Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Moderátor
stani: Vlastne nemôže byť HZ,keď sú dve a dve strany s iným zúbkovaním.To by nebol hrebeň..

Musím Ťa vyviesť z omylu. Hrebeňové zúbkovanie môže mať horizontálne a súčasne vertikálne iný rozmer,
viď hrebeňové zúbkovanie A - 13 3/4 : 13 1/2. Rozdiel medzi oboma druhmi perforácie sa skrýva už v ich názvoch. Lišta hrebeňového zúbkovania vyzerá ako "hrebeň", jediný úder perforuje naraz tri strany známky, jednu horizontálnu a dve bočné vertikálne. Lišta riadkovej perforácie perforuje naraz vždy iba jednu stranu archu buď v smere vertikálnom, alebo horizontálnom.

Pre Bretta: Ak tá otázkea bola smerovaná na mňa, tak samozrejme neodmietnem.
Registrovaný uživatel
vinn napsal
spravne urcene, zoubkovani F , 48/III :-)

Ani som nevedel,že som taký dobrý... :P
-s-
Registrovaný uživatel
Ozvem sa,teraz idem na výlet.Ku svokre.. :(
-s-
Registrovaný uživatel
Doddie – vďaka za ochotu! Bolo to ale smerované na staniho a myslené, ako kompliment a uznanie za správnosť určenia tej 5h, čo vinn v nasledujúcom príspevku #49 potvrdil.
O tom zúbkovaní, riadkové vs. hrebeňové a jeho varianty (obrátený a ležmý hrebeň) už aj tu na fóre bolo toho popísané bárskoľko ...
Základné vysvetlenia sú napríklad v tomto článku na infofile

Ale tento príspevok #4 je vlastne "povinná literatúra" ...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
stani napsal
13,75:11,5="F",TD III,ZP 48.(?) ;)
-s-

:shock: Priznám sa, že Hradčany ma nikdy nelákali, ale ak by sa to náhodou v budúcnosti zmenilo, tak dúfam, že ma neodmietneš, ak poprosím o nejaké rady.

Nemboj..Určíme Ti to,my Hradčanári... :P
Tie 3-4 hodiny čo nad tým presedím,ma nezabijú.Ak ovšem pôjde o jednu známku.Ináč musíš násobiť počet známok X min.3 hodiny... :)
Tiež sa môže stať,že sa nič nedozvieš.Aj také mám.
K tým odkazom.Ja tuším o čom je RZ,HZ a rámcové,tak v kocke.Ale to má ešte všelijaké "vývrtky" a tam sa strácam.Ale nevadí.Nemusím a ani nebudem vedieť všetko.Ja mám takých známok kde by to mohlo hrať nejakú rolu len pár.A to doslovne.A vlastne ani nemám..A na to,že nie som filatelista,som dobrý.Musím sa pochváliť. :mrgreen:
HZ-3 strany jedným úderom,otočené tak,tak,alebo inak.Tak som myslel,že tie tri strany by mali byť rovnaké.
Jedine,že by ten hrebeň bol vyrobený s rôznymi počtami zúbkov hore a na bokoch,napríklad.Myslel som,že všetky tri strany hrebeňa sú identické.
Takto som zúbkomeroval ;) :
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
K tým odkazom.Ja tuším o čom je RZ,HZ a rámcové,tak v kocke.Ale to má ešte všelijaké "vývrtky" a tam sa strácam.Ale nevadí.Nemusím a ani nebudem vedieť všetko.

Tak, tie dva odkazy, čo som dal vyššie neboli prioritne smerované na Teba (až tak Ťa nepodceňujem 8)), ale skôr všeobecnejšie, pre čitateľov fóra, ktorý "identifikačné" znaky RZ a HZ nepoznajú a túto tému si prečítajú (možno ich to v budúcnosti ochráni od vyššieho krvného tlaku, bolestí hlavy a pocitu nervozity).
Registrovaný uživatel
Pro stani.
Metoda spočítat zoubky na dva centimetry se hodí u známek, kde jsou rozdílné počty zoubků.
U hradčan existují hodně podobné rozměry perforací a rozlišování je složitější. Pokud nechceš koupit zoubkoměr, doporučuji spíše si vytvořit "vzory" a podle nich je porovnávat. Já osobně používám poničené známky, ale zoubkování je u nich v pořádku. Takže mám přesný rozměr perforace na všech stranách. Například v katalogu je HZ 11 3/4 (B), ale když navzájem porovnáš vodorovnou a svislou stranu, zjistíš, že se trochu rozjíždějí. Přesný rozměr je 11,65 : 11,86 (podle brožury Zoubkování čs. poštovních známek od Karáska). Navíc kromě úředních existují i soukromé perforace.
Registrovaný uživatel
Zdravim.... Vedel by mi niekto prosim poradit so znamkou 500h Hradcany zmiesane zubkovanie, ale bez leteckej pretlace, kedze boli urcene k tejto emisii. Dakujem za kazde info. Pekny den.
Registrovaný uživatel
Toto bude len taký výstrel do "tmy..." :roll:
TD I,ZP 4,14?
Ak nie,tak podobné to je.Ale neviem...Nemám sa moc čoho chytiť.. :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj stani, nejedná se o "výstřel do tmy" :D Můžeš si pogratulovat, obě znákové pole jsou určené správně. Na ZP 14/I je výrazná desková vada vyštípnutý rám nahoře před P ve slově POŠTA. Tato vada se vyskytuje i na TD II. Kromě paprsků slunce je dalším znakem pro TD I. seříznuté M ve slově Mucha. U ZP 4/I jsou jedním ze znaků dva body nad chrámem sv. Mikuláše. Určuj dál, jde ti to.
Registrovaný uživatel
Díky mysak.Si ma navnadil...Skúsim ďalšiu.Neviem síce načo mi to je,ale bavím sa,baví ma to.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
A tak je to správně ;)
Registrovaný uživatel
No a som tu...Teraz si asi idem trhnúť peknú "vostudu.." :)
Najskôr napíšem to,čo som zistil.
25h - modrá
Barva k.č. POFIS k.č. MERKUR Počet tiskových desek
modrá 10 10 2
světle modrá 10a 10a 2
tmavě modrá 10b 10b 2
ultramarínová 10c (nevydaná) 10c (nevydaná) 2

Náklad: 110 310 000 (Nezoubkované: 108 750 000, Úředně zoubkováné: 1 560 000)

Úřední zoubkování: 11 1/2 - řádkové
Datum vydání: 18.12.1918


Více zde: http://www.hradcany-stamps.com/znamky-emise/prvni-kresba/

No a ono mi to nesedí.Najpravdepodobnejšie o niečom neviem..
Ja som pravítkom nameral zúbkovanie 13/++(3/4)?? HZ/RZ samozrejme netuším.. :)
TD a ZP som samozrejme určil,myslím skôr,že nie...?? ( :roll: ),ale s tým už končím,lebo sa zbláznim.A to mi k šťastiu nechýba.Nedokážem určiť tieto "záležitosti"ani na známkach s okrajom,dokonca aj keď sú štyri v celku... :shock:
O tejto si myslím,že by to mohla byť 2TD,ZP 96.Niečo mi na to ZP sedí,niečo nie..
Na Infofile čítam,že ich bolo cca 51 mil.,zúbkovanie rôzne,tak neviem..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stani, chyba na me strane, na strance jsem zapomel napsat take hrebenove zoubkovani A...
diky timto za upozorneni. Opraveno.
ZP sedi, 96/II
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
No a presne na 13 3/4:13 1/2 mi to vychádzalo.. :)
Aj som to odfotil,ale už to sem nebudem dávať.Je to vysvetlené.
Aspoň som určil TDZP.keď už som neulovil "raritu."
A to sa pri mojich zúbkovaných Hradčanoch ani nedá.Obmedzuje to počet...6ks :roll: :D
-s-
Registrovaný uživatel
Ďalší pokus.Teraz si už asi narazím "čuňu." :)
Môže byť táto dvojmuchovka z II TD,ZP 62?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ešte dve.Dnes som pracoval... :roll:
Neuvádzam to ako fakt,to sa pýtam.Odpovede (prípadné) sú samozrejme dobrovoľné.. :) A budem im rád.
PS: To zúbkovanie je nejaké chabé,strapaté..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
doddie napsal
Keď sa tomu chceš venovať a tešiť sa so správne určených známok, poprípade sa kúsok po kúsku učiť, ponúkam ti pomocnú ruku a keďže vidím snahu, tak keď sa ozveš, pošlem ti ako malý bonus aj nejaké Hradčany, aby si ich mal aspoň sto ? ... :-)

Prehupol som sa cez stovku.Niekoľkonásobne.. :P
Vďaka doddie.
-s-
Registrovaný uživatel
Tak som chvíľu ( :roll: ) pracoval.Trafil som aspoň niečo? :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Osamotený si občas určujem..Nezanevrel som. :)
Ale zúbkovanie RZ 11 1/2 pri tej 120 hal."nesežeru" ani náhodou.To mi ani pravítko nedovolí. :P
Je to teda nejaká súkromná iniciatíva,tzv.súkromné,alebo ministerské zúbkovanie?
A čo s tým? To je dobre? :roll:
HZ/RZ netuším,tipnem RZ,ak aj tá 1 hal je RZ.Odborné ( :mrgreen: ) oko mi našepkáva,že sú tie zúbkovania podobné. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1hal je podľa mňa Hrebeň, a 120hal je riadkové.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Dokonca aj určené ich máš dobre.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Šikula stani,šikula... :)
Ja som si myslel,že 1hal je len RZ 13 3/4,to mi sedelo (RZ a HZ nerozoznám vo väčšine prípadov) a 120hal je len RZ 11 1/2,to mi nesedelo.Je to tak napísané tu (obr.) a tu,v odkaze.Asi som to nepochopil.Na infofile som sa pozrel a tam je,že zúbkovania sú rôzne..

https://www.hradcany-stamps.com/znamky-emise/
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V rozích "pěkně trefená" řádková perforace, takže to vypadá na hřebenovou. Ale všechny čtyři strany mají stejný rozměr perforace. Taktéž rozmístění perforačních otvorů se shoduje podle stran - horní s dolní, levá s pravou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobré puzzle si vytvoril... :P Takže je to tak,ako je to uvádzané-13 3/4 RZ? Rozmer perforácií na všetkých štyroch stranách sa mi tiež zdal rovnaký,ale ja z toho moc záverov nevyvodím.Opravím si HZ na RZ.
Ale keď ju budem predávať,napíšem...možné HZ..? Niekto sa chytí a pustí perie. :P
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1