly na pouhých spekulacích.

To je podle mého názoru pohled, který se zakládá na nějaké historické pravdě bez postranních preferencí jednoho, či druhého atd.

ANO, s Vaším názorem zcela souhlasím, je to přesné. Myslím, že od tohoto bodu bychom se mohli na mnohém sjednotit.
Registrovaný uživatel
prokazujeme axiom..jistá zacyklenost.
Ano jistá zacyklenost tu je. ;) Tak ji zkusím posunout další knihou. O 2. světové válce a o období krátce po ní stále koluje řada polopravd, dezinformací, propagandy. Přitom dříve tajné skutečnosti už dávno nejsou tajné, A jsou pěkně chronologicky popsány v této knize.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nás na škole učili, že čas neexistuje...
Registrovaný uživatel
Příběh Husáka je všeobecně známý. Karlo Štajner (komunistická strana Jugoslávie) nemusel na té Sibiři být. Stačilo udělat jedinou věc - podepsat.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
[quote=ferovyobchodnik]
Existuje prostoročas - čas je pevně spojen s prostorem.
A na jednom místě čas skutečně neexistuje. To místo se jmenuje singularita.[/quote=ferovyobchodnik]
Registrovaný uživatel
opal jo, tohle je dobrá knížka (Štajner), jen je hrozně malá a miniaturní písmena, očistec pro oči.. jinak ale nikdy nezapomenu na čínskej kontingent vězňů, kterej z exkrementů vybíral neztrávený zbytky luštěnin a po úpravě opětovně konzumoval..strašný podmínky.

Bojovali za vlast

V kostce ukázka jak se ruská armáda učí bojovat, je to ústup ke Stalingradu bez příkras. Podle knihy Šolochova s opravdu dobrými herci.
Mimochodem zkuste ( mně) doporučit filmy, které máte rádi i Vy. Nejde o modernu, snad více o klasiku.
Registrovaný uživatel
Já na ty filmy moc nejsem. Mám doporučovat jenom válečné?
Noční čarodějnice, Rommel, a já si ještě vzpomenu :D
Registrovaný uživatel
Dobrejch válečnejch filmů je minimum..

Co pamatuju Band of Brothers je kvalitně udělaný.

https://www.csfd.cz/film/70341-bratrstvo-neohrozenych/prehled/

ono 94% je hodnocení zasloužený..

nebo Dopisy z Iwo Jimy...
[quote=ferovyobchodnik]
Existuje prostoročas - čas je pevně spojen s prostorem.
A na jednom místě čas skutečně neexistuje. To místo se jmenuje singularita.

Časoprostor je jen berlička.. čas není[/quote=opal]
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Dobrejch válečnejch filmů je minimum..

Co pamatuju Band of Brothers je kvalitně udělaný.

https://www.csfd.cz/film/70341-bratrstvo-neohrozenych/prehled/

ono 94% je hodnocení zasloužený..

nebo Dopisy z Iwo Jimy...

Jojo, to bylo koukatelne. Teď v týdnu budu mít čas na nějaké filmy, tak su zvědav co najdu
Moderátor
Neuděláme si z toho filmotéku, ale doporučím černobílou verzi:
A jitra jsou zde tichá
Na západní frontě klid
Potom film
Jdi a dívej se
Pianista
Volyň 2016
Já vím jste mladí, ale pokud se budete nudit???
Nemusí to být jen o válce
Registrovaný uživatel
https://nafilmu.cz/2019/10/1917-drsna-valecna-podivana-od-rezisera-skyfallu-v-jednom-neprerusenem-zaberu/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

na tenhle film se těšim. z první války jich je žalostně málo.
https://nafilmu.cz/2019/10/1917-drsna-valecna-podivana-od-rezisera-skyfallu-v-jednom-neprerusenem-zaberu/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

na tenhle film se těšim. z první války jich je žalostně málo.

8) Myslím, že se nás těší více. Kdo jste neviděl Na západní frontě klid z roku 1936, zkuste to. Rozhodně to je velmi dobře zpracované.
Registrovaný uživatel
O válce je hromada knih. Uplynula dlouhá doba a pisálci se nějak živit musí. Opravdu kvalitních knih moc není. Myslím že mezi dobré patří tato. Autoři přímí účastníci. Je dobře popsána příprava i průběh a vyjmenovány chyby v plánování i provedení operace.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
To je z pohledu Japonců hádám dle autorů..
Takový knihy jsou vzácný..
Já bych doporučil Africký tažení z pohledu Italů..Tahle kniha byla dost zásadní v mý četbě, poopravil jsem na Italy pak názor dost razantně.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
Trochu toho populárního, to Japonsko je masakr ;-) https://www.idnes.cz/xman/styl/operace-pike-downfall-rubber-japonsko-baku-brazilie-druha-svetova-valka.A191007_131108_xman-styl_fro
Registrovaný uživatel
Kdy začne ta Turecko-Kurdská válka? Smutná záležitost a opět zklamání z postoje USA. Kurdové si za boj proti IS zasloužej podporu..Turek jen čuměl..a teď taková blamáž.
Trochu toho populárního, to Japonsko je masakr ;-) https://www.idnes.cz/xman/styl/operace-pike-downfall-rubber-japonsko-baku-brazilie-druha-svetova-valka.A191007_131108_xman-styl_fro

FO, opravdu zajímavé a doporučuji pročíst. On ten rok 1939 nebyl opravdu jednoduchý. Děkuji za info.
Moderátor
https://www.valka.cz/Medaile-Za-tazeni-v-Jiznim-Atlantiku-t88281

Zde je trocha povídání k Brazílii a ukázka medaile, kterou brazilští piloti obdrželi. Ona ta válka fakticky zasáhla celý svět.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
zajímavé

Obrázky:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 > »

Sběratel.com » Odznaky » Historie, články, knihy..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1