Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Housle Jacobus steiner-prasklé

Vykupminci.cz
Numisargo

Housle Jacobus steiner-prasklé

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím poraďte. Našli jsme staré housle od Steinera, jenže jsou prasklé. Už jsem psala restauratérům, ovšem nikdo se neozývá. Má cenu je nechat opravit, nebo by šli prodat i v tomto stavu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
... a do které restaurace jste psala?
Registrovaný uživatel
packa napsal
... a do které restaurace jste psala?

:D To je jasné, U tří housliček v Nerudovce. ;)
Registrovaný uživatel
Nejprve musíte vše detailně nafotit, tyhle fotky nikterak nesvědčí, že by se jednalo o cenné housle. Tzn. od Archimeda detail, kolíčky, dlab, předek, zadek, boky atd. Třeba vám někdo dá nabídku. Opravit jde vše, tohle by mohlo jít opravit i bez demontáže a stačí zručný modelář.
Registrovaný uživatel
Nevěřím, že to jsou housle Steinera. Cituji např.: "Jakob Stainer, také Jakobus nebo Jacobus Stainer, (kolem r. 1617 Absam – 1683 - byl slávný houslový mistr. Jacobus Stainer, rakuský houslář, jeho signatúra se objevuje na desítkách tisíců levných i průměrných houslí." Vaše již z těch fotek vykazují minimálně průměrnost. Nedělejte si moc iluze.
Registrovaný uživatel
Jsou od Steinera.. Nemůžu na Vysočině najít nikoho, kdo se v tom vyzná, proto prosím o radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) lenkilein v 15. 9. 2017, 20:13. »
Registrovaný uživatel
Vaše husle samozrejme od Stainera nie sú:-) Je to typ huslí Stainer a neznamená to, že sú od neho:-) Je to to isté ako husle Stradivárky. Vaše husle pochádzajú z 20. stor. a sú továrenský výrobok, čo je zrejmé aj z ich fotografií. Pridávam linky na overenie mojich tvrdení:-)

http://www.obnova.sk/diskusia/ocenenie-husli

https://www.collectorsweekly.com/stories/73112-my-great-grandfathers-fiddle-jacobus-s
Registrovaný uživatel
Ešte na porovnanie Stainerova značka, pravá:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lenkilein - ty nálepky uvnitř neznamenají naprosto nic, dokonce ani nálepka (štítek) Dargora6. Papír snese všechno a vytvořit jakoukoliv nálepku dokáže i dvanáctiletý kluk. Tisíce a desetitisíce továrních houslí mají nálepky Stradivari, Stainer a jiných. A do lepších se dolepují nálepky individuálně. Vaše housle nejsou nejhorší kvality, ale když něco chcete, musíte se více snažit a ne sem mlasknout ty dozatímní vaše fotky. Vždyť jsem vám napsal, co je třeba a nedbáte toho, snaže se nás omráčit cárem papíru uvnitř.
Registrovaný uživatel
Ja už som taký...Info:Dargor6 je dáma. ;) :P
-s-
Registrovaný uživatel
Dargor,samozrejme..
-s-
Registrovaný uživatel
Nedělá mi problém poslat fotky, já opravdu chtěla jen radu, zda investovat do opravy, nebo je nechat někomu na "okrasu". Uvnitř je štítek Steinera, proto jsem je vzala, nafotila a snažím se zjistit, co jsou zač. Nic víc, nic míň. Každopádně se tedy jedná o továrenský výrobek, takže moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A k té radě jsou potřeba ty fotky, aby se vědělo o co jde ! Máte jistotu, že to nejsou cenné housle právě pro ten štítek uvnitř. Do cenných houslí by minimálně byl nalepen štítek třeba méně známého houslaře, ale ne jednoho z nejznámějších. Cenu zadané opravy je těžko odhadnout, jelikož nikdo neví, jak moc vás budou chtít natáhnout. Jak jsem psal dříve - zručný modelář vám prasklinu zacelí do 500 Kč a bude potřeba opravit celkově lak - také max do 500 Kč. Někdo by z toho udělal problém, ale tady je oprava jednoduchá, ovšem ne pro pitomu.
Registrovaný uživatel
Pokud je tenhle příspěvek vůbec ještě aktuální. Určite bych to vzala k nějakému houslaři, který Vám klidně může říct, že jsou pravé, nebo taky ne. Rozhodně to od pohledu nevypadá jako nějaká úplně nevydařená práce. Jaký je rok na Vinětě? Prasklina není nijak velká a pro houslaře to nebude problém. Obecně by měly mít Steinerovy housle vysoké klenutí, velmi zručně vyřezanou hlavu, což z fotek neumím poznat. Někteří staří padělatelé opatřovali housle i svými vinětami, které ukryli někam, kam není vidět. Rozhodně s tím běžte k houslaři.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Housle Jacobus steiner-prasklé

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1