Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Hodiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Hodiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bude to asi prace nejakeho kutila ze?
Registrovaný uživatel
Bude to asi prace nejakeho kutila ze?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to , jako švarcvaldky z NSR asi kolem 70 tých let...
Registrovaný uživatel
Myslíte? Jde mi o to že nejdou,tak přemýšlím jestli je dát zpravit,nebo je ponechat jako dekor na chatu
Registrovaný uživatel
Marsi napsal
Myslíte? Jde mi o to že nejdou,tak přemýšlím jestli je dát zpravit,nebo je ponechat jako dekor na chatu
Nemají žádnou velkou cenu, nespravujte a dejte na chatu.
Registrovaný uživatel
budem trochu nesúhlasiť s názorom Lachtana.Všetko má cenu.Tieto hodiny nielen že ukazujú čas,pri pohybe kyvadla sa hýbu aj tie dva vtáčiky nad ciferníkom.Takže nie sú to len hodiny na meranie času,ale aj pre potešenie oka.Či si ich necháte alebo nie záleží len od Vás aký máte k nim vzťah.Tá oprava nebude až tak drahá,stačí vyčistiť a dať nové kyvadielko.Ja si myslím že trochu chalupu oživia a vnúčence budú mať radosť sledovať pohyb vtáčikov.
Registrovaný uživatel
Díky všem moc za odpovědi,dám je opravit,přijde mi škoda nechat je viset jen tak ladem.
Registrovaný uživatel
Kutil domácí....................zas se musím zastati Lachtana....................tyto nejsou sběrateli vyhledávány !!! A ptáků je venku dost-myslím v přírodě!!!
Registrovaný uživatel
To mne je jedno,jestli jsou vyhledávány nebo ne,ale jako funkční dekor na chatě u praskajícího dřeva z krbu budou super.
Registrovaný uživatel
Souhlas s Nickem...at vam slouží.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Vypadá to , jako švarcvaldky z NSR asi kolem 70 tých let...


Pánové pozor, dostal jsem se k počítači a ještě jednou jsem si je pořádně prohlédl. Materiál je dřevo že? Je dost možné, že je to domácí výroba,jak bylo řečeno. Ale..když se dívám na provedení strojku, mám dojem,že tohle bude předválečný strojek nebo čtyřicátá léta, nikoliv sedmdesátá. Budou už podle mě docela staré..strojky z padesátých let už byly dělané fabricky a zadní deska byla "tečkovaná" jak to ve fabrice sekali aby plnily procentuální plnění pětiletek :) .
Registrovaný uživatel
Podívej se na ty šišky, takový typ se dělal na pozdějších hodinách. Možná, že je někdo nahradil později šiškami z ruských kukaček a stroj je starší , je to možné. Vím, že v 60 . 70 tých letech byla zadní deska tečkovaná, ale nemusí to být pravidlem. On to stáří Nick možná upřesní, ale mě to fakt připadá pozdější výroba z Německa.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 24. 7. 2017, 20:11. »
Registrovaný uživatel
Šiška je hnus odlitek možná z rusaku..blbe je,ze nemaji kyvadlo.
Registrovaný uživatel
Šiška je vyrábaná pre kukučkové hodiny z Nemecka z 50 rokov až dodnes.Náhodou som si to všimol v predajni u opravára keď som bol meniť baterku v hodinkách.Všimol som si aj cenu takých kukučiek a priznám sa,že ma zalial pot keď som si tú cenu prečítal druhý krát.Kyvadlo nie je problém,dá sa vyrezať aj doma,tam zvykli už dávať drevené vo forme lístka.Tie bodkované platne stroja sú typické pre Ruskú a našu výrobu.Nemci to nezvykli robiť,pre nich to je o jednu výrobnú operáciu navyše a tým aj drahšiu výrobu.
Registrovaný uživatel
https://www.google.sk/search?q=hones+uhren&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwizmLWn-aPVAhVEuRQKHTGkBScQ_AUICigB&biw=1366&bih=638 môžete si pozrieť novú výrobu kolekcie kukučkových hodín.Ceny si vyhľadajte,ale po ich zistení sa Vám začnú páčiť aj ruské kukučky za 100Kč
« Poslední úpravu provedl(a) nick v 25. 7. 2017, 8:54. »
Registrovaný uživatel
S cenama je to v háji. Viděl jsem v antiku secesní pérovky, na netu by šli max. do dvou tisíc. Prodaly se za 5000.
Registrovaný uživatel
bolo treba kupovať kým boli lacné staré hodiny a nie chodiť za babami.Ale sem tam sa ešte niečo pritrafí,je to síce v horšom stave a trochu drahšie ako predtým.
Registrovaný uživatel
No ale kdyby se nechodilo za babama, nenašel bych tu jednu a nedostal se tak k hodinám :mrgreen: . Shání se už holt těžko hodiny, i tyto jednou budou mít cenu. Já mám cíl jasný, čtvrtky houslovky s nejlépe sekundovým kyvadlem.
Registrovaný uživatel
veď práve,ani ja by som bez mojej sa o hodiny nezačal zaujímať.No čo už,škoda že sa nezačalo kupovať v 70. rokoch,vtedy to dávali aj zadarmo,nikto nechcel staré hodiny.Vyhadzovali ich radšej na smetisko ako by im medzi moderným nábytkom/na tú dobu/viseli staré hodiny
Registrovaný uživatel
Ještě jednou děkuji za rady a názory:-)
Registrovaný uživatel
:P

-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Niekto sa tu hrá.... :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Stani................neplet si "hovinek21" a bobinek21.......................čau ty starej barde!!!!!!
Registrovaný uživatel
Oběma je asi jasné, kdo to je ne ? Alespoň já si myslím, že to je on...
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Oběma je asi jasné, kdo to je ne ? Alespoň já si myslím, že to je on...
Taková malá dětská pomsta od G17 si myslím. Jsem zvědavý čím se pomstí mě, třeba bych mohl být PLACHTAN :mrgreen: :lol: :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Hodiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1