Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Holandsko dukát

Vykupminci.cz
Numisargo

Holandsko dukát

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,poprosil bych místní znalce o identifikaci této mince.Jedná se zřejmě o holandský dukát,nikde na aukcích(Aurea.Česká numismatická společnost Praha) jsem podobný nenašel.Váha cca 3.5 g a průměr je 2.2 cm.Rok na minci není uveden.Děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nemůžeš to najít, protože je to následující mince

Antonio Maria Tizzone (1598 - 1641), Desana, ducato d´oro .... vzácná věc, bohužel ten stav cenu strašně sráží dolů :-(
Registrovaný uživatel
Děkuji za určení,nemáte nějaký odkaz na stránku,kde bych zjistil o minci více?Jakou má podle Vás cenu i v takovémto stavu?A cena např.ve stavu 1/1?Děkuji za onfo.
Registrovaný uživatel
když tak mi na sebe pošlete mail .... kekule222(zavinac)atlas.cz
Registrovaný uživatel
Nenašel jsem nic ani na Wikipedii,kdo to byl(a)?Itálie,Španělsko?
Registrovaný uživatel
To Dirgas666: je to jak psal kekule - Itálie, Desana, Antonio Maria Tizzone, ducato bez letopočtu. Na internetu toho asi moc nenajdete, ale zkusím se taky podívat. Nešlo by ale poslat nějaké slušné fotky? Tyhle jsou opravdu nic moc.
trinitr@volny.cz
Registrovaný uživatel
Pokud mohu poradit podívejte se na tento odkaz https://books.google.cz/books?id=tXSrLbIEDBMC&pg=PA892&lpg=PA892&dq=Antonio+Maria+Tizzone+%281598+-+1641%29,+Desana,+ducato+d%C2%B4oro&source=bl&ots=t3kHBrOTuN&sig=1Mu4UnkR2Dd0Ad-wISt7cttlPPQ&hl=en&sa=X&ei=q9SWVOH5AuaqywO60IHoDA&redir_esc=y#v=onepage&q=Antonio%20Maria%20Tizzone%20%281598%20-%201641%29%2C%20Desana%2C%20ducato%20d%C2%B4oro&f=false
Registrovaný uživatel
Ještě doplním - strana 892.
Registrovaný uživatel
ale dá se najít na Googlu, trochu si s tím pohraj, najdeš tam i nějaké ceny. Samozřejmě se musíš dívat na ceny ve špatném stavu vg/f....
Registrovaný uživatel
Zde take neco http://www.rhinocoins.com/ITALY/SEC1/DESA2.HTML
Registrovaný uživatel
Všem díky za různé odkazy.
Registrovaný uživatel
Tak stejnou minci v nějaké aukci jsem opravdu ani na Googlu nenašel( s docílenou cenou).Pokud má někdo nějaký odkaz,budu rád,když sem napíše odkaz.Odkaz od uživatele kauto star neukazuje bohužel cenu.
Registrovaný uživatel
Zde si jednu minci muzete jeste prikoupit http://www.numismaticavaresina.it/monete-doro/italia/desana/c1/s1/t921.html
Registrovaný uživatel
to kauto_star: .... jen pozor.... je to jiný typ....
Registrovaný uživatel
Ano prave proto prikoupit do sbirky :)
Registrovaný uživatel
Souhlasím s "kekule", dukát v odkazu je ražbou Carlo Giuseppe Francesco Tizzone, 1641-1676 a v katalogu KM je uveden pod číslem 79, zatím co dukát z dotazu je ražbou Antonio Maria II Tizzone, 1598-1641 a podle opisu se jedná o KM 70.
Zatím co u typu KM 79 je uvedena cena VG 1.000, F 2.000, VF 3.500, XF 5.500 $, tak u typu KM 70 cena uvedena není a je zde pouze poznámka Rare.
Jenom pro upřesnění - opis mince podle katalogu by měl být "ANT. MAR. TITI. COM. DEC. VI /// LVX. ET I/AM. INTE/NEBRIS/POSITA/LVCET."
Registrovaný uživatel
Jedná se o minci KM 71(KM 70 má dle popisu má 2 small crowned shields-2 malé korunové štíty )-jako na odkazu od kakuto star. Ale na mé minci je přesný:Opis: ANT.MA.TITI.COM.DEC.V.I.T (za MA na mé minci chybí R a za V.I. je ještě T) Opis:LVX. ETI AM.INTE NEBRIS POSITA LVCET
Registrovaný uživatel
Zajímavá mince. Koukal jsem na net a řekl bych, že za V.I. asi nebude T, ale P : ANT(ON) MA(RIA) TITI(O) COM(ES) DEC(ANAE) V(ICARIVS) I(MPERII) P(ERPETVVM).
Co mne zaujalo, je dobový název těchto mincí : ONGARO, přesněji ONGARO BRAGONE.
Ongaro (ungaro) znamená totiž uherský. Tak se od 14. století v Itálii říkalo uherským dukátům. Později se tak říkalo i napodobeninám uherských dukátu a následně i napodobeninám dukátů jiných emitentů. Těm na kterých je postava v širokých kalhotách jako na holandských dukátech se pak někdy říkalo i ongaro bragone (brache - kalhoty).
Moderátor
Dirgas666 napsal
Tak stejnou minci v nějaké aukci jsem opravdu ani na Googlu nenašel( s docílenou cenou).Pokud má někdo nějaký odkaz,budu rád,když sem napíše odkaz.Odkaz od uživatele kauto star neukazuje bohužel cenu.

Prohlédl jsem Coinarchives Pro kde jsou záznamy zahraničních aukcí z posledních cca 15 let a žádný kus v aukci jsem nenalezl. Přikládám odkaz na sanmarinskou firmu Nomisma kde měli v nabídce jeden kus. Není tam ale foto aby se dal posoudit stav a také není zřejmé zda byl prodán nebo byla nabídka stažena:
http://monete-online.nomismaweb.com/8/669/desana-antonio-maria-tizzone-ongaro/
Registrovaný uživatel
Přátelé, na aukci v HK jsem vydražil holandský dukát 1729 KM-12 doplněný textem : nález z vraku lodi - jen malá část se dostala oficiálně mezi sběratele, aby pokryla náklady na vyzdvižení celého nákladu mincí. Dají se někde najít údaje o té lodi, jejím ztroskotání a objevení? Děkuji.
Registrovaný uživatel
VOC Vliegenthart? Tam byly dukáty 1729 Utrecht.
Registrovaný uživatel
ano, přesně tak
Registrovaný uživatel
Indigo, tu je stručný popis stroskotania Vliegenthartu. Samozrejme v angličtine. Potopila sa neďaleko brehov Holandska, provincia Zeeland vo februári 1735. Počas noci a búrky narazila na piesčitú plytčinu, zároveň s ňou aj jej sprievodná loď Anna Catharina. Obe sa potopili. V r. 1981 objavil vrak Angličan Rex Cowan. A až v r. 1983 sa podarilo nájsť prvé mince.
Prikladám aj stránku kde je na predaj zlatý dukát z tejto lode. Tak si môžeš porovnať cenu, či si kúpil dobre. Predáva sa v Amerike za niečo viac ako 2000 eur. Kúpil si lepšie? Samozrejme je otázka či tá cena nie je premrštená a či to vôbec niekto kúpi. Aj ja som si zadovážil nejaké mince z potopených vrakov. Je to také zvláštne lákadlo pre každého zberateľa.

https://coins.www.collectors-society.com/wcm/coinview.aspx?sc=133005

http://www.ebay.de/itm/VLIEGENTHART-SHIPWRECK-TREASURE-1729-NETHERLANDS-UTRECHT-GOLD-DUCAT-NGC-MS63/322433182005?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Holandsko dukát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1