Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Historie, články, knihy..

Vykupminci.cz
Numismatika

Historie, články, knihy..

Moderátoři: Altmann.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
"pochodu"
První největší genocidu v novodobých dějinách provedli Turci na Arménech počátkem minulého století...

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A9nsk%C3%A1_genocida
Moderátor
https://www.novinky.cz/kultura/clanek/frantisek-kotleta-radi-dal-jeho-stalingrad-je-plny-nasili-a-vulgarity-40300130?dop-ab-variant=3&seq-no=5&source=hp

Toto do historie nepatří, ale již se čte. Bez poznámky
Registrovaný uživatel
Quentin Tarantino.... ;)
Moderátor
Já mám rád práci či zábavu na mapách. Toto je mapa bojiště u Petrohradu. Bílí útočí a rudí Rusí brání. No, ale to jsem nechtěl říci. Pokud máte průsvitku a podíváte se na rozložení Wehrmachtu (Italů a Finu) celkem nám hlavní směr souhlasí. Ono mnohdy\ i průměrný generál dokáže bránit či útočit, pokud má kvalitní rozbor bojiště, zde konkretně v roce 1919
Například na Krymu v letech války Manstein tyto znalosti znal a poučil se, sověti proto měli problémy. Studium bojiště já považuji vždy za zajímavé, lepší než Sudoko, nebo křižovka. Bohužel těžko se shání čisté mapy carského Ruska či pobaltských států.
Je to jen hra, :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Altmann jsem na stejně, mapy mám taky rád. Rozložení sil u Stalingradu nebo u Kurska namaluju i o půlnoci.
Altmann jsem na stejně, mapy mám taky rád. Rozložení sil u Stalingradu nebo u Kurska namaluju i o půlnoci.

Jsem rád,žena mi říká, že na to jsem již starý, ale maršál Redecký zvítězil v 85 letech svého života. Ještě se mohu snažit.
Registrovaný uživatel
Jo, Radecký je propleskl v Itálii i jako senior...Když se to umí, tak se to prostě umí.
Registrovaný uživatel
Existujou i zajímavý PC hry, jen pro malou skupinu lidí..Tam jsou podrobně udělaný kampaně. Ale ta obtížnost a časová náročnost je drsná..
Nicméně autorům to muselo dát strašně práce, divize, jejich výzbroj, zásobování, počasí... pro cvičení generálního štábu ideální. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://sigrosada.webnode.cz/news/branne-cviceni-nasi-skoly/
:) :) -s- :) :)
Registrovaný uživatel
stani napsal
https://sigrosada.webnode.cz/news/branne-cviceni-nasi-skoly/
:) :) -s- :) :)

Tak tohle si ještě pamatuji, na základce.. Chlébniky a plynové masky... :)
Moderátor
A všimněte si toho skvělého taktického ústupu ... ;)
Moderátor
Legrace sem i patří, ale v pátek jsem si byl koupit el. dečku. tři mladí prodavači od 26 do 35 let,. bříška se jim vlnila. My jsme měli aktivního ředitele a ten nás proháněl. Vzpomínám docela rád, v 8-9 třídě jsme již pozorovali děvčata. Dnešní mládež je i trochu ochuzena. Tedy já si to myslím!
Moderátor
Od té doby co jsem sežral dva vagóny prednisonů taky vypadám jako soudek ... a nenadělám nic. :(
Bratránek měl něco podobnýho. Byl aktivní ve vojsku, v Afghánistánu, teda ne obyčejným vojákem, ale činitelem, poradce na ministerstvu ... a teď by se do něj trefil i zcela slepý talibánec z mnoha kilometrů.
Moderátor
Pavel_III napsal
Od té doby co jsem sežral dva vagóny prednisonů taky vypadám jako soudek ... a nenadělám nic. :(
Bratránek měl něco podobnýho. Byl aktivní ve vojsku, v Afghánistánu, teda ne obyčejným vojákem, ale činitelem, poradce na ministerstvu ... a teď by se do něj trefil i zcela slepý talibánec z mnoha kilometrů.

Je rozdíl mezi veteránem a mladým "klukem". Já již také nejsem žádný drobínek, ale dokázali jsme spát v mrazech a maskovací síti, prostě jsme se hned nepodělali.
Moderátor
Holt, hraní her na PC asi z nikoho trampa neudělá.
Moderátor
Pavel_III napsal
Holt, hraní her na PC asi z nikoho trampa neudělá.

Je to pravda, když vidím ( v představě) svého vnuka jak si kope okop pro ležícího střelce, je mi to jasné. :P
Moderátor
Přiznejme si, že ani taková Jílková (a to je výrazně starší) netušila, a dost možná dosud netuší, jak se pěstují brambory a co to potřebuje.
Moderátor
Tady Hannover řídící věž. K přistání použíjte dráhu 7a!
Kde to je? Prosím o navigaci!
To jste nikdy neletěli do Hannoveru?
Letěli jsme Lancasterem 23. září v roce 43, ale to jsme nepřistávali!! ;)
Přátelé, Vy co máte rádi vojenskou historii, konečně se Rusové podrobněji zajímají o tažení Němců z roku 1941 - 1942 Byl jsem dosti překvapen otevřenosti nakonec i v paměti Guderiana je popis této doby. Tento pán G. se doslova pohádal s Hitlerem neb chtěl pro své vojáky zimní doplňky, které nedostal a byl nakonec odvolán.
Registrovaný uživatel
No. Sama otázka zimního vybavení je zajímavá dřív se tvrdilo, že Hitler Sověty natolik podcenil, že se ani se zimní vybavením nepočítalo. Ale pravdou bude, že za vše může tuším Halder, liknavě prováděl rozkaz vybavení dodat včas a to se zaseklo mezi frontou a týlem. Vojáci Luftwaffe a SS vybavení dostali (resp jejich logistika pracovala pružněji, než u pozemního vojska)

Guderian kvůli tomu nebyl odvolán(že by podával stížnosti nebo se hádal s Hitlerem). Dle jeho pamětí (Guderian - Vzpomínky generála) se pohádal s Klugem (s kterym měl problémy neustále, dokonce se vyzvali na souboj!), ten ho nařkl, že ustupuje bez rozkazu a podává lživá hlášení, Guderian poslal telegram o uvolnění z funkce.. Guderian upadl v nemilost, chtěl ustupovat a nedržet exponovaný pozice u Moskvy.

Tolik říkají jeho sepsané paměti. Tak bych mu věřil ;)

Guderian byl jeden z mála, kterýho chtěl Hitler inzultovat pěstma, natolik se vyhrotila hádka v r.44, po které byl znovu odvolán..A asi jeden z mála, kterej se nebál Hitlerovi vyčítat jeho chyby z očí do očí.

PS: jen můj názor, aby to nevypadalo jako poučování, pravda co píšu to být nemusí. Jen jsem takto vyčetl.
« Poslední úpravu provedl(a) Paul v 14. 11. 2019, 12:07. »
Registrovaný uživatel
Právě jsem dočetl znovu "třicetiletou válku" od Kovaříka.. Zajímavý čtení..Zvlášť Valdštejn a Tilly. Valdštejn byl opravdu mocnej a schopnej, kdyby kejvnul Švédům (probíhala tam dohoda) tak by to byl možná konec Habsburků.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Odznaky » Historie, články, knihy..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1