Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Hodnota obrazu

Vykupminci.cz
Numisargo

Hodnota obrazu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím chtěla bych určit hodnotu tohoto obrazu.Děkuji Nováková

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
traumaticky sen o jidle z protektoratu BuM...
Registrovaný uživatel
Má tento obraz nějakou cenu???Děkuji
Moderátor
Je nutno zdůraznit, že na takto položenou otázku lze s velkým úspěchem a zcela po pravdě vždy zodpovědět: "Ano, má!".
Ale pokud vás zajímá, jestli si za to koupíte tříletou cestu kolem světa na přepychovém parníku, pak si troufám tvrdit, že ne.
Registrovaný uživatel
no s tím jsem určitě nepočítala ...ale každá koruna potěší... :)
Moderátor
Tak zase, bude to jistě víc jak koruna. To myslím že jo. :mrgreen: Pokud to ovšem někdo bude chtít koupit. Možná až přijde někdo kdo se vyzná a třeba zjistí, že autorka zahynula v Buchenwaldu... To už ovšem nechám jiným!

P.S.: Možná jsem dnes jedl příliš mnoho vtipné kaše nebo se zoufale snažím obveselit, tak pardon. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 26. 3. 2014, 22:49. »
Registrovaný uživatel
O.k. ;) nic se neděje.... :mrgreen: :lol:
Moderátor
Tož, tato svérázná malířka a grafička Helena Salichová v Buchenwaldu nezahynula...
Ale i tak by dílko asi nějakou tu tisícovku dalo.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohli by jste mi pomoci? Jakou cenu má přibližně tento obraz? Děkuji :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Uživatelce sonula15: pokud ještě máte výše uvedený obraz Heleny Salichové zátiší s bílým králíčkem a máte zájem ho prodat za 1500,- Kč tak odpovězte sem do diskuse, potom Vám pošlu kontakt.
Registrovaný uživatel
Karin-K8 napsal
Dobrý den, mohli by jste mi pomoci? Jakou cenu má přibližně tento obraz? Děkuji :-)

Obrázky:

[imgLocal=https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/20043/370115/14049_YKtxV2.JPG]https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/20043/370115/14049_YKtxV2.tn.JPG[
Obrázek vložený uživatelem


Asi ako ten prvý..Bola to manželka Antonína Hály, jedného z najlepších grafikov, čo o ňom tvrdil aj Max Švabinský. Ale jeho ani jej diela nikdy nevyleteli do závratných výšok, čo je hlavne u Antonína veľká škoda.
Registrovaný uživatel
To jsem nevěděl, že se v této diskusi po obrazech dá licitovat o jejich koupi. Tož já nabízím Sonuli15 za stejný obraz 1510 Kč. A nezaložil jsem si kvůli tomu nový účet.
Registrovaný uživatel
Mám o obrazy zájem,pokud prodáváte napište na slavikcek@seznam.cz
Moderátor
No, a jak říká jazzdr, už tu máme v podstatě aukci...
Já osobně, bych se tomu až tak nebránil - zákaz licitování si tady v podstatě vymohli numismatici, kteřížto se vždy "vrhají" se svými nabídkami na "nevinné" duše, které zde prezentují své náhodné nusmismatické nálezy.
V případě obrazů se tady většinou podobný hon na vlastníka dílka obvykle nekoná - obvykle ani není důvod - prezentovaná dílka nejsou povětšinou lákavou "návnadou" na zdejší P.T. sběratelskou komunitu.

Nicméně, pokud majitel nějakého prezentovaného dílka nestanoví prodejní cenu na základě toho, že mu nebude zde P.T. diskutéry aproximativně sdělena, tak případné cenové nabídky nebudou mazány...
Registrovaný uživatel
Přesně jak píše SHAMIS,Ant.Hála bohužel dojel na přemíru alkoholu.Jeho díla jsou podhodnocená a přitom jeho krajinky jsou krásné.Jen pro zajimavost přikládám můj obraz od tohoto malíře,který vlastním...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
[quote=jardelll]
Přesně jak píše SHAMIS,Ant.Hála bohužel dojel na přemíru alkoholu.Jeho díla jsou podhodnocená a přitom jeho krajinky jsou krásné.Jen pro zajimavost přikládám můj obraz od tohoto malíře,který vlastním...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

[/quote

Celkom by ma zaujímalo, ak to niekto vie, aký bol vzťah medzi Antonínom a Jánom Hálom? Boli to súrodenci, alebo príbuzní?[/quote=jardelll]
Registrovaný uživatel
Myslím, že mezi Antonínem a Janem Hálou žádný příbuzenský vztah nebyl. Pravděpodobně jde jen o shodu příjmení. Zatímco Antonín Hála pocházel
z Ostravska (zemřel v psychiatrické léčebně v Brně ), bratři Jan a František Hálovi pocházeli z jižních Čech. Jako malíř méně známý František prý často jezdil za starším sourozencem na Slovensko, kde se Jan usídlil a stal se jedním z nejuznávanějších tamních malířů.
Registrovaný uživatel
bolt napsal
Myslím, že mezi Antonínem a Janem Hálou žádný příbuzenský vztah nebyl. Pravděpodobně jde jen o shodu příjmení. Zatímco Antonín Hála pocházel
z Ostravska (zemřel v psychiatrické léčebně v Brně ), bratři Jan a František Hálovi pocházeli z jižních Čech. Jako malíř méně známý František prý často jezdil za starším sourozencem na Slovensko, kde se Jan usídlil a stal se jedním z nejuznávanějších tamních malířů.


Ďakujem Vám pekne za info.
Registrovaný uživatel
Ahoj,dobrý den všem. Mám tu jeden obraz k ocenění. Zajímá mne i z jakého cca roku bude...Děkuji za info a za ocenění ;) Jsou tu bezva lidi, co dobře radí, děkuji předem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer, potreboval bych pomoci pokud to pujde. Mam obrazek z roku 1949 malovanej na plechu. Pokousim se zjistit autora , ale nejak to nemohu vycist. Muze mit tento obraz nejakou cenu? Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Igysek81 - domnívám se, se obraz nenese jakékoliv umělecké prvky, ale spíše prvky tzv. řemeslné malby. Některé detaily jsou dost nedotažené (nedokončené) např. kmeny stromů. Boudy na břehu jako by byly pojaty v nějakém Čínském stylu. Rok výroby určit nejde, ten by vám určil jedině dr. Zachař a ještě by vám k tomu sdělil barvu očí autora a velikost jeho bot. Připadá mi to jako jakýsi žánrový obraz bez nějaké výrazné hodnoty. Berte to s rezervou, ale cenu tipuji 800 - 1.200 Kč.
Registrovaný uživatel
Matocha8 - já blbě vidím, ale jako by tam bylo napsáno Franta Havelka. Obraz je pěkný a tipuji 3.500 vyvolávací.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Hodnota obrazu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1